13 Niedziela Zwykła – 28.06.2015 r.

 I. W tę niedzielę:

 1. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne dziś o godzinie 18.00. 

 II. w tym tygodniu:

W poniedziałek – 29 czerwca, przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Porządek służby będzie świąteczny. Msze św. o godzinie 6.30, 7.30, 8.30, 10.00  i popołudniu o 16.30 i  18.00. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny używając z pobożną intencją przedmiotu pobożności pobłogosławionego przez Papieża albo przez biskupa albo nawiedzając Archikatedrę albo Bazylikę Mniejszą, z dodaniem wyznania wiary. Jest to dzień szczególnej modlitwy za papieża Franciszka.

3. Tego dnia swoje imieniny obchodzą: O. Piotr Stasiński ?rektor naszego seminarium i wikary klasztoru i O. Piotr Gudalewski kapelan szpitala, Msza św. w intencji solenizantów w poniedziałek o godzinie 6.30. 

4. Dni odnowy wewnętrznej:

I  czwartek ?  adoracja Najświętszego Sakramentu  dziękczynno-błagalna o nowe powołania kapłańskie i zakonne ? od   godziny 15.00 w okrągłej kaplicy

I piątek ? Nabożeństwo wynagradzające  będzie o godz. 17.30.Spowiedź pół godziny przed Mszami św.

I sobota – zapraszamy o 17.30 na Różaniec a następnie Mszę św. z Nieszporami i czuwanie  modlitewne zakończone procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

II. Ogłoszenia inne:

5. Od przyszłej  niedzieli w miesiącu lipcu i sierpniu nie będzie po południu Mszy św. o godzinie 16.00. Natomiast przez okres wakacji będzie dodatkowa Msza św.  godzinie 19.30.

6. W lipcu, sierpniu i wrześniu konferencje przed Chrztem odbywać się będą w I  i III  sobotę miesiąca.

7. Poradnia Rodzinna i Klub Seniora w lipcu i sierpniu nie będzie czynne. Czynna jest jedynie w środy –  poradnia przedmałżeńska.

8. Wakacje na Poczekajce dla dzieci ze szkół podstawowych organizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka odbędą się w dwóch turnusach: 20 ? 24  lipca  i  27-31  lipca od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 15.00. Zapisy w kancelarii parafii.

9. Dziś do kawiarenki parafialnej u Franka na ostanie przed wakacjami domowe ciasto zapraszają nas członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Parafii Poczekajka. W kawiarni jest dziś możliwość wypełnienia deklaracji wstąpienia do Stowarzyszenia. W wakacje Kawiarenka nie będzie czynna.

10. Firma Fun Sport Marek Piszczek zaprasza dzieci i młodzież na organizowane w wakacje w miejscowości Prawiedniki k. Lublina –  Półkolonie Przygodowe “małych  i dużych zwiadowców”. Odbędzie się dziewięć pięciodniowych turnusów ( od poniedziałku do piątku ). Całkowity koszt turnusu z wyżywieniem wynosi 490 zł. Szczegółowe informacje i kontakt na stronie internetowej www. funsportlublin.pl

11. Biuro Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Częstochowy na spotkanie Rodziny Radia Maryja w dniach 11 -12 lipca. Zapisy w Biurze radia Maryja w godzinach urzędowania.

12. Rozpoczynają się zmiany personalne w naszej wspólnocie zakonnej. Dziś żegnamy O. Dariusza Miastowskiego, który pełnił posługę ojca duchownego w naszej parafii i był odpowiedzialny za wspólnoty neokatechumenalne. Obejmie on posługę gwardiana w naszym klasztorze w Lubartowie. Dziękując za posługę w naszej parafii życzymy sił i daró1) ducha Świętego  do podejmowania nowych zadań zakonnych.

13. Pamiętajmy, że od Pana Boga i jego przykazań nie ma wakacji. Nie zapominajmy, że każda niedzielna Msza św. jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Nie bójmy się manifestować naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła. Zwróćmy uwagę na nasz ubiór w kościele, niech to będzie strój godny tego miejsca. Na nadchodzący tydzień życzmy dobra ze strony  ludzi i udanego wypoczynku dla rozpoczynających wakacje.

14. Z naszej wspólnoty parafialnej  w tym tygodniu do wieczności odeszli: Leonarda Jankowska z ul. Herbowej Janina Gumiela z ul. Powstania Styczniowego i Regina Kodeniec z ul. Ułanów. Wieczny odpoczynek racz  im  dać Panie?.