21 Niedziela Zwykła – 23.08.2015 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Msza św.  za wstawiennictwem św. O.  Pio dziś o godzinie 18.00. Intencje do modlitwy można składać w zakrystii.

2. W dniu dzisiejszym i przez cały tydzień możemy wesprzeć akcję Caritas ?Tornister pełen uśmiechów?. Wspieramy szanse edukacyjne uczniów poprzez zbiórkę funduszy do skarbon umieszczonych przy wyjściach z kościoła, które będą przeznaczone na zakup i wyposażenie wyprawek szkolnych dla najbardziej potrzebujących dzieci i młodzieży.

 II.  W tym tygodniu:

3. Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej w środę. Msze św. w naszym kościele według porządku świątecznego. O godzinie 6.05 Godzinki o NMP. Msze św. o godzinie 6.30, 7.30, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św., aby podziękować naszej Królowej za opiekę nad naszym Narodem i prosić o ustanie suszy.

4. Znaki światowych Dni Młodzieży: krzyż i ikona Matki Bożej peregrynują po naszej diecezji. W czwartek nawiedzą  parafię św. Józefa. Szczegółowy program nawiedzenia w Lublinie na plakacie przed głównymi drzwiami kościoła.

 II. Ogłoszenia inne:.

5. Witamy dziś w naszej wspólnocie o. Radomira Kryńskiego, który przybył do nas z klasztoru przy Krakowskim Przedmieściu. Będzie pełnił funkcję ojca duchownego w naszym seminarium duchownym. Życzymy mu łaski Bożej i dużo sil w podejmowanych zadaniach.

6. Dziękujemy za wszelkie dobro, z jakim się spotykamy z Waszej  strony. Życzymy Wam wszystkim wytrwałości w czynieniu dobra wspartej Bożym błogosławieństwem.

7. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszła Apolonia Rutkowska z ul. Toczyskiego. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie?.