III Niedziela Wielkanocna – 10.04.2016 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się VIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: ?Gdy usłyszeli Ewangelię, przyjęli chrzest w imię Jezusa“. Jest to dobra okazja, aby zadać sobie pytanie o znajomość i rolę Pisma św. w moim życiu?

2. Koncert Uwielbienia w wykonaniu uczestników Warsztatów wokalno-instrumentalnych Muzyki Uwielbienia – Golgota Młodych – dziś o godzinie 19.15 w naszym amfiteatrze. Gorąco zapraszamy.

3. Dziś przed kościołem zbiórka na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego prowadzona przez studentów tej uczelni.

II. W tym tygodniu:

4. W środę – czcicieli Matki Bożej zapraszamy na Różaniec o 17.30, na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej na czuwanie modlitewne i procesję z Figurą Matki Bożej Fatimskiej.

5. Koło fotograficzne ?Poczekajka” wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Parafii Poczekajka zapraszają na wernisaż wystawy zbiorowej fotografii członków koła. Odbędzie się on w piątek o godzinie 17:00 w górnej galerii w Amfiteatrze w naszym kościele. Wejście od strony kancelarii parafialnej. Szczegóły na plakatach. Gorąco zapraszamy.

6. Oaza młodzieżowa zaprasza gimnazjalistów z klas trzecich, ich rodziców i bliskich na Mszę Św. w intencji pomyślnego zdania egzaminów gimnazjalnych. Msza w piątek o 18:00. Po Mszy poczęstunek, podczas którego będzie okazja dowiedzieć się czegoś o oazie.

III. W przyszłą niedzielę:

7. W przyszłą niedzielę będą głoszone kazania katechizmowe w naszej parafii.

8. Koncert Nuta w makijażu w wykonaniu znanego nam Piotra Selima i Dariusza Drzazgę – za tydzień o godzinie 19.15 w naszym amfiteatrze. Szczegóły na plakatach przed kościołem i na stronie internetowej parafii. Koncert organizowany przy wsparciu finansowym Miasta Lublin w ramach działań Franciszkańskiego Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej .

IV. Ogłoszenia różne:

9. Wspierając działania parafii i Stowarzyszenia zachęcamy do przekazania 1% z Waszych podatków. Członkowie Stowarzyszenia służą pomocą w wypełnianiu PIT-ów za ubiegły rok w zamian za 1% -w czwartki od 15.00 -18.00 w Sali nr 3.

10. Po świątecznej przerwie do kawiarenki U Franka zapraszają nasze Siostry Kapucynki i Honoratki na wiosenne smaki kawy i ciasto z zakonnej kuchni.

11. Rozpoczął się gruntowny remont schodów do naszego klasztoru. Dziękujemy za wszelkie oznaki dobra i życzliwości. Na nadchodzący tydzień życzymy obfitości darów Bożych w codziennym życiu.

12. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odszedł: Jan Wnuk z ul. Krasińskiego. Modlitwą ogarnijmy także Ofiary tragedii smoleńskiej, której 6 rocznicę dziś obchodzimy. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …..