11 Niedziela Zwykła – 14.06.2015

 I. W dzisiejszą niedzielę:

 1. Oaza młodzieżowa z naszej parafii w dniu dzisiejszym rozprowadza przed kościołem samodzielnie wykonane różance na rękę. Koszt to dobrowolna ofiara na wsparcie  wyjazdów na letnie rekolekcje oazowe dzieci z ubogich rodzin.

 2. Warsztaty z zakresu duchowości dotyczące problematyki uzależnienia od alkoholu i współuzależnienia – dziś  o godz. 16.00 w “Starym kościele?.

 3. Uroczysty Koncert oratoryjno-organowy:  ?Świadkowie doskonałej Miłości?  z okazji Roku Życia Konsekrowanego. Wystąpi Akademicki Chór UMCS pod dyr. P. Urszuli Bobryk wraz solistami i Orkiestrą Trybunalu Koronnego w Lublnie. Koncert jest realizowany przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. Koncert rozpocznie się dziś o godzinie 19.15 w kościele. Wstęp wolny. Gorąco zapraszamy. 

 II. W tym tygodniu:

 4. Studentów zmagajacych sie z egzaminami zapraszamy na msze św. w ich intencvji we wtorek o godzinie 19.30.

5. W sobotę wyczekiwany przez wielu z nas Parafialny Festyn Rodzinny – Wspólnota to ty i ja. Wielu z nas nie trzeba namawiać bo wiemy jak piękny to czas wspólnej zabawy i odpoczynku. Podczas festynu w ?Ogrodzie św. Franciszka? będzie  można znaleźć ciekawe nagrody w tym bardzo cenne jak:  tablet, telefon, rower górski, sprzęty agd.,  Bogata oferta gastronomiczna  (obiadu w domu nie trzeba szykować) Znane kuchnie zakonne: Sióstr Kapucynek i znane na cały Lublin spaghetti  i Braci Kapucynów ruskie pierogi i odlotowe gołąbki. Program artystyczny został przygotowany przez szkoły z naszej parafii.  Wspólnoty działające przy naszej parafii wraz dziećmi i młodzieżą przygotowały różne niespodzianki, kiermasze i konkursy. Będzie możliwość znakowania rowerów  (potrzebna jest osoba pełnoletnia z dowodem osobistym i dowód zakupu roweru).  Środki materialne zebrane ze wszystkich działań podczas festynu zostaną przeznaczone na sfinansowanie wakacji dla dzieci z naszej parafii.  Festyn rozpocznie się o godzinie 11.00 na ogrodzie klasztornym. W razie niepogody w amfiteatrze.

Natomiast o godzinie 20.00 zapraszamy na zabawę w rytmach  muzyki Bałkańskiej . Gwiazdą wieczoru będzie znana nam Magda Navarrete & BalkanLatin Connection.

 Bardzo gorąco zapraszamy i  prosimy, abyśmy licznie uczestniczyli w tym święcie naszej parafii.  W ubiegłym roku w festynie uczestniczyło kilka tys. ludzi.  Nie zmarnujmy pracy, inicjatywy i wysiłku wielu osób. Mamy głęboką nadzieję, ze nas nie zawiedziecie i wszyscy będziecie się świetnie bawić!!  Program jest na plakatach wywieszonych  przed kościołem , na stronie internetowej  a na stolikach są wyłożone folderki z zaproszeniem.  Festyn jest realizowany przy pomocy finansowej Miasta Lublin.

 6.. Sztab przygotowujący to wydarzenie zwraca się do nas z prośbą o włączenie się w przygotowania do tego święta naszej parafii przez ofiarowanie nowych przedmiotów na wykorzystanych podczas loterii, słodyczy czy też środków materialnych. Przypominamy, że przekazywanie artykułów spożywczych na rzecz Stowarzyszenia, które jest Organizacja Pożytku Publicznego jest zwolnione jest z podatku VAT.  Zachęcamy do włączenia się w to wspólne dzieło. Do piątku można takie dary złożyć w kancelarii czy na furcie. Zachęcamy tez do przyniesienia na festyn ciasta (bez masy) w sobotę do godziny 11.00 na furtę lub bezpośrednio do stanowiska z ciastem na ogrodzie.

 III. W przyszłą niedzielę:

 7.. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na kolejne spotkanie w w niedzielę na Mszy św.   o godzinie 13.00, Po Mszy św. zostaną wręczone indeksy. 

 8.. Kazania Katechizmowe będą głoszone w przyszłą niedzielę.

 IV. Ogłoszenia różne:

 9. W przyszłym roku Kościół w Polsce będzie gospodarzem Światowych Dni Młodzieży. Przed spotkaniem z Papieżem Franciszkiem w Krakowie młodzi z wielu krajów spędza kilka dni w innych miejscach Polski, w tym również w Lublinie. Jest to dla nas okazja do okazania im sławnej polskiej gościnności. Wszystkie rodziny, które mogłyby przyjąć pod swój dach młodych pielgrzymów z zagranicy prosimy o zgłaszanie liczby osób, które mogą przyjąć. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej osobiście lub telefonicznie w godzinach urzędowania. Młodzież przebywać będzie w Lublinie w dniach 20-25 lipca przyszłego roku. Rodziny goszczące są proszone o zapewnienie noclegu, śniadania i kolacji – pobyt dzienny gości będzie zorganizowany. Nie jest konieczna znajomość żadnego języka obcego. Doświadczenie poprzednich Dni Młodzieży pokazuje, że – zgodnie z polskim przysłowie “gość w dom, Bóg w dom” – okazana życzliwość zawsze wraca do gospodarzy. Zachęcamy więc do otwarcia swoich serc i mieszkań.”

 10. Zakończyły się 22 Mistrzostwa o Puchar Niepokalanej organizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka. W turnieju wzięło udział 180 chłopców w 18 drużynach w trzech kategoriach wiekowych. Projekt ten był  realizowany przy pomocy finansowej Miasta Lublin Zwycięzcom gratulujemy zdobycia Pucharów a wszystkim uczestnictwa w mistrzostwach. Dziękujemy także tym, którzy wsparli materialnie zakup pucharów i nagród, sędziom oraz odpowiedzialnym wolontariuszom ze Stowarzyszenia Poczekajka.

 11. Dziś do kawiarenki parafialnej U Franka  na zimne –  orzeźwiające napoje i super ciasto zaprasza nas młodzież Oazowa.

12. Dziękujemy za wszelkie dobro płynące z waszych serc. dziękujemy tym, którzy uczestniczyli w dniach parafii we wczorajszym odpuscie parafialnym za świadectwo przynależnosci  i opowiedzialności za psrawy spoleczności parafialnej. Na nadchodzący tydzień życzmy Wam  dobra ze strony  ludzi i nieustannego pragnienia obecności Jezusa Eucharystycznego w codziennym życiu.

13. Z naszej wspólnoty parafialnej  w tym tygodniu do wieczności odeszli: Bogusław Małecki z ul. Wołodyjowskiego i Stanisław Pawelczyk z ul. Krasińskiego. Wieczny odpoczynek racz  im  dać Panie?.

 

 

I