Uroczystość Świętej Rodziny – 27.12.2015

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie dziś o godzinie 18.00.

II. W tym tygodniu:

2. W czwartek ostatni dzień roku 2015. Wieczorem na godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Msza św. dziękczynna za przeżyty rok o godzinie 18.00 Śpiewem hymnu Ciebie Boga wysławiamy będziemy dziękować za otrzymane dobrodziejstwa w tym roku. Udział w uroczystym śpiewie lub recytacji tego hymnu daje możliwość zyskania odpustu zupełnego. O północy będzie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku 2016. Poprzedzi ją adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 23.00 Bardzo zapraszamy aby razem z Bogiem przywitać nadchodzący Nowy Rok 2016.

3. W piątek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Światowy Dzień Pokoju, dzień imienin bpa Mieczysława Cisło. Pamiętamy o nim w modlitwie. Msze św. według porządku niedzielnego. Odpust zupełny można uzyskać za udział w śpiewie hymnu ?O Stworzycielu Duchu przyjdź”. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św.

4. W dniach 2, 3 i 5 stycznia dziecięce grupy kolędników misyjnych ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego, odwiedzą domy/mieszkania parafian przy na osiedlu Krasińskiego i Sienkiewicza. Kolędowanie odbywa się w ramach Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci, w tym roku zebrane środki będą przekazane na potrzeby misjonarzy na Madagaskarze. Zachęcamy do miłego przyjęcia Małych kolędników i wsparcia misji.

5. Od poniedziałku 4 stycznia rozpoczyna się wizyta kolędowa.

Porządek wizyty duszpasterskiej przedstawia się następująco:

Poniedziałek, 4 stycznia, ul. Skrzetuskiego – bloki nr 2, 2A, 2B, 4 i 6.

Wtorek, 5 stycznia, ul. Skrzetuskiego – bloki nr 8 i 10 oraz ul. Juranda – bloki nr 3 i 5.

Czwartek, 7 stycznia, ul. Juranda – blok nr 1 oraz ul. Wołodyjowskiego – blok nr 3.

Piątek, 8 stycznia, ul. Wołodyjowskiego – bloki nr 6, 7, 9 i 11 oraz ul. Herbowa – bloki

nr 3, 5 i 7.

Sobota, 9 stycznia, ul. Herbowa – bloki nr 6, 8, 9, 10, 11 i 15.

Od poniedziałku do piątku wizytę duszpasterską rozpoczynamy od godz. 16.00, w sobotę od godz. 10.00. Poświeconą wodę możną wziąć z kruchty przy bocznym wyjściu z kościoła – od strony zakrystii. Program wizyty kolędowej wywieszony jest w gablocie przed głównymi drzwiami kościoła z uwzględnieniem od jakiego numeru domu lub mieszkania w bloku rozpoczynać się będzie spotkanie kolędowe, a także informacje na stronie internetowej naszej parafii. Dobrowolne ofiary, które składamy w tym roku są przeznaczone na dalsze prace wystroju prezbiterium i prace remontowe w kościele i klasztorze.

6. Dni odnowy wewnętrznej:

? I piątek ? w Nowy Rok. Przypominamy, że wypełnieniem I piątku miesiąca jest komunia św. wynagradzająca. Jeśli ktoś przed świętami był u spowiedzi i nie ma grzechu ciężkiego nie ma obowiązku przystępowania do spowiedzi w I piątek.

? I sobota ? Msza św. o godzinie 18.00 i czuwanie zakończone procesją..

IV. Ogłoszenia inne:

7. Pary małżeńskie zapraszamy na warsztaty “Jak okazywać żonie miłość, aby czuła się kochana?” prowadzone przez naszego współbrata o. dr Piotra Zajączkowskiego, eksperta w zakresie duchowości małżeńskiej. Jest to doskonała propozycja rozwoju zarówno dla małżeństw przeżywających trudności, jak i tych, które chcą pogłębiać swoją więź. Warsztaty odbędą się w naszej parafii w dniach 15-17 stycznia 2016. Zapisy tylko przez stronę internetową www.kursnamilosc.pl. Koszt uczestnictwa 150 zł od pary. Liczba miejsc ograniczona

8. Dziękujemy za ofiary materialne składane na nasz kościół i klasztor. Wszystkim Rodzinom z okazji dzisiejszego święta życzymy opieki Świetej Rodziny i trwania we wzajemnym obdarowywaniu się miłością i dobrem.

9 Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Helena Krasucka z ul. Leonarda i Bronisław MIROSŁAW z ul. Zana.. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….