25 Niedziela Zwykła – 20.09.2015

I. W tym tygodniu:

1. Dziś rozpoczynamy Triduum przed uroczystością świętego O. Pio. .Zapraszamy dziś, w poniedziałek iwe wtorek na Msze św. o godzinie 18.00 wraz z okolicznościowymi kazaniami. W liturgiczne wspomnienie św. O. Pio. w środę zapraszamy na Mszę św. o godzinie 18.00 podczas tej Mszy św. będziemy modlić się przez przyczynę św. O. Pio we wszystkich intencjach złożonych wcześniej w zakrystii.

2. Msza św. imieninowa O. Tomasza Mączewskiego ? we wtorek o godzinie 6.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. We wtorek wprowadzimy do naszej wspólnoty parafialnej relikwie małej świętej arabki Mariam od Jezusa Ukrzyżowanego – podczas Mszy św. o godzinie 18.00.

4. W piątek rozpoczyna się Nowenna przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu. O godz. 17.00 Godzinki o św. Franciszku a o godz. 18.00 na Msza św. z kazaniem nowennowym.

5. Po wakacyjnej przerwie rozpoczynamy realizacje projektu: Z kulturą do Nieba – IV edycja. Pierwszym z wydarzeń będą: Warsztaty małżeńskie ?Jak zdobyć Cię na nowo? Pielęgnacja miłości małżeńskiej na co dzień”. Poprowadzi je znany nam O. dr Piotr Zajączkowski z Zakroczymia. Warsztaty odbędą się w najbliższą sobotę i niedzielę. Warsztaty są bezpłatne. Informacje na temat zapisów na stronie internetowej. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Warsztaty organizowane są przez Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii ?Poczekajka” realizowanego przez Franciszkańskie Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej w Lublinie przy wsparciu Finansowym Urzędu Miasta Lublin.

II. W przyszłą niedzielę:

6. Pierwsze spotkanie dla dzieci z klas trzecich przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców w przyszła niedzielę rozpocznie się Msza św. o godzinie 14.10. Jeszcze dziś po Mszy św. o godzinie 11.30 można zapisać dzieci do grupy parafialnej w sali konferencyjnej.

7. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w przyszłą niedzielę o godzinie 18.00.

III. Ogłoszenia inne:.

8. Międzynarodowa Organizacja Pomoc Kościołowi w potrzebie zaprasza nas do zbiórki elektośmieci – zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Środki zebrane ze zbiórki wesprą misje. Zbiórka w naszej parafii w najbliższy czwartek i piątek do godziny 12.00. Miejsce zbiórki na dole – na placu przy wejściu do Punktu ksiązki na wysokości kaplicy sw. Franciszka.

11. Dziękujemy za wszelkie dobro i otwarcie na inicjatywy i potrzeby parafii. Niech wsparcie św. patronów naszej parafii umacnia Wasze serca w wierności Bożym przykazaniom.

12. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Irena Wróbel z ul. Leonarda, Benedykt Grodzki z ul. Żulińskiego i siostra Maria Feliksa Tomasiak, urszulanka z ul. Konstantynów. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….