9 Niedziela Zwykła – 29.05.2016 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne dziś o godzinie 18.00.

II. W tym tygodniu:

2. Trwa Oktawa uroczystości Bożego Ciała daje nam doskonałą sposobność do wyrażenia wdzięczności wobec Boga za Jego obecność w Najświętszym Sakramencie. Procesje eucharystyczne podczas nabożeństwa czerwcowego, które odprawiamy codziennie o 17.30. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów.

3. Pierwsze spotkanie organizacyjne kandydatów do sakramentu bierzmowania w naszej parafii w roku 2017 ? w poniedziałek o godzinie 19.00 w amfiteatrze. Prosimy o obecność także rodziców.

4. W środę rozpoczynają się nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie o godzinie 17.30.

5. Dni odnowy wewnętrznej:

? I czwartek miesiąca ? adoracja od godziny 15.00

? I piątek miesiąca – dodatkowa Msza św. o godzinie 16.30 poprzedzona spowiedzią o godzinie 16.00.

? I sobota miesiąca porządek Mszy sw. świąteczny.

6. W środę rozpoczynają się Dni Parafii na Poczekajce pod hasłem Wspólnota to ty i ja. Główną ideą tych dni jest umocnienie więzi naszych parafian a także podziękowanie Bogu i Maryi za opiekę nad naszą parafią. Program tych dni jest następujący:

? Środa – szczególnie zapraszamy seniorów z naszej parafii, za których będziemy się modlić podczas Mszy św. o godz. 18.00. Po Mszy św. o godzinie 19.00 w amfiteatrze projekcję filmu: O objawieniach matki Bożej w Lourdes.

? Czwartek ? dzień modlitwy za Rodziny. Zapraszamy na Msze św. o godzinie 18.00. Na koniec Mszy św.- rodziny będą mogły podejść do indywidualnego błogosławieństwa. Tego dnia zakończenie oktawy Bożego Ciała i poświecenie ziół po wieczornej procesji podczas nabożeństwa czerwcowego. Po Mszy św. w amfiteatrze Sztuka “Damy i Huzary” komedia A. Fredry w wykonaniu Laboratorium Teatralnego ? amfiteatr

? Piątek ? to uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i zarazem Dzień modlitw o świętość życia kapłanów. Msze św. według porządku dnia powszedniego. Tego dnia z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Szczególnie zapraszamy do naszego kościoła młodzież gimnazjalną, szkół średnich i studentów – za których będziemy się modlić podczas Mszy św. o godzinie 18.00. Po Mszy św. zapraszamy do amfiteatru na wydarzenie “Śpiewać każdy może… Karaoke i zabawa dla młodzieży”.

? Sobota – to Patronalny Odpust Parafialny ? Niepokalanego Serca Maryi ? imieniny naszej parafii. Msze św. według porządku świątecznego. Rano o 6.05 Godzinki o NMP. Msze św. o godzinie 6.30, 7.30, 8.30. O godzinie 10.00 modlitwą ogarniemy tegorocznych jubilatów obchodzących 25 i 50 i 60-lecia rocznicę sakramentu małżeństwa. Jubilaci mogą zgłosić jeszcze dziś w zakrystii swój jubileusz. Po południu Msze św. o godzinie 16.30 i główna Suma odpustowa o godzinie 18.00 ? której będzie przewodniczył O. Henryk Cieniuch ? długoletni proboszcz naszej parafii. Po Mszy św. oddamy się na nowo naszą parafię w opiekę Niepokalanemu Sercu Maryi. Z racji odpustu nie będzie czuwania fatimskiego po Mszy św. wieczornej.

? Niedziela ? Koncert Wiosenny: DIVES IN MISERICORDIA. Wystąpi Chór Instytutu Muzyki. Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie, Zespól Instrumentalny kierunku Jazz i Muzyka Estradowa Wydziału Artystycznego UMCS Mariusz Bogdanowicz. Koncert jest realizowany przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Lublin. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.15 w kościele. Wstęp wolny. Gorąco zapraszamy.

III. W przyszłą niedzielę:

7. W ramach pomocy dzieciom z naszej parafii, wspierając materialnie wyjazdy na wakacje – w przyszłą niedzielę w ramach Dnia Dziecka, będą rozprowadzane przez młodzież – słodkie cegiełki w formie kapucyńskich serc i słodyczy Poczekajki. Jest to nasza konkretna pomoc wobec dzieci, które dzięki naszemu wsparciu będą mogły cieszyć się wyjazdem na wakacje. Liczymy na waszą hojność

IV. Ogłoszenia inne

8. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej żegnamy O. Ryszarda Gumkowskiego, który posługiwał przez dwa lata w naszej parafii a przez ostatni rok był wikarym parafii. Był odpowiedzialny za duszpasterstwo chorych, grupę Modlitwy i św. Rity, Biuro Radia Maryja i posługiwał we wspólnocie neokatechumenalnej. Za życzliwość, piękną posługę kapłańską i radosną postawę w kontakcie z ludźmi bardzo dziękujemy. W nowej posłudze w klasztorze – Sanktuarium Bł. O. Honorata w Nowym Mieście n. Pilicą życzymy dużo sil do dalszej pięknej posługi wspartej ludzką życzliwością.

9. Dziękując za wszelkie dobro, na nadchodzący tydzień życzmy dobra ze strony ludzi i pragnienia bliskości Boga w życiu sakramentalnym a wszystkim dzieciom z okazji zbliżającego się ich święta życzymy dużo radości w sercu, kochanych ludzi wokół siebie i nieustannej przyjaźni z Jezusem.

10. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Krystyna Grubecka z ul. Konstantynów i Jan Głąb z ul. Struga. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….