Uroczystośc Trójcy Świętej – 22.05.2016

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Koncert “LIVE SOLO ACT” – w wykonaniu Magdaleny Frączek – dziś o godzinie 19.15 w naszym amfiteatrze. Ta osobista opowieść autorki wspaniale wpisuje się w każdą przestrzeń nastawioną na myślenie, smakowanie, słuchanie i przeżywanie. Szczegółowe informacje na plakatach przed kościołem i na stronie internetowej. Koncert jest realizowany przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Lublin.

II. W tym tygodniu:

2. Msza św. wotywna za wstawiennictwem św. O. Pio w poniedziałek o godzinie 18.00. Intencje do modlitwy można składać w zakrystii.

3. Pielgrzymka dzieci które w tym roku przystąpiły do I komunii św. w naszej parafii i ich rodziców do Katedry Lubelskiej we wtorek o godzinie 17.00.

4. We wtorek o 19:00 zapraszamy do starego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę w intencji Światowych Dni Młodzieży. Jest to forma naszego przygotowania duchowego do tych szczególnych wydarzeń. Zapraszamy zwłaszcza młodzież wybierającą się do Krakowa, dobrodziejów ŚDM oraz gospodarzy przyjmujących w swoich domach pielgrzymów z zagranicy.

5. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który będzie pobożnie uczestniczył, w kościele lub poza nim, w procesji eucharystycznej. Msze św. odprawiane będą w porządku niedzielnym (nie będzie Mszy św. o godz. 11.30, zarówno w nowym jak i w starym kościele). Po Mszy św. o godz. 10.00 (bez homilii) wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Trasa procesji jak w latach ubiegłych. Niech w tym dniu nasze domy i mieszkania będą udekorowane symbolami eucharystycznymi. Symbole eucharystyczne można nabyć w przystępnej cenie w naszym Punkcie Ksiązki. O przygotowanie ołtarzy i dekoracji prosimy Neokatechumenat, Oazę Rodzin i Młodzież. Prosimy także zainteresowanych parafian o przygotowanie orszaku z baldachimem, chorągwiami. Przynieśmy ze sobą teksty pieśni eucharystycznych. Niech ta procesja będzie wyrazem naszej wiary. Szczególne miejsce w procesji Bożego Ciała mają dzieci I komunijne, które niech przyjdą w uroczystych strojach na godz. 10.00. Prosimy o przynoszenie kwiatów do sypania.

6. Oktawa uroczystości Bożego Ciała daje nam doskonałą sposobność do wyrażenia wdzięczności wobec Boga za Jego obecność w Najświętszym Sakramencie. Procesja eucharystyczna będzie podczas nabożeństwa czerwcowego, które odprawiamy codziennie o 17.30. Prosimy szczególnie o czynne uczestnictwo dzieci i dziewczynek do sypania kwiatów.

7. Już po raz 14, będzie miał miejsce KONCERT CHWAŁY w Lublinie. Tegoroczna edycja koncertu, zatytułowana Miłosierni jak Ojciec, wyjątkowo odbędzie się na placu katedralnym u stóp Matki Bożej Płaczącej w wieczór Bożego Ciała, 26 maja 2016 r., o godz. 19.30.

III. W przyszłą niedzielę:

8. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne w przyszłą niedzielę o godzinie 18.00.

9. Rocznica I komunii św. dla dzieci które w ubiegłym roku przystąpiły do I komunii św. w przyszłą niedzielę o godzinie 11.30. Próby dla dzieci we wtorek i środę o godzinie 18.45. Obecność obowiązkowa. Spowiedź w sobotę: o godzinie 9.00 ? Sz. P. 38; 9.30 – z Szkoły Podstawowej im. B. Chrobrego i 10.00 z grupy parafialnej.

IV. Ogłoszenia różne:

10. Trwa zbiórka makulatury. Kontener na makulaturę będzie stał do poniedziałku włącznie. Wspieramy w ten sposób misje w Gabonie. Zachęcamy do włączenia się w te akcje.

11. Dziś do kawiarenki parafialnej U Franka zapraszają nas członkowie Wspólnoty Miłości Ukrzyżowanej na domowe ciasto i zimne i gorące napoje.

12. Na górnej antresorze w amfiteatrze można zobaczyć wystawę zdjęć ?Wichry Bieszczadów autorstwa Adama Szwałka ?Hadamilicz” organizowanej przez Kolo fotograficzne ?Poczekajka”. Wejście przez kawiarenkę.

13. Dziękujemy za wszelkie dobro płynące z waszych serc. Na nadchodzący tydzień życzmy Wam dobra ze strony ludzi i nieustannego pragnienia obecności Jezusa Eucharystycznego w codziennym życiu a wszystkim Mamom z racji przypadającego w tym tygodniu ich święta z życzymy dużo radości w sercu, wdzięczności od swoich dzieci i opieki Maryi.

14. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Henryk Błaziak z ul. Skrzetuskiego, Wojciech Ostrouch z ul. Herbowej i Elżbieta Bartczak z ul. Skrzetuskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….