28 Niedziela Zwykła – 11.10.2015

I. W tę niedzielę:

1.      W ramach obchodów Dnia papieskiego ,przed kościołem młodzież prowadzi dobrowolną zbiórkę ofiar do puszek na Fundusz Stypendialny dla zdolnej młodzieży z rodzin mniej zamożnychZachęcamy do ofiarnego wsparcia tego dzieła, będącego żywym pomnikiem papieskim.

2.      W ramach obchodów Dnia Papieskiego –  Koncert W hołdzie św. Janowi Pawłowi II  – w dziś o godzinie 19.15 w naszym kościele. Wystąpi Chór Akademicki KUL wraz z Orkiestrą Trybunału Koronnego i solistami. Gorąco zapraszamy.

II. W tym tygodniu:

3.      We wtorek 13 października, przypada wspomnienie bl. Honorata Koźmińskiego, kapłana Zakonu Kapucynów – Założyciela licznych rodzin zakonnych, także tych mieszkających na terenie naszej parafii. W tym dniu czcicieli Matki Bożej Fatimskiej  i Bł. O. Honorata zapraszamy na Mszę św. o godzinie 18.00. Po Mszy św. będzie  Nabożeństwo Fatimskie zakończone procesją.

4.             Duszpasterstwo Młodych zaprasza na spotkania: uczniów szkół średnich we wtorki o 17:00, studentów we wtorki o 19:00, osoby w wieku po-studenckim w środy o 19:00. Spotkania odbywają się w salce duszpasterstwa, wejście przy siłowni. Jest to doskonała okazja by pogłębić swoją wiarę i spotkać ciekawych ludzi.

5.             Zapraszamy na medytacje biblijne w duchu lectio divina w każdy czwartek o 19:00 w kaplicy okrągłej. To szansa, aby lepiej poznać Słowo Boże i żyć nim na co dzień. 

$16.             Msza św. zbiorowa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II – w piątek o godzinie 18.00 Intencje do modlitwy można składać w zakrystii.

III. W przyszłą niedzielę:

7.      W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny. W tym czasie zachęcamy wszystkich do szczególnej modlitwy za misjonarzy. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na dzieła misyjne prowadzone przez naszą Prowincje Zakonną. 

8.      Tego dnia z racji Niedzieli Misyjnej zapraszamy na Koncert Poezji śpiewanej Moniki Kowalczyk.Koncert odbędzie się o godzinie 19.15 w amfiteatrzeWstęp wolny. Wydarzenie organizowane są dzięki wsparciu finansowemu Miasta Lublin. Szczegóły na plakatach przed kościołem i na stronie internetowej parafii.

IV. Ogłoszenia różne:

9.             W ramach Tygodnia Misyjnego od piątku od godziny 12.00 do poniedziałku włącznie  będziemy zbierać makulaturę na Poczekajce, wspierając materialnie misje w Essassa w Gabonie, gdzie pracują nasi bracia Kapucyni. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję. Tradycyjnie kontener na makulaturę będzie stał przy kancelarii

10.     Na stolikach z prasą są wyłożone już kartki wspominkowe za zmarłych z naszych Rodzin. Wypełnione kartki można składać w zakrystii lub w kopercie na tacę. Prosimy aby na wypominkach zaznaczyć cyfrą arabską tydzień, w którym będą czytane Wypominki: I ? tydzień (od 1 listopada)  z osiedla Konstantynów II ? tydzień z osiedla Krasińskiego, III tydzień z Osiedla Sienkiewicza i IV – tydzień z osiedla Błonie.

11.     Do  kawiarenki U Franka i nie tylko zaprasza dziś Gimnazjum nr 7. W górnej części amfiteatru będzie można ćwiczyć na fantomach resuscytację krążeniowo-oddechową. Spróbuj – Twoje ręce mogą uratować życie!

12.     Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Niedziela artykuł: W niebie coraz więcej polskich świętych.  Natomiast w Gościu Niedzielnym warto przeczytać artykuł: Ślub o północy, o rodzicach Małej Tereski.  

13.     Z okazji  przypadającego w tym tygodniu  Dnia Edukacji Narodowej  wszystkim Nauczycielom i Wychowawcom życzymy Bożej Opieki i darów Ducha Świętego w przekazywaniu wiedzy i kształtowaniu charakteru dzieci młodzieży.

14.     Za wszelkie dobro duchowe i materialne z jakim na co dzień się spotykamy składamy Wam serdeczne Bóg zapłać, modląc się w Waszych intencjach. Życzymy Wam umocnienia w łasce Bożej i dużo owoców płynących z kontaktu z Bogiem na modlitwie.

15.     Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu odeszli do wieczności: Jerzy Mazur z ul. Romanowskiego i Jakub Petkowiczz ul. Wołodyjowskiego.Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

Komunikat Ministra Prowincjalnego na rozpoczęcie przygotowań do obchodów stulecia śmierci bł. Honorata Koźmińskiego

Z każdym dniem zbliżamy się do dnia 16 grudnia 2016 r. czyli stulecia śmierci  bł. Honorata Koźmińskiego, naszego współbrata i ojca wielu zgromadzeń zakonnych.

W dniu 13 października 2015 r., w liturgiczne wspomnienie bł. Honorata, w Białej Podlaskiej miejscu Jego urodzenia i w Nowym Mieście nad Pilicą w Jego Sanktuarium uroczyście rozpoczniemy bezpośrednie przygotowania do tej rocznicy.

W czasie piętnastu miesięcy, które są przed nami (październik 2015 ? grudzień 2016), chcemy poszerzyć naszą wiedzę o Błogosławionym, zgłębić jego duchowość, jak również podkreślić aktualność jego nauki. Ten czas ma nam uświadomić, że życie ojca Honorata, może być dla nas, ludzi XXI wieku, pomocą w rozwiązywaniu problemów, pokonywaniu trudności i zmaganiu się z własnymi słabościami.

Bł. Honorat jest znany ze swojego ojcostwa, które wyraziło się w kierownictwie duchowym i w służbie miłosierdzia. Rok przygotowań do stulecia jego śmierci pokrywa się z ogłoszonym przez papieża Franciszka Rokiem Miłosierdzia i będzie to okazja, aby na nowo odkryć bł. Honorata jako apostoła miłosierdzia i ojca, który godzinami czekał na zagubione owce i z cierpliwością im służył.

Jest tak wiele okazji i możliwości, aby Honorat dalej dawał nam przykład, uczył nas i wstawiał się za nami. Dlatego przede wszystkim prosimy Was, Drodzy Bracia i Siostry o modlitwę. Odmawiajcie modlitwę, którą Wam przesyłamy. Niech jej słowa przyczynią się do naszej odnowy i nabierania Ducha Bożego, abyśmy tak jak bł. Honorat stali się niezłomni w podążaniu za naszym Panem Jezusem Chrystusem.

 

Modlitwa za wstawiennictwem bł. Honorata Koźmińskiego

 

Boże, źródło życia i dawco zbawienia! * W Twoim nieskończonym miłosierdziu * tak przemieniłeś Błogosławionego Honorata, * że przez pokutę i bezgraniczne zaufanie Twojej woli  * wydał dojrzałe owoce świętości.

Niech przez jego przykład, pouczenie i orędownictwo  * otrzymamy od Ciebie łaskę odważnej wiary, * ufnej i wytrwałej modlitwy, * przywiązania do Kościoła Chrystusowego, * pokornego przyjęcia codziennego krzyża, * cierpliwej miłości wobec innych, * hojności w przebaczaniu, *i mądrej miłości naszej ziemskiej ojczyzny.

Dziękujemy Ci za święte życie Ojca Honorata, * przez Maryję oddanego bez reszty Bogu  * i w stulecie jego śmierci, prosimy, * rozpal i odnów w nas pragnienie nieba * i wprowadź na drogi świętości * śladami naszego Pana Jezusa Chrystusa, * który z Tobą żyje i króluje na wieki wieków. * Amen.