3 Niedziela Zwykła – 24.01.2016

I. W tę niedzielę:

1. Dziś w naszym kościele XXIII doroczny parafialny Koncert Bliżej Żłóbka w ramach finału V edycji koncertów Kolęd. Z muzyką noworoczną i Bożonarodzeniową wystąpi HELICOPTERS BRASS ORCHESTRA ze Świdnika pod dyrekcją p. RAFAŁA MARUSZAKA. Koncert rozpocznie się w kościele o godzinie 19.15. Serdecznie zapraszamy i prosimy o obecność. Koncerty Kolęd są organizowane przez Franciszkańskie Centrum Promocji Kultury chrześcijańskiej przy wsparciu finansowym Miasta Lublin.

2. Duszpasterstwo Młodych zaprasza na spotkanie zatytułowane “Wspólne mieszkanie przed ślubem – dlaczego nie?”. Spotkanie poprowadzą Jakub Kołodziej, psycholog, terapeuta małżeństw, wraz z żoną Agnieszką. Spotkanie dziś o 19:15 w amfiteatrze.

II. w tym tygodniu:

3. Studentów zapraszamy na Mszę o pomyślność w sesji, we wtorek o 19.30 w kaplicy Fatimskiej. Po Mszy ciastko i herbata w sali Duszpasterstwa Młodzieży.

4. Po przerwie świątecznej wznawiamy cotygodniowe medytacje biblijne w każdy czwartek o 19:00 w kaplicy Matki Bożej. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą lepiej poznawać Słowo Boże i modlić się nim.

III. W przyszłą niedzielę:

5. W czwartek swoje imieniny obchodzi O. Radomir Kryński– ojciec duchowny naszego seminarium i asystent wspólnoty Rodzin Serca Miłości Ukrzyżowanej. Msza św. w jego intencji w czwartek o godzinie 6.30.

6. W piątek rozpoczną się w naszej wspólnocie zakonnej nawiedziny kopii cudownego obrazu Matki Bożej, która peregrynuje po domach zakonnych w naszej archidiecezji. W przyszłą niedziele obraz będziemy gościć przez cały dzień w naszym kościele.

7. Światowy Dzień Walki z Trądem – w przyszłą niedzielę. Z tej okazji w naszej parafii charytatywny kiermasz ciast na rzecz osób trędowatych z ośrodka w Indiach. Jest to okazja, aby wspomóc osoby dotknięte tą ciężką chorobą, ale także możliwość pochwalenia się przed innymi swoimi zdolnościami piekarskimi. Zachęcamy parafian do przynoszenia własnych słodkich wypieków, które następnie będą sprzedawane podczas kiermaszu. Ciasta należy przynosić na furtę klasztorną w najbliższa sobotę. Liczymy na Wasze zaangażowanie. Ciasta będą sprzedawane w niedzielę w kawiarence U Franka. Zachęcamy do licznego włączenia się w tę akcję.

8. Msza św. o uzdrowienie duchowe i fizyczne wraz z nabożeństwem ? za tydzień o godzinie 18.00.

II. Ogłoszenia inne:

9. Dziś do kawiarenki parafialnej U Franka na rodzinne ciasto i kawę zapraszają nas członkowie Domowego Kościoła. Warto skorzystać z zaproszenia.

10. Dziękujemy za modlitwę, ofiary materialne i wszelkie działania podejmowane na rzecz parafii wszystkim zaangażowanym w to dzieło. Dziękujemy również za życzliwość w Waszych domach i za dobrowolne ofiary złożone podczas Wizyty duszpasterskiej na dalsze prace wykonywane w kościele i klasztorze. Życzymy Wam odczuwania łaski Bożej i opieki Maryi.

11. W tym tygodniu zmarli: Franciszek Mielnik z ul. Herbowej, Zbigniew Pochwatka z ul. Irydiona, Barbara Gołkiewicz z ul. Krasińskiego, Jan Bojanowski z ul. Zana, Zdzisław Nowiński z ul. Skrzetuskiego i Lechosław Wojtowicz z ul. Al. Kraśnickiej.