5 Niedziela Zwykła -07.02.2016 r.

I. W tę niedzielę:

1. Dziś dobrowolna zbiórka ofiar do skarbon a na Fundusz Wschodni wspierający lokalne kościoły polonijne na terenie byłego Związku Radzieckiego

2. Dziś rozpoczyna się 49 Tydzień modlitw o trzeźwość Narodu pod hasłem ?Młodzi nie dajcie się zniewolić“.

3. W ramach V edycji projektu ?Z Kulturą do nieba” zapraszamy na prelekcję ?Psychologiczne aspekty przeżywania starości“, którą wygłosi pani prof. Stanisława Steuden (czytaj Sztojden) z KUL. Spotkanie dziś o godzinie 17.00 w amfiteatrze. Zapraszamy szczególnie ludzi starszych a także ich opiekunów. Wydarzenia w ramach tego projektu są realizowane przy wsparciu finansowym Miasta Lublin.

II. W tym tygodniu:

4. Najbliższa środa będzie Środą Popielcową – rozpoczynającą okres Wielkiego Postu. W tym dniu zgodnie ze zwyczajem rozpoczynając czas pokuty, posypujemy głowy popiołem w czasie każdej Mszy św., które będą sprawowane w porządku świątecznym: 6.30, 7.30, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00 i dodatkowa Msza św. o 19.30. Ofiary złożone tego dnia na tacę będą naszą jałmużną wielkopostną na pomoc osobom potrzebującym wsparcia materialnego w naszej parafii. W tym dniu obowiązuje post ścisły, to jest łącznie jakościowy i ilościowy. ?Prawem o wstrzemięźliwości (w piątki całego roku) są związane osoby, które ukończyły 14 rok życia, prawem zaś o poście (jeden posiłek do syta) ? w Środę Popielcową i W. Piątek – są związane wszystkie osoby pełnoletnie aż do rozpoczęcia 60 roku życia” (KPK kan. 1252). Przykazanie kościelne zobowiązuje nas w okresie pokuty powstrzymać się od udziału w zabawach. Zachęcamy do podjęcia postanowień wielkopostnych, w tym także rezygnacji z picia alkoholu czy palenia tytoniu.

5. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki – Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16.00, dla młodzieży o godz. 19.00, dla dorosłych o 8.30 i 17.00. Natomiast w niedzielę o godz. 17.00 będzie sprawowane nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Za udział w każdym z tych nabożeństw można uzyskać odpust zupełny.

6. W czwartek we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, przypada XXIV Światowy Dzień Chorego. Tego dnia w naszym kościele o godz. 10.00 i 16.00 będzie odprawione Msze św. dla chorych z możliwością przyjęcia Sakramentu Chorych. Przed Mszą św. będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. Prosimy o stosowną pomoc dla chorych, aby mogli w tej Mszy św. uczestniczyć.

7. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w sobotę na Msze św. o godzinie 18.00 i nabożeństwo zakończone procesją.

III. Ogłoszenia inne:

8. Dziś przed kościołem charytatywna zbiórka na rzecz 19-letniego piłkarza Marcina Hemperka. W wyniku komplikacji pooperacyjnych chłopiec dwa lata temu zapadł w śpiączkę i każdego dnia walczy o powrót do zdrowia. Całość zebranych pieniędzy zostanie przekazana na jego rehabilitację, specjalistyczne leczenie oraz niezbędne środki higieny i codziennego użytku. Samotna matka, która opiekuje się Marcinem dzień i noc, znajduje się w trudnej sytuacji finansowej, w związku z czym prosimy o wsparcie w miarę możliwości oraz o modlitwę wszystkich ludzi dobrej woli. Zbiórkę przeprowadzają uczniowie Technikum Elektronicznego i Gimnazjum nr 7.

9. Są jeszcze wolne miejsca na ?Zimowisko na Poczekajce” w dwóch terminach – dla dzieci ze szkół podstawowych. Ciekawe zajęcia prowadzone przez wolontariuszy ze stowarzyszenia i Siostry Kapucynki będą obywać się od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 ? 15.00 w okresie ferii zimowych. Zapisy w kancelarii parafialnej.

10.Zachęcamy do uczestnictwa III Pielgrzymce Wielkopostnej po kościołach stacyjnych Lublina według tradycji rzymskiej zapoczątkowanej przez papieża Grzegorza Wielkiego w VI w. Szczegóły na stolikach z prasą, w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej. Zapisy przy kawiarence dziś w godzinach 8.00 -11.00.

11. Dziś do kawiarenki parafialnej u Franka w III rocznicę jej powstania zapraszają nas na ostatkowe ciasto uczniowie z Zespołu Szkól Elektronicznych.

12.Dziękujemy za życzliwość i wspieranie naszej wspólnoty zakonnej modlitwą i ofiarami materialnymi. Dziękujemy tym, którzy ofiarowali ciasto na Kiermasz ciast i tym, którzy je kupili. Ze sprzedaży udało się zebrać kwotę 3278 zł na pomoc trędowatym. Życzymy Wam wszystkim potrzebnych darów do codziennego życia w bliskości Boga i otwartości na drugiego człowieka.

13. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Józef Kukuryk z ul. Wołodyjowskiego i Helena Hajrych z ul. Leonarda. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…….