III Niedziela Adwentu – 13.12.2015 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. W ramach ogólnopolskiej akcji Wigilijne Dzieło pomocy dzieciom ? w przedsionkach kościoła wyjściach z kościoła można nabyć wigilijne świece CARITAS w cenie 5, 13 i 15 zł. Przez ten dar materialny wspomagamy wakacje dla dzieci z rodzin ubogich.

2. Harcerze włączają się w ogólnopolski projekt Akcja paczka przygotowujący paczki żywnościowe dla Polaków mieszkających na terenach Ukrainy. Dary można złożyć dziś w kawiarence u Franka.

3. Akatyst ku czci Bogarodzicy zostanie wykonany w naszym kościele dziś o godz. 19.15. Hymn zaśpiewa męski chór braci kleryków i przyjaciół pod kierownictwem p. prof. Gabrieli Klauza. Serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo wszystkich, a szczególnie tych, którzy doświadczyli w swym życiu pomocy Maryi, naszej przemożnej Orędowniczki. Z racji Akatystu nie będzie nabożeństwa Fatimskiego.

II. W tym tygodniu;

4. W środę rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus. Będzie ona połączona z Mszą św. Roratnią o godzinie 6.30 w dni powszednie.

5. W tym tygodniu swoje imieniny w piątek obchodzi O. Dariusz Polak. Msza św. w jego intencji w sobotę o godzinie 6.30.

6. Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania odbędzie się w sobotę o godzinie 9.00 w sali konferencyjnej.

III. Ogłoszenia inne:

7. Zachęcamy do udziału w Roratach w dni powszednie o godzinie 6.30 a dla dzieci w poniedziałki i czwartki o godz.18.00.

8. Dziękujemy Bogu za przeżyte rekolekcje i za liczny udział parafian i sympatyków naszego kościoła. Nagrania konferencji z rekolekcji znajdziemy na internetowej stronie parafii w plikach MP3.

9. Parafialny Zespół Caritas dziękuje wszystkim ofiarodawcom za przyniesione w ubiegłym tygodniu dary żywnościowe. Dzięki waszej pomocy mogliśmy zrobić ponad 100 paczek świątecznych.

10. Dziś do kawiarenki u Franka zapraszają nas harcerze z naszej parafii. Warto skorzystać.

11. Dziękujemy za życzliwość i wszelkie ofiary wspierające naszą parafie i klasztor. Niech adwentowy czas oczekiwania przyniesie Wam pragnienie bliskości Boga szczególnie w modlitwie i życiu sakramentalnym.

12. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Wacława Górska z ul. Irydiona, Halina Schindler z ul. Krasińskiego i Zofia Sagan z ul. Skrzetuskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….