4 Niedziela Zwykła -31.01.2016

I. W tę niedziele:

1. Msza św. o uzdrowienie duchowe i fizyczne wraz z nabożeństwem – dziś o godzinie 18.00.

II. W tym tygodniu:

2. Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Matki Bożej Gromnicznej w tym roku przypada we wtorek. Jest to jednocześnie zakończenie Roku Życia Konsekrowanego w Kościele. Dziękować będziemy Bogu za dar osób konsekrowanych i prosić o nowe powołania. Msze św. będą sprawowane w porządku świątecznym: 6.30, 7.30, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00. Podczas każdej Mszy św. poświęcać będziemy gromnice. Godzinki o NMP będą śpiewane o godz. 6.05. Ofiary składane na tace przeznaczone są na zakony kontemplacyjne. Z racji święta kancelaria parafialna nie będzie czynna we wtorek.

3. W tym tygodniu dni odnowy wewnętrznej:

I czwartek – zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu od godziny 15.00 ?w okrągłej kaplicy.

 I piątek ? spowiedź pól godziny przed Mszami św. O godzinie 17.30 nabożeństwo wynagradzające. Spowiedź dla dzieci od godziny 16.00 i Msza św. dla dzieci godzinie 16.30.

I sobota – zapraszamy o 17.30 na Różaniec a następnie Mszę św. z Nieszporami i czuwanie modlitewne zakończone procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

III W przyszłą niedziele:

4. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych odbędzie się charytatywna zbiórka na rzecz 19-letniego piłkarza Marcina Hemperka. W wyniku komplikacji pooperacyjnych chłopiec dwa lata temu zapadł w śpiączkę i każdego dnia walczy o powrót do zdrowia. Całość zebranych pieniędzy zostanie przekazana na jego rehabilitację, specjalistyczne leczenie oraz niezbędne środki higieny i codziennego użytku. Samotna matka, która opiekuje się Marcinem dzień i noc, znajduje się w trudnej sytuacji finansowej, w związku z czym prosimy o wsparcie w miarę możliwości oraz o modlitwę wszystkich ludzi dobrej woli. Zbiórkę będą prowadzić uczniowie Technikum Elektronicznego i Gimnazjum nr 7.

5. W ramach V edycji projektu ?Z Kulturą do nieba” zapraszamy na prelekcję ?Psychologiczne aspekty przeżywania starości“, którą wygłosi pani prof. Stanisława Steuden (czytaj Sztojden) z KUL. Spotkanie w przyszłą niedzielę o godzinie 17.00 w amfiteatrze. Zapraszamy szczególnie ludzi starszych a także ich opiekunów.

III. Ogłoszenia inne:

6. Od piątku w naszej wspólnocie zakonnej na Poczekajce odbywa się wizytacja Ministra Prowincjalnego O. Andrzeja Kiejzy. Polecamy naszą wspólnotę i to wydarzenie Waszym modlitwom.

7. Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza na Msze św. w intencji pracowników Służby Zdrowia, Farmaceutów i Diagnostów Laboratoryjnych – we wtorek 2 lutego o godzinie 18.00 w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Lublinie.

8. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka z parafią organizuje ?Zimowisko na Poczekajce” w dwóch terminach – dla dzieci ze szkół podstawowych. Ciekawe zajęcia będą obywać się od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 ? 15.00 w okresie ferii zimowych. Zapisy w kancelarii parafialnej.

9. W tym roku przez naszą parafię są organizowane pielgrzymki:

? III Pielgrzymka Wielkopostna ? po kościołach stacyjnych Lublina

? Pielgrzymka na Rok Miłosierdzia – w czerwcu

? Pielgrzymka do Grecji i na wyspę Patmos – śladami św. Pawła i św. Jana ? we wrześniu

Programy pielgrzymek i informacje co zapisach znajdziemy w gablocie ogłoszeń i stronie internetowej parafii.

10. W ramach Światowego Dnia walki z trądem, Bracia Klerycy organizują dziś Kiermasz ciast na pomoc trędowatym w Indiach. Po Mszy św. Zapraszamy do kawiarenki U Franka ? wejście przez Punkt ksiązki. Zachęcamy włączenia się w tę akcję.

11. Dziękujemy za modlitwę, ofiary materialne i wszelkie dobro, które płynie z Waszych serc. Życzymy Wam odczuwania łaski Bożej i opieki Maryi ,której ikonę dziś gościmy w naszym kościele. Wszystkim studentom pokonującym egzaminy, asystencji Ducha Świętego i owocnych egzaminów.

12. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Jerzy Polkowski z ul. Krasińskiego, Janusz Sońta z ul. Powstania Styczniowego, Dorota Gonet z ul. Ułanów i Czesław Borowiec z ul. Krasińskiego.. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …..