Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 22.11.2015

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Członkowie Stowarzyszenia zapraszają do Sekretariatu św. Mikołaja przy kawiarence u Franka po Mszach św. (wejście przez Punkt ksiązki). Do wsparcia materialnego akcji Pomocnik św. Mikołaja. Czekamy na Osoby, które chciałyby zasponsorować paczkę dla dziecka. Koszt paczki w tym roku to 80 zł. W inne dni można taki dar złożyć w zakrystii i kancelarii lub wpłacić na konto parafialne z dopiskiem ?Pomocnik św. Mikołaja”. Za każdy dar z serca dziękujemy. Zapraszamy również do włączenia się w tę inicjatywę rodziców, którzy chcieliby, aby paczkę dla ich dziecka przekazał osobiście św. Mikołaj 5 grudnia o godzinie 14.30 w amfiteatrze.

2. Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej dziś o godzinie 17.00 w sali konferencyjnej

II. W tym tygodniu:

3. Od jutra będą czytane zaznaczone wypominki z Osiedla Błonie. na Różańcu o 17.25 i Msza św. o 18.00 za zmarłych.

4. Msza św. za wstawiennictwem O. Pio – w poniedziałek o godzinie 18.00. Intencje do modlitwy można składać w zakrystii.

III. W przyszłą niedzielę:

5. Za tydzień – I Niedziela Adwentu – okresu rozpoczynającego Nowy Rok Kościelny. Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny rozpocznie się przyszłą niedzielę. Kazania i modlitwy nowennowe będą głoszone na Mszy św. w niedzielę o godzinie 7.00 a w dni powszednie o 6.30.

6. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w przyszłą niedzielę o godzinie 18.00.

IV. Ogłoszenia inne:

7. Zachęcamy do włączenia się w ogólnopolską akcje Pomóż dzieciom przetrwać zimę. Za tydzień przy ul;. Monte Cassino przed kościołem w godzinach 10.00-14.00 prowadzona będzie zbiórka darów rzeczowych: żywność, długoterminowe środku czystości, słodycze, odzież i zabawki dla dzieci z naszego Miasta. Zgodnie z tradycją wolontariusze nie zbierają pieniędzy.

8. Dziś w kościele św. Józefa przy ul. Filaretów odbędzie się lubelskie prawykonanie oratorium ?Santo” ku czci św. Jana Pawła II. Oratorium wystawi poznański Zespół Muzyki Sakralnej ?Lumen” z solistami, kwartetem smyczkowym oraz chórem. Początek koncertu o godz. 15.30 ? wstęp wolny. Szczegóły na plakacie.

9. W archikatedrze Lubelskiej w sobotę. o godz. 19. uroczystą Mszą św. połączoną z nieszporami Metropolita Lubelski zainauguruje w archidiecezji obchody 1050 rocznicy Chrztu Polski. Na tę uroczystość są zaproszeni katolicy świeccy a szczególnie rady duszpasterskie z poszczególnych parafii i rektoratów Miasta Lublin.

10. Dziś do kawiarenki Parafialnej u Franka na domowe ciasto zaprasza nas Liturgiczna Służba Ołtarza.

11. Dziś we wspomnienie św. Cecylii ? patronki muzyki kościelnej i śpiewu – naszemu organiście panu Pawłowi, chórowi parafialnemu, scholom i zespołom śpiewającym w naszym kościele dziękując za ich posługę życzymy radości i satysfakcji z wykonywanej posługi w parafii, zdrowia i darów do rozwijania talentów.

12. Dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości, modlitwy wsparcia materialnego z jakim się na co dzień spotykamy. Codziennie polecamy naszych Dobrodziejów w modlitwie w chórze zakonnym i podczas Mszy św. za Dobrodziejów. Życzymy Wam, aby Chrystus Król ogarnął Wasze serca swoim pokojem i pewnością kroczenia za Nim do bram Nieba.

13. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Dariusz Piątek z ul. Leonarda, Zdzisław Staliński z ul. Irydiona, Franciszka Korba z ul. Krasińskiego, Zbigniew Gierucki z ul. Wołodyjowskiego i Tadeusz Wejksza z ul. Krasińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….