II Niedziela Adwentu – 06.12.2015 r.

I. W dzisiejszą niedziele:

1. Dzisiaj rozpoczęliśmy Rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy. Dziś jeszcze zapraszamy młodzież na spotkanie z rekolekcjonistą w amfiteatrze o godzinie 19.15 poświęcone sposobom medytacji chrześcijańskiej. W poniedziałek, wtorek i środę – Msze św. z naukami dla dorosłych będą o godz.: 6.30 ( Roraty), 8.00, 10.00 i 18.00. Dla dzieci o 16.30. Natomiast dla młodzieży o godz. 19.30. Z racji rekolekcji od poniedziałku do środy nie będzie Mszy św. o godzinie 7.15. Program jest wywieszony gablotach ogłoszeń i w naszej gazetce Zwiastun. Podczas rekolekcji będzie okazja do spowiedzi już pół godziny przed każdą Mszą św. Ofiary na tacę w środę jako dar wdzięczności przeznaczone są na potrzeby remontowe klasztoru w Lublinie przy Krakowskim Przedmieściu, w którym o. Piotr Owczarz pracuje. Jak Co roku w czasie rekolekcji adwentowych będziemy zbierać do koszy wystawionych przy wyjściach z kościoła trwałe produkty żywnościowe rodzin dotkniętych bezrobociem w naszej parafii na paczki świąteczne. Od jutra do środy na pomoc rodzinom biednym z naszej parafii będzie także można złożyć ofiarę do skarbon wystawionych przy wyjściach z kościoła.

2. Dziś podczas Mszy św. o godzinie 13.00 zostanie (została) poświecona świeca jubileuszowa 1050-lecia Chrztu Polski, którą Rada Duszpasterska naszej parafii otrzymała w archikatedrze w ubiegłą sobotę. Świeca będzie towarzyszyć uroczystościom jubileuszowym przez najbliższy rok.

3. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i zbiórki ofiar do puszek na dzieło ?Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Skarbony znajdują się przy wyjściach z kościoła. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

II. W tym tygodniu:.

4. We wtorek ? 8 grudnia, przypada liturgiczna uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Porządek Mszy św. – rekolekcyjny. Tego dnia ofiary składane na tace przeznaczone są na Fundusz obrony życia. O godz. 12.00 zapraszamy na modlitwę zwaną ?Godziną łaski”. O tę modlitwę prosi Matka Boża, obiecując niezliczone łaski dla duszy i ciała.

5. Rozpoczynając Nadzwyczajny Rok Świety Miłosierdzia, który papież rozpocznie 8 grudnia, na zakończenie rekolekcji do naszej parafii, zostaną wprowadzone relikwie I stopnia św. Faustyny Kowalskiej – Apostołki Bożego Miłosierdzia.

6. W tym tygodniu swoje imieniny obchodzi w piątek O. Waldemar Grubka ? proboszcz naszej parafii. Msza św. w jego intencji w piątek o godzinie 6.30. Polecamy Solenizanta Waszym modlitwom.

7. Chorych potrzebujących spowiedzi w domach przed Świętami, prosimy zgłaszać w najbliższym tygodniu w zakrystii, kancelarii lub przy furcie, także telefonicznie z podaniem nazwiska, wieku, adresu i telefonu.

III. W przyszłą niedzielę:

8. Akatyst ku czci Bogarodzicy zostanie wykonany w naszym kościele w przyszłą niedzielę o godz. 19.00. Hymn zaśpiewa męski chór braci kleryków i przyjaciół pod kierownictwem p. prof. Gabrieli Klauza. Serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo wszystkich, a szczególnie tych, którzy doświadczyli w swym życiu pomocy Maryi, naszej przemożnej Orędowniczki.

9. W ramach ogólnopolskiej akcji Wigilijne Dzieło pomocy dzieciom – za tydzień wigilijne świece CARITAS. Przez ten dar materialny wspomagamy leczenie i wakacje dla dzieci z rodzin ubogich.

10. Harcerze włączają się w ogólnopolski projekt Akcja paczka przygotowujący paczki żywnościowe dla Polaków mieszkających we Lwowie. Potrzebne są słodycze i odzież i żywność długoterminową. Te produkty można przynieść w przyszłą niedzielę do kawiarenki parafialnej u Franka, gdzie harcerze będą pełnić dyżur.

11. W trzecią niedzielę Adwentu, Arcybiskup Stanisław Budzik otworzy Bramę Miłosierdzia w naszej Archikatedrze. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 11.00 w kościele pw. Ducha Świętego przy Krakowskim Przedmieściu. Następnie w procesji w kierunku Archikatedry. Po przekroczeniu progu świątyni otworzymy Bramę Miłosierdzia, która będzie przygotowana przy wejściu do nawy bocznej prowadzącej do kaplicy Krzyża Trybunalskiego i Najświętszego Sakramentu. Następnie sprawowana będzie Eucharystia

IV. Ogłoszenia inne:

12. Zarząd Dzielnicy Konstantynów zaprasza na: Koncert pt. “Zimą śpią niedźwiedzie – ale nie My” w wykonaniu zespołów artystycznych działających przy Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej. Koncert odbędzie się w sobotę w amfiteatrze o godz. 16.00. W programie pieśni i tańce w wykonaniu dzieci i dorosłych. Gość specjalny: p. Alicja Barton – “Jaśkowa Babcia” z Radia Lublin. Informacje na plakacie.

13.Poświęcone opłatki świąteczne na terenie naszej parafii zostały rozniesione przez Braci w minionym tygodniu. Bóg zapłać za ofiary złożone przy tej okazji. Gdyby ktoś nie otrzymał opłatka, zapraszamy do zakrystii, kancelarii lub furty klasztornej.

14. W gablocie ogłoszeń zaproszenie i program ogólnopolskiego Konferencji naukowej Oblicza Miłosierdzia, przesłanie moralne Kościoła.

15.Dziś do kawiarenki u Franka zaprasza nas Bracia i Siostry z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i Młodzież Franciszkańska.

16.W czwartek została zamontowana pierwsza stacja maryjna na prezbiterium. Dziękujemy za ofiary materialne składane na realizacje projektu prezbiterium i zachęcamy do dalszej ofiarności. Dziękujemy za życzliwość i wszelkie ofiary wspierające naszą parafie i klasztor. Życzmy, aby rozpoczynający się tydzień, był czasem zasłuchania w Słowo Boże na rekolekcjach i ożywił nasze relacje z Bogiem przez sakrament pojednania.

17.Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odszedł: Andrzej Lipiec z ul. Herbowej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….