33 Niedziela Zwykła – 15.11.2015

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Wolontariusze Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie w dziś przed kościołem zbierają dobrowolne ofiary przeznaczone na funkcjonowanie Hospicjum, które jest w trudnej sytuacji materialnej.

2. Duszpasterstwo Młodych zaprasza na spotkanie z gościem, O. Radomirem Kryńskim, egzorcystą, zatytułowane “Magia? – dlaczego nie?”. Spotkanie odbędzie się w dziś o 19:15 amfiteatrze.

3. W listopadzie zapraszamy na Różaniec o 17.25 i Mszę św. o 18.00 za zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych.. Od jutra będą czytane zaznaczone wypominki z Osiedla Sienkiewicza.

II. W tym tygodniu:

3. Msza św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II – w poniedziałek o godzinie 18.00. Intencje do Mszy św. zbiorowej można składać w zakrystii. Po Mszy św. Domowy Kościół zaprasza na adorację i modlitwę uwielbienia w intencji rodzin

4. Z wielką radością informujemy, że nasza parafia otrzymała relikwie drugiego stopnia św. Rity z Caccia. Św. Rita jest patronką spraw najtrudniejszych. Przygotowanie do przyjęcia relikwii rozpocznie się w piątek Msza św. o godzinie 18.00 a w sobotę na Mszy św. o godzinie 18.00 uroczyście wprowadzimy relikwie do naszej parafii. Po Mszy św. będzie spotkanie organizacyjne osób, które pragną włączyć się do grupy Modlitwy św. Rity, która powstanie w naszej parafii.

5. Zapraszamy tych, którzy lubią śpiewać czy grać na instrumentach na bardzo ciekawe ?Warsztaty muzyczno-liturgiczne”. Poprowadzą je znani kompozytorzy i dyrygenci: Piotr Pałka i Paweł Bębenek. Warsztaty rozpoczną się w najbliższy piątek i potrwają do Niedzieli. Zakończą się Mszą sw. o godzinie 13.00 wraz z oprawą muzyczną uczestników warsztatów i krótkim koncertem po Mszy sw. Więcej informacji na temat zapisów na plakatach przed kościołem i na stronie internetowej. Warsztaty są bezpłatne. Wydarzenia organizowane są dzięki wsparciu finansowemu Miasta Lublin w ramach działań Franciszkańskiego Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej w Lublinie.

6. Kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w najbliższą sobotę o godzinie 9.00 w kościele.

7. Konferencja ?Chrystus i muzułmanie. Wiara, która kosztuje” odbędzie się w naszym kościele w najbliższą sobotę. Rozpoczęcie o godzinie 10.00. Wstęp wolny. Szczegółowy program spotkania na stronie: charyzmatycy.pl

II. W przyszłą niedzielę:

8. Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej w przyszłą niedzielę o godzinie 17.00 w sali konferencyjnej.

III. Ogłoszenia inne:

9. W przyszłym roku Kościół w Polsce będzie przeżywać Światowe Dni Młodzieży. Jest to wydarzenie ogólnopolskie i dotyczy także naszej parafii. Przed centralnymi obchodami w Krakowie, młodzież z całego świata odwiedzi wszystkie polskie diecezje. Jako parafia jesteśmy proszeni o ugoszczenie grupy młodych katolików przybywających z zagranicy. W związku z tym, prosimy, aby wszyscy chętni do przyjęcia pod swój dach młodych pielgrzymów zgłaszali swoją gotowość na furcie, w zakrystii lub kancelarii. Wystarczą skromne warunki, nie potrzebna jest także znajomość języków obcych. Oprócz noclegu, chcemy zatroszczyć się o naszych gości przygotowując program ich pobytu. Każdego, kto chciałby się zaangażować zapraszamy na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę o godz. 17:00 w sali nr 3. Każda pomoc jest ważna i każdy może pomóc!

10. Za niecały miesiąc znów Święty Mikołaj przybędzie na Poczekajkę dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Przyjaciół Parafii ?Poczekajka”, którą rozpoczęliśmy siedem lat temu i chcielibyśmy kontynuować. W zeszłym roku dzięki ludziom dobrej woli udało św. Mikołajowi wręczyć ok. 200 paczek dla dzieci z naszej parafii W tym roku pragniemy znów zaprosić Was, Parafianie i Sympatycy do włączenia się w tę inicjatywę – jako Pomocnik św. Mikołaja. Osoby, które chciałyby zasponsorować paczkę dla dziecka (koszt takiej paczki to 80 zł). Zapraszamy przez dwie najbliższe niedziele 22 i 29 listopada po Mszach św. do Sekretariatu św. Mikołaja przy kawiarence u Franka, gdzie dyżurować członkowie Stowarzyszenia, którzy udzielą szczegółowych informacji. W inne dni można taki dar złożyć w zakrystii i kancelarii. Można też wpłacać na konto parafialne z dopiskiem ?Pomocnik św. Mikołaja”. Gorąco zachęcamy do tej cennej inicjatywy aby okazać szlachetne serce wobec dzieci, którym potrzebna jest pomoc.

Zapraszamy również do włączenia się w tę inicjatywę rodziców, którzy chcieliby, aby paczkę dla ich dziecka przekazał osobiście św. Mikołaj. Można pomóc św. Mikołajowi, wszak rodzice najlepiej wiedzą, z czego ich dziecko najbardziej się ucieszy. Zgłoszenia także w Sekretariacie św. Mikołaja. Św. Mikołaj wręczy te paczki dzieciom. ? w sobotę 5 grudnia o godzinie r. o godz. 14.30 w Amfiteatrze podczas miłej zabawy.

11. Dziś do kawiarenki u Franka zapraszają na smaczne zakonne ciasto i kapucyńską kawę zapraszają nas Siostry Kapucynki i Siostry Honoratki. Warto skorzystać.

12. Wdzięcznością i modlitwą ogarniamy tych, którzy wspomagają modlitwą i ofiarami materialnymi potrzeby parafii, klasztoru i naszego Seminarium Duchownego. Życzymy Wam owocnego tygodnia wypełnionego dobrem i wrażliwością na potrzeby innych.

13. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Kazimiera Debkiewicz z ul. Juranda, Piotr Woźniak z ul. Juranda, Jacek Czerwonka z ul. Dragonów, Piotr Sawicki z ul. Juranda i Elżbieta Błaziak z ul. Skrzetuskiego.. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….