Wniebowstąienie Pańskie – 08.05.2016

I W dzisiejszą niedzielę:

1. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych ku czci Najświętszej Maryi Panny codziennie o godzinie 17.30.

2. Duszpasterstwo Młodych zaprasza dziś na spotkanie “Homoseksualizm. Dlaczego nie?”, o godzinie 19:15 w amfiteatrze. Spotkanie poprowadzi ks. Radosław Rybarski, doktorant psychologii KUL i duszpasterz osób homoseksualnych

II. W tym tygodniu:

3. Z racji dzisiejszej uroczystości – przypadająca dziś uroczystość św. Stanisława biskupa – głównego patrona Polski, przeniesiona jest na jutro. Porządek Mszy św. jak w dni powszednie. W modlitwie pamiętajmy o solenizancie księdzu arcybiskupie Stanisławie Budziku.

4. Spotkanie Duszpasterskiej Rady parafialnej w czwartek o godzinie 19.00 w Sali konferencyjnej.

5. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym ?Miłosierny Samarytanin”, zaprasza na Seminarium Odnowy Wiary. Seminarium jest propozycją ożywienia swojej relacji z Bogiem i ma charakter rekolekcji skierowanych do osób dorosłych. Jest to cykl 10 spotkań obejmujących wspólną modlitwę, konferencje i spotkania w grupach, całość dopełnia indywidualna modlitwa i rozważanie Pisma świętego. Serdecznie zapraszamy wszystkich pragnących pogłębić swoje życie duchowe, a także osoby szukające Boga i swojej drogi życiowej. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek o godzinie 19.00 w Sali Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

6. W piątek wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Czcicieli Matki Bożej zapraszamy na Msze św. o godzinie 18.00 a po Mszy św. Koncert Oratorium o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny ? w wykonaniu znanej nam Wspólnoty Gadalupe i Przyjaciół o godzinie 19.30 w naszym kościele. Koncert jest realizowany przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Lublin. Gorąco zapraszamy do uczestnictwa w tym niezwykłym wydarzeniu.

7. Trwa Nowenna do Ducha Świętego. Modlitwy nowennowe są odmawiane na nabożeństwie majowym. W sobotę o godzinie 20.00, wraz z pozostałymi wspólnotami parafialnymi, zapraszamy na wspólne świętowanie Wigilii Zesłania Ducha Świętego, które połączone będzie z modlitwami wstawienniczymi i zakończone o północy Eucharystią z nałożeniem rąk i agapą. Szczegóły obchodów Nowenny w Lublinie na plakatach przed kościołem.

III. W przyszłą niedzielę:

8. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 38 przystąpią w przyszłą niedzielę do I komunii św. na Mszy św. o godzinie 11.30. Spowiedź dzieci i rodziców w sobotę o godzinie 9.00.

IV. Ogłoszenia różne:

9. Rozpoczynamy zapisy nowych kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w 2017 r. młodzieży z klas II gimnazjum i starszej, która nie przyjęła jeszcze tego Sakramentu ? w kancelarii parafialnej lub drogą mailową (bierzmowanie.poczekajka@gmail.com) ? do 25 maja. Zapisać można się również w u katechetów w Gimnazjum nr 7. Przypominamy, że przygotowanie do tego sakramentu i przyjęcie go odbywa się w parafii na terenie której kandydat mieszka a nie w parafii na terenie której jest gimnazjum.

10. Informacja dla mieszkańców osiedla Krasińskiego. W nocy z 11 na 12 maja (środa, czwartek) w Gimnazjum nr 7 odbywać się będą Ogólnopolskie Zawody w Ratownictwie Medycznym. Na teren szkoły będą wjeżdżać ambulanse pogotowia ratunkowego bez sygnałów dźwiękowych. Będą to tylko ćwiczenia.

11. Zapraszamy do uczestnictwa w pielgrzymkach organizowanych przez naszą parafię: do Włoch w Roku Miłosierdzia, do Grecji z Wyspą Patmos, do Ziemi św. z Jordanią i do Meksyku. Szczegółowe informacje w gablocie ogłoszeń od strony zakrystii i na stronie internetowej.

12. Dziś do kawiarenki parafialnej zaprasza nas Franciszkański Zakon Świeckich i Młodzież Franciszkańska na ciasto domowej roboty i smaczną włoską kawę.

13. W tym tygodniu były przeprowadzone prace związane z zabezpieczeniem dolnej części dachu przez ptakami, które brudziły pokrycie dachowe i otoczenie kościoła.

Podczas prac w kościele związanych z uszczelnieniem okien witrażowych okazało się ze okna witrażowe w prezbiterium są bardzo złym stanie. Po prawie 40 latach futryny i duża część okien jest zgniła, popękana i odkształcona od działań atmosferycznych. Po konsultacji specjalistów musieliśmy podjąć decyzję o wymianie tych okien i przełożeniu witraży do nowych okien. To nieplanowana, choć konieczna inwestycja . Koszt wymiany trzech okien z witrażami (konserwacja witraży) i czwartego okna na szczycie kościoła miedzy dachem a sklepieniem to 100 tys. zł. Zwracamy się pokornie o pomoc materialną w miarę swoich możliwości w przeprowadzeniu tego remontu. Ofiary można przekazać na konto bankowe z dopiskiem ?okna”, w zakrystii lub w kancelarii. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na pokrycie kosztów wymiany okien. Bóg zapłać zrozumienie i ewentualną pomoc.

14. Dni skupienia dla chłopców i mężczyzn zainteresowanych życiem zakonnym, w naszym klasztorze w dniach 20-22 maja. Weekend w klasztorze to dobra okazja, żeby zobaczyć kapucyńskie życie od środka. To również dobry czas na modlitwę i wyciszenie oraz na postawienie sobie kilku ważnych pytań 😉 Przyjdź i zobacz jak żyjemy Zapraszamy! Zgłoszenia na furcie klasztornej lub mailem ( kapucyni.pow@gmail.com ).

Dziękujemy za wszelkie dobro płynące z waszych serc. Na nadchodzący tydzień życzmy Wam dobra ze strony ludzi i nieustannego pragnienia obecności darów Ducha Świętego w codziennym życiu.

15. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odszedł: Edmund Pietrzela z ul. Dubieckiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….