IV Niedziela W.Postu -06.03.2016 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Rozpoczęliśmy dzisiaj rekolekcje, które potrwają do środy. Nauki rekolekcyjne dla dorosłych w poniedziałek i wtorek i środę w godz.: 8.00, 10.00, 16.30, 18.00. Natomiast Mszę św. z nauką rekolekcyjną dla młodzieży studentów, młodzieży pozaszkolnej – od poniedziałku do środy o godzinie 19.30. Okazja do spowiedzi będzie 30 min. przed Mszą św.. Prosimy nie odkładać obowiązkowej spowiedzi wielkanocnej na ostatnie dni przed świętami. Ofiary składane na tacę w środę będą naszym darem wdzięczności wobec O. Rekolekcjonisty przeznaczone na pokrycie kosztów realizacji projektu wystroju naszego chóru zakonnego. W czasie rekolekcji w przedsionkach kościoła będą wystawione pojemniki, do których można złożyć trwałe produkty żywnościowe. Dary te będą przeznaczone dla parafian potrzebujących pomocy, starszych, chorych i dzieci. Parafialny Zespół Caritas, który zajmie się rozprowadzeniem darów, dziękuje serdecznie za każdy dar. Można także składać ofiary materialne do skarbon wystawionych przy wyjściach w ramach jałmużny wielkopostnej. Od poniedziałku do środy z racji rekolekcji nie będzie Mszy św. o godzinie 7.15.

II.W tym tygodniu:

2. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania w sobotę o godzinie 9.00 w Sali konferencyjnej.

3. Zapraszamy zawodników i zawodniczki w wieku od 10 do 19 lat do wzięcia udziału w XXIII Rozgrywkach o Puchar Niepokalanej Poczekajka Cup 2016. Karta zgłoszenia wraz z regulaminem do pobrania na stronie puchar.poczekajka.pl . Z wypełnionymi zgłoszeniami zapraszamy na spotkanie organizacyjne w sobotę na godzinę 10:00 do amfiteatru. Jest to jedyny termin i miejsce przyjmowania zgłoszeń.

III. W przyszłą niedzielę;

3. Wizytacja kanoniczna przeprowadzona przez ks. Biskupa Mieczysława Cisło odbędzie się w naszej parafii w przyszłą niedzielę. Ks. Biskup przybędzie do nas przed godziną 7.00. Spotka się z nami na każdej Mszy św. I wygłosi homilie. Natomiast grupy duszpasterskie będą uczestniczyć w wyznaczonych Mszach św.:

7.00 – Msza św. z udziałem: Rady Duszpasterskiej i Osób Życia Konsekrowanego,

8.30 – Msza św. z udziałem: Legionu Maryi, Biura Radia Maryja i Żywego Różańca.

10.00 ? Msza św. z udziałem; Rodzin Kościoła Domowego, Grupy Modlitwy O. Pio i Grupy Modlitwy św. Rity

11.30 – Msza św. dla dzieci z udziałem; Katechetów, scholii i Oazy Dzieci Bożych

13.00 – Msza św. z udziałem; Neokatechumenatu, Odnowy w Duchu Świętym, członków Stowarzyszenia Przyjaciół Parafii Poczekajka

16.00- Msza św. z udziałem; FZŚ, MF, Caritas i Wspólnoty Rodziny Serca Miłości Ukrzyżowanej

17.00 ? Gorzkie żale z nauką pasyjną

18.00 – Msza św. dla młodzieży; Duszpasterstwa Młodzieży, Oazy, Harcerzy i Ministrantów.

Bardzo zachęcamy do licznego uczestnictwa, aby dać świadectwo wiary i przywiązania do naszej parafii.

4. Zapraszamy na Koncert Wielkopostny ?Baranku bez skazy”. W programie polskie pieśni pasyjne i utwory instrumentalne. Koncert w przyszłą niedzielę o godzinie 19.15. Szczegóły na temat wykonawców na plakatach przed kościołem i na stronie internetowej parafii. Koncert organizowany przy wsparciu finansowym Miasta Lublin. Wstęp wolny. Z racji koncertu nie będzie czuwania fatimskiego po Mszy św.

IV. Ogłoszenia inne:

5. W zakrystii i w kaplicy Jezusa Miłosiernego można składać do skarbony ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i wystrój wielkanocny kościoła.

6.  Chorych do spowiedzi wielkanocnej w domach prosimy zgłaszać od dziś do soboty w zakrystii lub w kancelarii, podając imię, nazwisko, adres i numer telefonu. Do zgłoszonych chorych udamy się z posługą w następnym tygodniu.

7. Dziękujemy tym, którzy włączyli się w akcje zbiórki makulatury na misje dwa tygodnie temu. Zebraliśmy ponad 8 ton, co dało kwotę 2538 zł. Pieniądze zostały przekazane na misje w Gabonie. Następna zbiórka pod koniec maja.

8. Osoby które chcą przyjąć pielgrzymów z zagranicy w swoich domach w czasie Światowych Dni Młodzieży w dniach 20-25 lipca prosimy o zgłaszanie się w zakrystii, na furcie i w kancelarii do końca tygodnia. Brakuje jeszcze kilkanaście miejsc dla pielgrzymów.

9. Dziś do kawiarni u Franka zaprasza nas na ciasto i mile spotkanie zapraszają nas Harcerze.

10. Dziękujemy za modlitwę i wspieranie materialne potrzeb kościoła i klasztoru oraz dzieł podejmowanych przez parafie. Życzymy obfitych owoców rekolekcji i opieki Bożej w nowym tygodniu i wszystkich kobietom z okazji zbliżającego się święta opieki Maryi i duzo dobra ze strony najbliższych.

11. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Bogdan Wolski z ul. Borelowskiego i Włodzimierz Kuśmierczyk z ul. Irydiona.. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …..