10 Niedziela Zwykła – 07.06.2015

 I. W dzisiejszą niedzielę:

 1. Dziś obchodzimy Święto Dziękczynienia pod hasłem Królowo Rodzin ? dziękujemy i zawierzamy. W ramach tego święta  dobrowolna zbiórka do skarbon wystawionych przy wyjściach z kościoła na budowę  świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

 II. W tym tygodniu:

2. Trwa Oktawa uroczystości Bożego Ciała daje nam doskonałą sposobność do wyrażenia wdzięczności wobec Boga za Jego obecność w Najświętszym Sakramencie. Procesje eucharystyczne podczas nabożeństwa czerwcowego, które odprawiamy codziennie o 17.30. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów.

 3. W środę  rozpoczynają się Dni Parafii na Poczekajce pod hasłem Wspólnota to ty i ja. Główną ideą tych dni jest umocnienie więzi naszych parafian a także podziękowanie Bogu  i Maryi za opiekę nad naszą parafią. Program tych dni jest następujący:

 Środa  szczególnie zapraszamy seniorów z naszej parafii, za których będziemy się modlić podczas Mszy św. o godz. 18.00. Po Mszy św.  o godzinie 19.15 w amfiteatrze ?Wieczór z poezją Karola Wojtyły?  w wykonaniu Amatorskiego Teatru Towarzyskiego w ramach Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego ?Węglin Północny? w Lublinie

 Czwartek ? dzień modlitwy za Rodziny. Zapraszamy na Msze św. o godzinie 18.00. Na koniec Mszy św.- rodziny będą mogły podejść do indywidualnego błogosławieństwa. Tego dnia zakończenie oktawy Bożego Ciała i poświecenie ziół  po wieczornej procesji podczas nabożeństwa czerwcowego. Po Mszy św. w amfiteatrze ?Pogodny wieczór?  – w ramach jubileuszu 40-lecia Ruchu Światło Życie na Poczekajce

 Piątek ? to uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i zarazem Dzień modlitw o świętość  życia kapłanów. Msze św. według porządku dnia powszedniego. Tego dnia z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Szczególnie zapraszamy do naszego kościoła młodzież gimnazjalną, szkół średnich i studentów  – za których będziemy się modlić podczas Mszy św. o godzinie 18.00. Po Mszy św. zapraszamy na bardzo ciekawy spektakl ? ?Płomień wierności? ? musical o 5 Błogosławionych Braciach Kapucynach Męczennikach II Wojny światowej przygotowany przez braci Kleryków naszego Seminarium  i Przyjaciół.

 Sobota  to Patronalny Odpust Parafialny ? Niepokalanego Serca Maryi ?  imieniny naszej parafii.  Msze św. według porządku świątecznego. Rano o 6.05 Godzinki o NMP. Msze św. o godzinie 6.30, 7.30, 8.30.  O  godzinie 10.00 modlitwą ogarniemy tegorocznych jubilatów obchodzących 25 i 50 i 60-lecia rocznicę sakramentu małżeństwa. Jubilaci mogą zgłosić jeszcze dziś w zakrystii swój jubileusz. Po południu Msze św. o godzinie 16.30 i główna Suma odpustowa o godzinie 18.00 ? której będzie przewodniczył ks. Ryszard Jurak – proboszcz z parafii pw. św. Rodziny.  Po Mszy św. oddamy się na nowo naszą parafię w opiekę Niepokalanemu Sercu Maryi. Z racji odpustu nie będzie czuwania fatimskiego po Mszy sw. wieczornej.

Niedziela ?Uroczysty Koncert oratoryjno-organowy:  ?Świadkowie doskonałej Miłości?  z okazji Roku Życia Konsekrowanego. Koncert jest realizowany przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.15 w kościele. Wstęp wolny. Gorąco zapraszamy. 

 II. W przyszłą niedzielę: 

4. Kolejne Warsztaty z zakresu duchowości dotyczące problematyki uzależnień, zwłaszcza od alkoholu ? w przyszłą niedzielę  o godz. 16.00 w “Starym kościele”.

III. Ogłoszenia inne

5.. Dziekując za wszelkie dobro, na nadchodzący tydzień życzmy dobra ze strony  ludzi i pragnienia bliskości Boga w życiu sakramentalnym.

6. Z naszej wspólnoty parafialnej  w tym tygodniu do wieczności odeszli: Zofia Trybulska z ul. Herbowej, Zdzisław Zabielski z ul. Powstania Styczniowego i Urszula Łuczyńska z ul. Irydiona.. Wieczny odpoczynek racz  im  dać Panie?.