VI Niedziela Wielkanocna – 01.05.2016 r.

I W dzisiejszą niedzielę:

1. Dziś rozpoczynamy miesiąc maj w tradycji polskiej szczególnie poświecony osobie Matki Bożej . Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych ku czci Najświętszej Maryi Panny codziennie o godzinie 17.30.

2. Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej wraz ze swoim duszpasterzem O. Radomirem zaprasza nas na rekolekcje Maryjne, których celem jest osobiste oddanie się Maryi wg nauki św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Rozpoczną się dziś o godz. 19.15 w sali Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i w systemie co tygodniowych spotkań, z indywidualnymi materiałami na każdy dzień potrwają sześć kolejnych tygodni.

II. W tym tygodniu:

3. Msza św. imieninowa br. Zygmunta Komińczyka – naszego zakrystianina w poniedziałek o godzinie 6.30

4. Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski ? będzie obchodzona we wtorek. Godzinki o Najświętszej Maryi Pannie o godzinie 6.30. Porządek Mszy św. niedzielny o godzinie: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 16.00 i o godzinie 18.00 (nie będzie Mszy sw. w starym Kościele). Jest to zarazem kolejna rocznica Konstytucji 3 maja. ? święto narodowe. Zachęcamy do wywieszenie flag narodowych. Jest to zewnętrznym znakiem naszego patriotyzmu i miłości do naszej Ojczyzny.

5. Maturzystów i ich bliskich zapraszamy na Mszę św. we wtorek 3 maja o godz. 18:00 w intencji o Boże błogosławieństwo na czas egzaminów maturalnych. Po Mszy będzie krótkie nabożeństwo z indywidualnym błogosławieństwem dla piszących matury.

6. Duszpasterstwo Młodych zaprasza na spotkanie z panem dr. Jackiem Pulikowskim, znanym ekspertem w zakresie poradnictwa rodzinnego zatytułowane: “Czy warto się żenić i za mąż wychodzić?”. Spotkanie w amfiteatrze w czwartek o godz. 17:00.

Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego rozpocznie się w piątek. Modlitwy nowennowe będą odmawiane na nabożeństwie majowym.

7. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej:

? I czwartek ? adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej od godziny 15.00

? I piątek ? Msze św. według porządku dnia powszedniego. Spowiedź pół godziny przed Mszą św. Dodatkowa Msza św. dla dzieci o godzinie 16.30 a od godziny 16.00 spowiedź.

? I sobota ? Msza św. o ogdzinie 18.00 z Nieszporami i nabożeństwo zakonczone procesją.

III. W przyszłą niedzielę;

8. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę.

9. I. Komunia św. dzieci z grupy parafialnej w przyszła niedzielę o godz. 11.30. Spowiedź tych dzieci i ich rodziców – w sobotę o godz. 9.00.

10. W przyszłą niedzielę Duszpasterstwo Młodych zaprasza na spotkanie “Homoseksualizm. Dlaczego nie?”, o godzinie 19:15 w amfiteatrze. Spotkanie poprowadzi ks. Radosław Rybarski, doktorant psychologii KUL i duszpasterz osób homoseksualnych.

IV. Ogłoszenia różne:

11. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym ?Miłosierny Samarytanin”, zaprasza na Seminarium Odnowy Wiary. Seminarium jest propozycją ożywienia swojej relacji z Bogiem i ma charakter rekolekcji skierowanych do osób dorosłych. Jest to cykl 10 spotkań obejmujących wspólną modlitwę, konferencje i spotkania w grupach, całość dopełnia indywidualna modlitwa i rozważanie Pisma świętego. Serdecznie zapraszamy wszystkich pragnących pogłębić swoje życie duchowe, a także osoby szukające Boga i swojej drogi życiowej. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek 9 maja o godzinie 19.00 w Sali Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

12. Duszpasterstwo Pielgrzymkowe z naszej parafii organizuje Pielgrzymkę samolotową do Meksyku śladami św. Jana Pawła II w lutym przyszłego roku. Szczegółowe informacje w gablocie ogłoszeńi i na stronie internetowej parafii

13. Dziękujemy za wszelkie oznaki dobra i życzliwości. Na nadchodzący tydzień życzymy opieki Maryi – Patronki majowych dni i obfitości darów Bożych w codziennym życiu a maturzystom światła Ducha Świętego z zdawaniu egzaminów maturalnych.

14. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Zbigniew Mąka z ul. Śnieżyńskiego, Piotr Ferdynandt-Piotrowski z ul. Wołodyjowskiego i Teresa Wach z ul. Wołodyjowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….