IV Niedziela Adwentu – 20.12.2015 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. W ramach ogólnopolskiej akcji Wigilijne Dzieło pomocy dzieciom ? dziś jeszcze w przedsionkach kościoła wyjściach z kościoła można nabyć wigilijne świece CARITAS.

2. Kiermasz świąteczny Szkolnego Koła Caritas z Gimnazjum nr 7 – dzisiaj w godz. 8.00-14.00 obok Punktu Książki. Dochód ze sprzedaży stroików wykonanych przez uczniów Gimnazjum przeznaczony jest na pomoc uczniom.

3. Członkowie Stowarzyszenia przed głównymi drzwiami kościoła rozdają jabłka otrzymane z CARITAS.

II. W tym tygodniu:

4. Od poniedziałku do środy włącznie spowiedź rano od godziny 6.00 -8.30 a popołudniu od godziny 16.00 do zakończenia wieczornej Mszy św. W czwartek spowiedź od godziny 6.00- do 15.00.

5. Msza św. za wstawiennictwem św. O. Pio w środę o godzinie 18.00. Intencje do modlitwy można składać w zakrystii.

6. ?Światło betlejemskie“, przybędzie do naszego kościoła jutro na wieczornej na wieczornej Mszy św. przyniesione przez harcerzy. Będziemy mogli zabrać je w lampionach do naszych domów.

7. W tym tygodniu swoje imieniny obchodzi O. Szczepan Dzyr – katecheta. Msza św. w jego intencji w środę o godzinie 6.30.

8. W czwartek Wigilia. Ostatnie Roraty o godz. 6.30 poprzedzone o 6.05 śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu. Nie będzie Mszy św. o godzinie 18.00. Kościół będzie zamknięty od 15.00 do 23.00. Wierni tradycji polskiej zachowajmy zwyczaj dnia postnego.

? Przypominamy, aby zasiadając do stołu wigilijnego zachować religijny charakter wieczerzy wigilijnej. Podczas wieczerzy i czuwania do Pasterki w rodzinach katolickich nie podaje się alkoholu.

Uroczysta Msza św. ?PASTERKA” odprawiana będzie w naszym kościele o godzinie 24.00. Zapraszamy już do naszego kościoła o godz. 23.20 na modlitwę zwaną Godziną Czytań . Ofiary na tacę z tej Mszy św. są przeznaczone na diecezjalny ?Fundusz Obrony Życia”.

W pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Msze św. odprawiane będą według porządku niedzielnego. W pierwszy dzień świąt w naszym kościele nie będzie spowiedzi. W drugi dzień świąt ofiary składane na tace przeznaczone są na potrzeby KUL-u.

9. Opłatki wigilijne można jeszcze nabyć w zakrystii i przy furcie klasztornej.

III. Ogłoszenia inne:

10.Wizytę duszpasterską zwaną ?Kolędą” rozpoczniemy w naszej parafii od poniedziałku 4 stycznia. Kolejność osiedli będzie następująca: os. Sienkiewicza a następnie, os. Błonie, os. Konstantynów i oś. Krasińskiego. Szczegółowy wykaz na pierwszy tydzień podamy w przyszłą niedzielę.

11. Za nami akcja Święty Mikołaj na Poczekajce. Dzięki ogromnej życzliwości i wsparciu wielu osób udało się przygotować: 206 paczek tematycznych i 320 paczek ze słodyczami dla dzieci z naszej parafii i uczących się na terenie naszej parafii. W ramach wsparcia materialnego Pomocnik św. Mikołaja zebraliśmy od osób prywatnych i życzliwych firm 21 550 zł. Dziękujemy również uczniom i nauczycielom ze szkół: Szkoły Podstawowej im. Chrobrego, Gimnazjum nr 7, Zespołowi Szkół Elektronicznych, Gimnazjum i Liceum im. Króla Jana Sobieskiego, IX Liceum Ogólnokształcącego, XIX Liceum Ogólnokształcącego za włączenie się w pomoc i przygotowanie z własnych środków 107 paczek. Dziękujemy również grupom duszpasterskim za pomoc w zorganizowaniu wtorkowej Wigilii dla samotnych z naszej parafii. Niech to dobro, które popłynęło z Waszych serc będzie nagrodzone Łaską Bożą. Wielkie Bóg zapłać !!!

12. Dziękujemy darczyńcom za ofiary wpłacone na konto bankowe w ostatnim okresie w formie darowizny na cele kultu religijnego w ramach odpisu od podatku dochodowego.

13.Dziś do kawiarenki u Franka na przedświąteczne ciasto i włoską kawę zapraszają nas Wspólnoty neokatechumenalne.

14.Wszystkim ludziom okazującym nam życzliwość poprzez modlitwę, wsparcie materialne podejmowanych zadań i pomocy ubogim szczególnie w tym okresie przedświątecznym składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy także tym, którzy angażują się w dekoracje świąteczne w kościele i przed kościołem. Życzymy Wam wszystkim, aby wieczerza wigilijna była w waszych Rodzinach czasem obdzielenia się miłością płynąca od Jezusa i czasem pojednania.

15.Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Danuta Mazur z ul. Herbowej, Zofia Świś z ul. Romanowskiego, Zdzisława Kwiatkowska z ul. Krasińskiego, Grzegorz Krawiec z ul. Herbowej i Ryszard Opolski z ul. Juranda. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….