Święto Chrztu Pańskiego – 10.l01.2016 r.

I. W dzisiejszą Niedzielę:

1. Zapraszamy na przedstawienie Jasełek w wykonaniu dzieci ze szkoły Podstawowej nr 38. Jasełka odbędą się dziś w amfiteatrze po Mszy św. dla dzieci ? ok. godziny 12.30. Zapraszamy dzieci z rodzicami.

2. Przepiękny Koncert kolęd w ramach V edycji koncertów Kolęd ?Bliżej żłóbka” na Poczekajce w wykonaniu Chórów: AKADEMICKEGO CHÓRU UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO w LUBLINIE i CHÓRU KAMERALNEGO TOWARZYSTWA MUZYCZNEGO wraz z solistką. Koncert rozpocznie się dziś o godzinie 19.15 w kościele. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy. Szczegóły o wykonawcach na plakatach i stronie internetowej.

II.W tym tygodniu:

3. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w środę na Msze św. o godzinie 18.00 i nabożeństwo.

4. Laboratorium teatralne, działające przy Duszpasterstwie Młodzieży, serdecznie zaprasza na komedię o miłości “Damy i Huzary” autorstwa Aleksandra Fredry, w piątek i sobotę o 19.00 w amfiteatrze. Wstęp wolny.

5. Porządek wizyty duszpasterskiej przedstawia się następująco:

Poniedziałek, 11 stycznia, ul. Herbowa – bloki nr 16, 18 i 20 oraz ul. Ułanów – bloki nr 27, 29 i 33.

Wtorek, 12 stycznia, ul. Ułanów – bloki nr 1, 5, 7, 9, 11, 15, 17 i 19.

Środa, 13 stycznia, ul. Ułanów – bloki nr 21, 23 i 25, ul. Dragonów – bloki nr 3, 8 i 14, ul. Pielęgniarek oraz al. Kraśnicka – numery parzyste.

Czwartek, 14 stycznia,ul. Konstantynów, al. Kraśnicka – numery nieparzyste oraz ulice: Romanowskiego, Frankowskiego, Paśnikowskiego, Ruckiego, Bogdanowicza, Czarkowskiego i Jeziorańskiego.

Piątek, 15 stycznia, ulice: Jankowskiego, Pustowójtówny, Błońskiego, Parady, Rogińskiego, Toczyskiego, Dubieckiego, Hauke-Bosaka, Kruka i Powstania Styczniowego.

Sobota, 16 stycznia, ulice: Farmaceutyczna – domy oraz blok nr 4, Śnieżyńskiego – domy oraz bloki nr 6, 8 i 10, Wojciechowska – domy oraz blok nr 36 i 36A, Magierskiego, Cieszkowskiego, Boh. Monte Cassino blok nr 55, Molickiego, Barszczewskiego i ks. Brzóski.

Poniedziałek, 18 stycznia, ulice: Krajewskiego, Borelowskiego, Żulińskiego, Namysłowskiego, Struga oraz ul. Irydiona blok nr 2.

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy od godz. 16.00 a w sobotę o godzinie 10.00. Program wizyty kolędowej wywieszony jest w gablocie przed głównymi drzwiami kościoła z uwzględnieniem od jakiego numeru domu lub mieszkania w bloku rozpoczynać się będzie spotkanie kolędowe, a także informacje na stronie internetowej naszej parafii. Bardzo prosimy, aby była przygotowana woda świecona i kropidło. Zestawy kolędowe można nabyć w naszym punkcie ksiązki. W tym tygodniu będą nam pomagać w odwiedzinach domów naszych parafian: O. Dariusz Miastowski, O. Grzegorz Brzeziński i O. Wojciech Gwiazda.

III. W przyszłą niedzielę:

6. Kazania katechizmowe będą głoszone w przyszła niedzielę.

7. Kolejny koncert Kolęd w wykonaniu CHÓRU LORIEN z I LO im. Stanisława Staszica, CHÓRU SENSORIUM z Zespołu Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie i CHÓRU SONUS VERITATIS z Bazyliki o.o. Dominikanów w Lublinie – odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 19.15 w naszym kościele. Zapraszamy parafian i gości. Szczegóły o wykonawcach na plakatach i stronie internetowej.

IV. Ogłoszenia inne:

8. W gablocie ogłoszeń informacje na temat naboru do nowopowstającej Niepublicznej Szkoły Podstawnej Świętego Jana Bosko przy ul. Krochmalnej

9. Po przerwie świątecznej dziś do kawiarenki U Franka zapraszają nas członkowie Wspólnoty Odnowy w Duchu świętym – na ciasto, smaczną kawę i czekoladę.

10. Dziękujemy wszystkim za życzliwość i wsparcie materialne naszego kościoła i klasztoru. Niech obfitość Bożych darów płynących z sakramentu chrztu św. umacnia nas w dawaniu świadectwa o Chrystusie.

11. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Jan Smolak z ul. Herbowej i Marek Zdunek z ul. Krasińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

12. Dziś wspieramy materialnie dokończenie budowy Domu Dla dzieci w Wąwolnicy prowadzonego przez Siostry Kapucynki.