I Niedziela W.Postu -14.02.2016 r.

I. W tym tygodniu:

1. Jutro zaczyna się pierwszy turnus Zimowiska na Poczekajce. Są jeszcze wolne miejsca na II turnus.

2. Domowy Kościół serdecznie zaprasza na wspólną adorację dziękczynienie i uwielbienie Najświętszego Sakramentu, w poniedziałek po Mszy św. o 18.(w kaplicy Matki Bożej). Będziemy modlić się w intencji rodzin w kryzysie, wypraszając potrzebne łaski dla nich i umocnienie.

3. Msza św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II we wtorek o godzinie 18.00. Intencje do modlitwy można składać w zakrystii.

4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

  • Droga Krzyżowa – w piątki: dla dzieci o godz. 16.00, dla gimnazjum i młodzieży o godz. 19.00 a dla dorosłych o 8.30 i 17.00.
  • Nabożeństwo Gorzkich Żali – w niedzielę o godz. 17.00 wraz z nauką pasyjną. W tym roku kazania pasyjne głoszą w naszej parafii O. Jarosław Banasiuk i O. Andrzej Derdziuk.

Prosimy bardzo Rodziców, aby zatroszczyli się o uczestnictwo swoich dzieci i młodzieży w nabożeństwach wielkopostnych.

5. Okres Wielkiego Postu daje nam okazję do podejmowania wyrzeczeń w formie tzw. Jałmużny Wielkopostnej, również w wymiarze materialnym, na rzecz bardziej potrzebujących w naszej parafii. Skarbony na Jałmużnę Wielkopostną znajduje się przy wyjściu bocznym od strony zakrystii i przy głównych drzwiach.

II. W przyszłą niedzielę:

6. Ogólnopolska zbiórka do puszek na pomoc Polskim Misjonarzom – w przyszłą niedzielę.

III. Ogłoszenia inne:

7. Duszpasterstwo Młodych organizuje wyjazd na światowe dni młodzieży w Krakowie, w dniach 25-31 lipca. Zapraszamy młodzież w wieku 16-30 lat. Koszt wyjazdu, bez wyżywienia to około 350 zł. Szczegóły na stronie internetowej i u br. Tomasza Mantyk. Zapisy przyjmujemy na furcie klasztornej

8. Są jeszcze wolne miejsca wolne na pielgrzymki organizowane przez naszą parafię. Zachęcamy do skorzystania. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

9. Kolejny raz na Poczekajce będziemy zbierać makulaturę, wspierając materialnie misje w Gabonie, gdzie pracują nasi Bracia Kapucyni. Kontener na makulaturę będzie stał przy kancelarii od południa w piątek do poniedziałku włącznie. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję.

10. Na stronie internetowej parafii i Stowarzyszenia jest bezpłatna aplikacja do wypełniania PIT-ów z wpisanym już z KRS-em Stowarzyszenia. Zachęcamy do przekazania 1% z podatku na potrzeby Stowarzyszenia i parafii.

11. W imieniu Rodziny i kolegów Marcina Hemperka dziękujemy tym wszystkim, którzy wsparli materialnie dalsze jego leczenie podczas zbiórki w ubiegła niedzielę. Udało się pomóc na kwotę 15 422 zł. Pieniądze zostały przekazane Rodzinie. Wielkie Bóg zapałać za wspaniałe świadectwo szlachetności.

12. Dziękujemy za modlitwę i wspierani materialne potrzeb kościoła i klasztoru oraz dzieł podejmowanych przez parafie. Życzymy wierności podjętym postanowieniom wielkopostnym a dzieciom i młodzieży rozpoczynającym przerwę semestralną życzymy miłego odpoczynku i nabrania sił do zdobywania wiedzy.

13. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Regina Rycek z ul. Herbowej, Kazimierz Saniak z ul. Herbowej, Stanisław Kwiatkowski z ul. Krasińskiego, Maria Kłysiak z ul. Juranda i Alicja Stępniewska z ul. Juranda.. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …..