32 Niedziela Zwykła – 08.11.2015 r.

I. W tę niedzielę:

1. Dzisiaj Kościół w Polsce obchodzi VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – “Ocalmy chrześcijan w Syrii – To hasło Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Syria to miejsce, gdzie chrześcijanie są obecni niemal od samego początku chrześcijaństwa. To tereny nawrócenia i działalności św. Pawła. Damaszek do dziś jest miejscem, gdzie obecna jest jedna z największych wspólnot chrześcijańskich. Dziś Syria to jedno z najgorszych dla chrześcijan miejsc na Ziemi, co gorsze, nikt nie widzi końca koszmaru wojny. Przy wyjściu z kościoła można złożyć dobrowolną ofiarę do skarbon na pomoc Kościołom w potrzebie. Zachęcamy także do modlitwy w intencji prześladowanych. W czwartek o godzinie 19:00 w naszym kościele Droga krzyżowa w intencji prześladowanych Chrześcijan. Gorąco zapraszamy.

2. Zapraszamy dziś na Koncert patriotyczny: Moja Ojczyzna, moje Miasto…. z okazji 97 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w wykonaniu Chóru dziecięcego ?La Musica” i ?Sine Nomine” wraz z solistą Piotrem Selimem. Koncert jest realizowany przy wsparciu Finansowym Miasta Lublin w ramach projektu Z Kulturą do Nieba ? realizowanego przez Franciszkańskie Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej. Koncert rozpocznie się o godzinie o godzinie 19.15 w kościele. Wstęp wolny

II. W tym tygodniu:

3. We środę 11 listopada przypada 97 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym dniu modlitwą otoczmy wszystkie sprawy Ojczyzny. Msze św. według porządku dnia świątecznego: o godzinie 6.30, 7.30, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00. Prosimy również o wywieszenie flag narodowych przed naszymi domami. Jest to wyraz naszego patriotyzmu i szacunku do Ojczyzny. Fagi można nabyć Punkcie ksiązki.

4. W listopadzie zapraszamy na Różaniec o 17.25 i Mszę św. o 18.00 za zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych.. Od jutra będą czytane zaznaczone wypominki z Osiedla Krasińskiego.

5. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w piątek na Msze św. z Nieszporami o godzinie 18.00 i nabożeństwo fatimskie.

III. W przyszłą niedzielę:

6. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na budownictwo sakralne.

7. Wolontariusze Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie w przyszłą niedzielę będą zbierać przed kościołem dobrowolne ofiary przeznaczone na funkcjonowanie Hospicjum, które jest w trudnej sytuacji materialnej.

IV. Ogłoszenia inne:

8. Zapraszamy tych, którzy lubią śpiewać czy grać na instrumentach na ?Warsztaty muzyczno-liturgiczne“. Poprowadzą je znani kompozytorzy i dyrygenci: Piotr Pałka i Paweł Bębenek. Warsztaty odbędą się w dniach 20 – 22 listopada 2015 r. Więcej informacji na temat zapisów na plakatach przed kościołem i na stronie internetowej. Warsztaty są bezpłatne.

9. Przypominamy, ze tradycyjnie co roku opłatki roznoszone są na początku Adwentu przez braci kleryków po wcześniejszym ogłoszeniu w ogłoszeniach niedzielnych. Przestrzegamy przed oszustami podającymi się za zakonników lub że są wysłani przez proboszcza parafii.

10. Dziś na domowe ciasto i jesienną kawę i czekoladę do kawiarenki u Franka zaprasza nas młodzież Oazowa.

11. Dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości wyrażone modlitwa i ofiarami materialnymi wspierającymi prace remontowe w kościele i klasztorze. Niech światło Ducha Świętego towarzyszy Waszym codziennym sprawom i pomaga żyć wiernie Ewangelii Jezusa Chrystusa.

12. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odszedł: Mieczysław Wojtkowski z ul. Romanowskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….