III Niedziela W.Postu – 28.02.2016 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Pamiętajmy o udziale w nabożeństwach wielkopostnych: Drodze Krzyżowej czy Gorzkich Żalach, aby pełniej wejść w tajemnicę miłości Boga do człowieka. Nagrane kazania pasyjne można wysłuchać także na stronie internetowej parafii.

2. Msza sw. modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne dziś o godzinie 18.00.

II. W tym tygodniu:

3. Jutro rozpoczynają się rekolekcje szkolne uczniów Szkoły Podstawowej nr 38 i Szkoły Podstawowej im Bolesława Chrobrego. Poprowadzi je Ks. Piotr Drozd. Rekolekcje potrwają do środy. Od środy rozpoczną się rekolekcje szkolne dla Gimnazjum nr 7 i Gimnazjum im. Króla Jana III Sobieskiego. Poprowadzi je O. Tomasz Mantyk ? wikary naszej parafii i duszpasterz młodzieży. Z programem rekolekcji uczniowie zostali zapoznani w szkołach.

4. W tym tygodniu dni odnowy wewnętrznej:

? I czwartek ? adoracja Najświętszego Sakramentu dziękczynno-błagalna o nowe powołania kapłańskie i zakonne ? od godziny 15.00 w okrągłej kaplicy

? I piątek – spowiedź dzieci od godz. 15.30, Droga krzyżowa o godz. 16.00. a po niej komunia św. Spowiedź dla dorosłych pół godziny przed Mszami św.

? I sobota – Msza św. wieczorna z nieszporami i nabożeństwo zakończone procesją.

5. Teatr Studencki ?Dobry wieczór” z Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zaprasza nas na spektakl ?Krewniacy“. Spektakl w najbliższą sobotę o godzinie 14.00 w naszym amfiteatrze. Wstęp wolny. Szczegóły na plakatach przed kościołem. Zapraszamy.

III. W przyszłą niedziele:

6. Rekolekcje dla dorosłych, młodzieży i studentów rozpoczną się w naszej parafii w przyszłą niedzielę. Poprowadzi je O. Jarosław Kubera ? gwardian i rektor naszego Seminarium. Program rekolekcji na plakatach w gablotach ogłoszeń, na stronie internetowej parafii i w gazetce Zwiastun. Zachęcamy do uczestnictwa w tych rekolekcjach, które są potrzebą serca, aby zatrzymać się i zapytać o sens naszego życia.

III. Ogłoszenia inne:

7. Członkowie Stowarzyszenia służą pomocą w wypełnianiu Pit-ów w zamian za 1% na rzecz Stowarzyszenia – w czwartki w godzinach 16.00-19.00 w sali nr 3. Zachęcamy też do pomocy osoby, które mogłyby pomoc w wyplenianiu PIT-ów.

8. Ekstremalna Droga Krzyżowa w Lublinie odbędzie się w nocy z 4 na 5 marca. Wszyscy uczestnicy wyruszą po Mszy św., która sprawowana będzie w Archikatedrze Lubelskiej o godz. 19.00. Zapisy trwają do 3 marca. Szczegóły na plakatach.

9. Przypominamy kandydatom do bierzmowania o dopełnieniu formalności w kancelarii parafialnej.

10. Dyrekcja Pallotyńskiego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego na Sławiku serdecznie zaprasza na Drzwi Otwarte Szkoły, które odbędą się w przyszłą niedzielę ? 6 marca 2016 r. w godzinach od 10.00 do 14.00. Czekamy na wszystkich zainteresowanych nauką w jednej z najlepszych szkół na Lubelszczyźnie, w której dba się zarówno o wysoki poziom nauczania, bezpieczeństwo, jak i rozwój duchowy.

11. Do kawiarenki u Franka na ciasto zaprasza nas wspólnoty neokatechumenalne. Zachęcamy do korzystania z kawiarenki. Wspieramy w ten sposób działania podejmowane w parafii.

12. Za nami dwa turnusy ?Ferii na Poczekajce” dla dzieci ze szkół podstawowych zorganizowanych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka. W obu turnusach wzięło udział 42 dzieci. Dziękujemy p. Małgorzacie Grzeni i wolontariuszom z IX Liceum Ogólnokształcącego i Siostrom Kapucynkom za poprowadzenie ciekawych zajęć.

13. Dziękujemy wszystkim za życzliwość i wspieranie naszych działań. Życzymy Wam opieki Bożej w nowym tygodniu i dużo okazji do czynienia dobra i wielkopostnej pokuty a dzieciom i młodzieży rozpoczynającym naukę po przerwie zimowej życzymy zapału i sil do zdobywania wiedzy.

14 Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Henryk Zarzeczny z ul. Powstania Styczniowego, Wiesław Sykut z ul. Leonarda i Emilia Poczewska z ul. Skrzetuskiego. Wczoraj po godzinie 22.00 w Szpitalu przy ul. Kraśnickiej zmarł nasz współbrat O. Józef Korzeniowski ? senior naszej wspólnoty. Miał 74 lata.Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …..