IV Niedziela Wielkanocna -17.04.2016 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Dziś rozpoczyna się Tydzień modlitw o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Zachęcamy do gorącej modlitwy otwarte serca młodych ludzi z naszej parafii na Chrystusowe zaproszenie.

2. Koncert “Nuta w makijażu” w wykonaniu znanego nam Piotra Selima i Dariusza Drzazgę – dziś o godzinie 19.15 w naszym amfiteatrze. Szczegóły na plakatach przed kościołem i na stronie internetowej parafii. Wstęp wolny. Zapraszamy.

II. W tym tygodniu:

3. Domowy Kościół serdecznie zaprasza na wspólną modlitwę i Uwielbienie Boga w Najświętszym Sakramencie w poniedziałek po Mszy św. o 18 w kaplicy Matki Bożej. Będziemy modlić się w intencji małżeństw przeżywających kryzys oraz w intencji członków naszych rodzin, którzy oddalili się od Boga, prosząc o łaskę nawrócenia dla nich

4. W piątek zapraszamy na kolejne spotkanie ze św. Ritą: na różaniec o godzinie 17.30 podczas którego będą czytane intencje i Msze św. o godzinie 18.00 w intencjach złożonych wcześniej w zakrystii.

5.  Msza św. za wstawiennictwem św. O Pio – w sobotę o godzinie 18.00. Intencje do modlitwy można złożyć w zakrystii.

III. W przyszłą niedzielę:

6. Osoby, które zgłosiły chęć przyjęcia pielgrzymów podczas Światowych Dni Młodzieży w lipcu b.r. zapraszamy na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę o 11:00 w sali konferencyjnej

7. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne w przyszła niedzielę o godzinie 18.00.

IV. Ogłoszenia inne:

8. Zapraszamy na wernisaż wystawy zbiorowej fotografii członków Koła fotograficznego ?Poczekajka” – w górnej galerii w Amfiteatrze w naszym kościele. Wejście przy kawiarence U Franka ? przez Punkt Książki. Gorąco zapraszamy.

9. Komitet Inicjatywy ustawodawczej ?Stop aborcji” podejmuje inicjatywę zbiórki podpisów pod obywatelskim projektem ustawy ? Stop aborcji”, który ma na celu dobro i dziecka i matki w sytuacjach trudnych. Podpisy będą zbierane w przyszłą niedziele przed kościołem. Aby wziąć udział w akcji niezbędny będzie numer PESEL.

10. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na Pielgrzymkę do Grecji i na wyspę Patmos śladami św. Pawła i św. Jana wraz z wypoczynkiem nad morzem a także Pielgrzymki na Rok Miłosierdzia do Włoch. Trwają też zapisy na pielgrzymkę samolotową do Ziemi św. i Jordanii w listopadzie. Może to być piękny prezent od dzieci dla rodziców obchodzących jubileusze małżeńskie. Szczegóły na temat zapisów i programu w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej.

11. Dziś do Kawiarenki parafialnej U Franka zapraszają nas wspólnoty neokatechumenalne na domowe ciasto i smaczną kawę.

12. Dzisiaj przed kościołem można nabyć najnowszą książkę o. Andrzeja Derdziuka ?W służbie miłosierdzia” prostym językiem mówiącą o tajemnicy Bożej miłości. Cena książki 8 złotych. Można nabyć też inne książki o. Andrzeja i zyskać wpis autora.

13. Obchodzona w tych dniach uroczyście 1050 rocznica Chrztu Polski jest dobrą okazją do powrotu do starej i pięknej tradycji umieszczania przy wejściu do domów kropielnic z wodą świeconą. Tak jak przy wejściu do świątyni czynimy znak krzyża wodą święconą i przez to przypominamy o sakramencie Chrztu świetnego, korzystamy z darów i mocy wody świeconej, tak możemy czynić wchodząc do chrześcijańskiego domu. Jest to zwyczaj, który był często praktykowany w Polsce i warto do niego powrócić przy okazji jubileuszu Chrztu Polski. Przed głównymi drzwiami kościoła ( po Mszy św. o godzinie 8.30.10.11.30) młodzież rozprowadza jubileuszowe kropielnice w cenie 15 zł. Zachęcamy do tej inicjatywy Kościoła.

14. W tym tygodniu rozpoczną się prace adaptacyjne dużego pomieszczenia w dolnej części kościoła pod głównymi drzwiami kościoła na sale wielofunkcyjną. Dziękujemy za wszelkie oznaki dobra i życzliwości i wspieranie materialne prac remontowych. Na nadchodzący tydzień życzymy odwagi w wyznawaniu wiary i radości bycia chrześcijaninem w codziennym życiu.

15. Żegnamy dziś w naszej parafii O. Stefana Majkowskiego ? duszpasterza ludzi chorych i opiekuna Legionu Maryi. Dziękujemy Ojcu za gorliwą posługę duszpasterską w naszej parafii i życzymy dużo sił i zdrowia w nowej posłudze w klasztorze przy Krakowskim Przedmieściu.

16. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Janina Puchała z ul. Herbowej i Tadeusz Brygała z ul. Skrzetuskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …