I Niedziela Adwentu – 29.11.2015 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Nowy Rok Kościelny. W Adwencie Roraty będą odprawiane w dni powszednie o godz. 6.30. Poprzedzać je będzie o godz. 6.05 śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu. Zapraszamy dzieci, dorosłych, młodzież i studentów. Duszpasterstwo Młodych zaprasza młodzież na śniadania, codziennie po Roratach, w salce Duszpasterstwa Młodych. Na Roraty przynosimy lampiony. Natomiast Roraty dla dzieci i młodzieży z gimnazjum także w poniedziałki i czwartki o godz. 18.00. Zachęcamy do tej formy adwentowego czuwania i wspólnej modlitwy.

2. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne dziś o godzinie 18.00.

3. Dziś obchodzimy w naszej archidiecezji dzień modlitw za Światowe Dni Młodzieży. Z tej okazji można powierzyć młodym naszej parafii swoje intencje, w których młodzież będzie się modlić w ramach przygotowań do ŚDM. Ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na wyjazd młodzieży z naszej parafii do Krakowa na spotkanie z Papieżem. Można również przy wyjściach z kościoła zadeklarować chęć przyjęcia zagranicznych pielgrzymów, którzy z racji na ŚDM przyjadą do naszego miasta w dniach 20-25 lipca 2016. Za Waszą hojność i gościnność dziękujemy.

4. Dziś ogólnopolska akcja Pomóż dzieciom przetrwać zimę. Przy ul;. Monte Cassino przed kościołem w godzinach 10.00-14.00 prowadzona jest zbiórka darów rzeczowych: żywność, długoterminowe środku czystości, słodycze, odzież i zabawki dla dzieci z naszego Miasta. Zgodnie z tradycją wolontariusze nie zbierają pieniędzy.

II. W tym tygodniu:

5. Trwa Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Kazania i modlitwy nowennowe będą głoszone na Mszy św. o 6.30.

6. W poniedziałek przypadają imieniny naszych współbraci: o. Andrzeja Derdziuka ? profesora KUL i asystenta grupy modlitwy O. Pio, br. Andrzeja Zajkowskiego ? naszego furtiana. Zapraszamy na Mszę św. w ich intencji w poniedziałek o godz. 6.30. Natomiast Msza św. imieninowa O. Andrzeja Cebuli– ekonoma klasztoru i duszpasterza dzieci z racji jego nieobecności, będzie w sobotę o godzinie 6.30.

7. Dni odnowy wewnętrznej:

? I czwartek – od 15.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy okrąglej.

? I piątek miesiąca ? spowiedź rozpoczyna się pól godziny przed Mszami św. Spowiedź dla dzieci od godziny 16.00 i Msza św. o godzinie 16.30. Nabożeństwo wynagradzające Najśw. Sercu Pana Jezusa o godzinie 17.30.

? I sobota ? Msza św. z Nieszporami i po niej czuwanie Maryjne zakończone procesją.

8. Otwarty dzień skupienia Grupy modlitwy O. Pio w najbliższą sobotę w starym kościele rozpocznie się o godzinie o godzinie 9.30.

9. Św. Mikołaj został zaproszony do dzieci naszej parafii przez Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka. Spotkanie odbędzie się w sobotę o godzinie 14.30 w amfiteatrze. Dziś jeszcze można złożyć ofiarę na ten cel w ramach akcji Pomocnik św. Mikołaja w sekretariacie św. Mikołaja przy kawiarence parafialnej lub wpłacić na konto bankowe parafii z dopiskiem ?Pomocnik św. Mikołaja”.

10. W tym tygodniu będą roznoszone opłatki świąteczne na terenie naszej parafii przez Braci kleryków.

Poniedziałek

ulice: Namysłowskiego, Struga, Krasińskiego – bloki nr 3, 6, 10, 12, 16, 18, Zana – domy oraz blok nr 13, Irydiona ? bloki nr 2, 4, 6, 8, 10 i ul. Leonarda ? bloki nr 5, 7, 9, 11, 13.

Wtorek

ulice: Skrzetuskiego ? bloki nr 2, 2A, 2B, 4, 6, 8, 10, Wołodyjowskiego ? bloki nr 3, 6, 7, 9, 11 i ul. Juranda ? bloki nr 1, 3, 5.

Środa

ulice: Herbowa ? bloki nr 3, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 15, 16, 18, 20, Szpitalna i ul. Ułanów ? bloki nr 1, 5, 7, 9, 11, 15, 17, 19.

Czwartek

ulice: Ułanów ? bloki nr 21, 23, 25, 27, 29, 33, Dragonów ? bloki nr 3, 8, 14, Pielęgniarek, Konstantynów i Al. Kraśnicka.

Piątek

ulice: Śnieżyńskiego ? domy oraz bloki nr 6, 8, 10, Wojciechowska ? domy oraz bloki nr 36, 36A, Farmaceutyczna ? domy oraz blok nr 4, Magierskiego, Cieszkowskiego, Boh. Monte Cassino – blok nr 55, Barszczewskiego, Rogińskiego, Borelowskiego i Krajewskiego.

Sobota

ulice: Powstania Styczniowego, Toczyskiego, ks. Brzóski, Kruka, Żulińskiego, Romanowskiego, Pustowójtówny, Błońskiego, Parady, Molickiego, Jankowskiego, Jeziorańskiego, Frankowskiego, Paśnikowskiego, Ruckiego, Dubieckiego, Hauke-Bosaka, Czarkowskiego i Bogdanowicza.

Tylko Bracia Kapucyni są upoważnieni do roznoszenia opłatków na terenie naszej parafii. Opłatki będą roznoszone od godz. 17.00. a w sobotę od godziny 10.00

III. W przyszłą niedzielę:

11. Za tydzień rozpoczną się rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Poprowadzi je O. Piotr Owczarz ? kapucyn z naszego klasztoru w przy Krakowskim Przedmieściu. Nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. Szczegółowy program w gablotach ogłoszeń. Zaplanujmy już teraz czas, aby w rekolekcjach uczestniczyć. Są one szansą, aby uporządkować swoje sprawy przed Bogiem i ludźmi.

12. Za tydzień ogólnopolska zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

IV. Ogłoszenia inne:

13. Na dobrą jesienna kawę z domowym ciastem zapraszają dziś do kawiarenki parafialnej u Franka członkowie wspólnot neokatechumenalnych.

14. Dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości, modlitwy wsparcia materialnego z jakim się na co dzień spotykamy. Życzymy Wam owocnego Adwentu wypełnionego dobrem i wrażliwością na potrzeby innych.

15. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszły: Kamila Horczyk z ul. Krasińskiego i Wanda Wójcik-Włodek z ul. Skrzetuskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….