18 Niedziela Zwykła – 02.08.2015 r.

I. W tę niedzielę:

1. Dziś z racji Odpustu Matki Bożej Anielskiej, zwanym Odpustem Porcjunkuli. Można zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar doczesnych. Odpust można uzyskać na zwykłych warunkach tj. wyzbycie się przywiązania do grzechów (także powszednich), spowiedź, Komunia św., nawiedzenie kościoła i odmówienie Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego.

2. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień. Biskupi Polscy zachęcają do przeżycia tego czasu w abstynencji od alkoholu. Księga trzeźwości wyłożona jest w zakrystii.

II. W tym tygodniu:

3. Jutro wyrusza Lubelska Pielgrzymka na Jasną Górę. Grupę nr 3 prowadzonej przez naszą parafię poprowadzi O. Tomasz Mantyk wraz z O. Andrzejem Derdziukiem. Pielgrzymka będzie przechodzić przez Al. Kraśnicką ok. godziny 11. Zachęcamy parafian do licznego pożegnania pielgrzymów przechodzących przez naszą parafię Dziś jeszcze możemy wspomóc w zakrystii pielgrzymów w ramach funduszu solidarnościowego ?Idę z Tobą” pokrywając, choćby w części, koszty pielgrzymki, które wynoszą 130 zł od osoby, podając tez intencje do modlitwy na pielgrzymim szlaku. Zachęcamy do uczestnictwa na miejscu w białej grupie. Codziennie przez czas trwania pielgrzymki zapraszamy na różaniec o godzinie 17.25 i Msze św. o godzinie 18.00 a w godzinie Apelu Jasnogórskiego o duchowe łączenie się z pielgrzymami.

4. W czwartek Święto Przemienia Pańskiego. Msze św. według porządku dnia powszedniego. Odpust w parafii Przemienienia Pańskiego przy ul Nadbystrzyckiej. Głowna suma odpustowa o godzinie 18.00.

5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej:

I czwartek ? adoracja Najświętszego Sakramentu dziękczynno-błagalna o nowe powołania kapłańskie i zakonne ? od godziny 15.00- w okrągłej kaplicy

I piątek Spowiedź pół godziny przed Mszami św. Nabożeństwo wynagradzające o godzinie 17.30 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

II. W przyszłą niedzielę;

6. W przyszłą niedziele ofiary składane na tace w kościołach diecezji lubelskiej będą przeznaczone na pokrycie remontu lubelskiego Biskupiaka.

III. Ogłoszenia inne:

7. Zapraszamy dzieci na bardzo ciekawe Warsztaty kreatywne ?Wytwór wyobraźni“. Projekt przedstawia cykl zajęć, których celem jest pokazanie dzieciom jak mogą kształtować własną osobowość twórczą, pomysłowość i umiejętności. Proponowane zabawy stanowić mogą inspirację do rozwijania twórczego myślenia dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Zajęcia będą odbywały się w tym tygodniu od poniedziałku do piątku w Sali nr 3. Zapisy na początku zajęć.

8. Zapraszamy na spotkanie ?GOLGOTA MŁODYCH“, które odbędzie się w dniach 21-25 sierpnia w Serpelicach nad Bugiem. Młodzi ludzie zgromadzeni z całej Polski wspólnie trwają na modlitwie, dzielą się doświadczeniami swojego życia i razem się bawią. Chętnych prosimy o zgłaszanie się i zapisywanie na furcie klasztornej. Uczestnictwo w spotkaniu 50 zł. + koszt przejazdu w obie strony 45 zł.

9. Przypominamy, że w miesiącu sierpniu kancelaria parafialna czynna jest tylko popołudniu w godzinach. 17.00-19.00.

10.W ubiegłym tygodniu nastąpiła zmiana na stanowisku kapelana szpitala. O. Piotr Gudalewski został przeniesiony do naszego klasztoru w Bydgoszczy. Nowym kapelanem został O. Krzysztof Groszyk, który przybył do nas z Zakroczymia. Dziś żegnamy O. Rafała Sońtę, który pełnił funkcję wicerektora naszego Seminarium, posługiwał we wspólnocie neokatechumenalnej i był odpowiedzialny za duszpasterstwo chorych w naszej parafii. Podejmie on posługę magistra postulatu w naszym klasztorze w Łomży. Nowym wicerektorem został O. Jarosław Banasiuk, który przybył do nas z Zakroczymia. Odchodzącym Braciom dziękujemy za piękną posługę w naszej parafii a przychodzącym życzymy otwartego serca na dary Ducha Świętego i zapału do pracy duszpasterskiej.

11. Dziękujemy za wspieranie inicjatyw i prac podejmowanych na rzecz naszej parafii i klasztoru i za  ofiary składane na pokrycie kosztów związanych z wystrojem końcowym prezbiterium. Niech Maryja – Patronka naszej parafii wyprasza Wam potrzebne łaski i dary w drodze do świętości.

12. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odszedł: Julian Reichert z al. Kraśnickiej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….

13.Gościmy dziś S. Agnieszkę Gugała ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów wraz z wolontariuszami Ruchu Solidarności trzeciego Świata ?Maitri”. Siostra zwróci się teraz do nas z krótkim świadectwem pracy misyjnej. Bardziej zainteresowanych misjami zapraszamy na spotkanie z Siostrą, które odbędzie o godzinie 16.00 w sali konferencyjnej.