Uroczystość Trójcy Świętej – 31.05.2015 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Dziś Marsz Życia w Lublinie. Zachęcamy do licznego uczestnictwa całych Rodzin, aby dać świadectwo wobec ludzi i instytucji negujących wartość Rodziny i małżeństwa. Marsz wyruszy o godzinie 16.00 z pod gmachu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II . Poprzedzi go program słowno-muzyczny na scenie o godz. 14.30 przed Collegium Jana Pawła II. Szczegóły na plakacie przed kościołem.

2. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne dziś o godzinie 18.00.  

II. W tym tygodniu:

3. Jutro rozpoczniemy miesiąc czerwiec. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 17.30.

4. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który będzie pobożnie uczestniczył, w kościele lub poza nim, w procesji eucharystycznej. Msze św. odprawiane będą w porządku niedzielnym (nie będzie Mszy św. o godz. 11.30, zarówno w nowym jak i w starym kościele). Po Mszy św. o godz. 10.00 (bez homilii) wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Trasa procesji jak w latach ubiegłych. Niech w tym dniu nasze domy i mieszkania będą udekorowane symbolami eucharystycznymi. Symbole eucharystyczne można nabyć w przystępnej cenie w naszym Punkcie Ksiązki. O przygotowanie ołtarzy i dekoracji prosimy Neokatechumenat, Oazę Rodzin i Młodzież. Prosimy także zainteresowanych parafian o przygotowanie orszaku z baldachimem, chorągwiami. Przynieśmy ze sobą teksty pieśni eucharystycznych. Niech ta procesja będzie wyrazem naszej wiary. Szczególne miejsce w procesji Bożego Ciała mają dzieci I komunijne, które niech przyjdą w uroczystych strojach na godz. 10.00. Prosimy o przynoszenie kwiatów do sypania.

5. Oktawa uroczystości Bożego Ciała daje nam doskonałą sposobność do wyrażenia wdzięczności wobec Boga za Jego obecność w Najświętszym Sakramencie. Procesja eucharystyczna będzie podczas nabożeństwa czerwcowego, które odprawiamy codziennie o 17.30. Prosimy szczególnie o czynne uczestnictwo dzieci i dziewczynek do sypania kwiatów.

6. Z radością informujemy, że w środę zostanie przyjętych 18 kandydatów na ministrantów podczas Mszy św. o godzinie 18.00. Natomiast posługę lektoratu przyjmie 9 naszych ministrantów w sobotę podczas Mszy sw. o godzine18.00.

 III. W przyszłą niedzielę:

7. W przyszłą niedzielę wraz z całym Kościołem w Polsce obchodzimy  Święto Dziękczynienia pod hasłem Królowo Rodzin ? dziękujemy i zawierzamy. W ramach tego święta  dobrowolna zbiórka do skarbon wystawionych przy wyjściach z kościoła na budowę  świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

IV. Ogłoszenia różne:

8. Grupa modlitwy O. Pio organizuje wyjazd na XIII Czuwanie z O. Pio w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia  w Krakowie Łagiewnikach 13 czerwca. Są jeszcze wolne miejsca. Wyjazd z Poczekajki ?cena 75 zl. Zapisy w zakrystii.

9. Trwa zbiórka makulatury. Kontener na makulaturę będzie stał do poniedziałku włącznie. Wspieramy w ten sposób misje w Gabonie. Zachęcamy do włączenia się w te akcje. 

10. Dziś do kawiarenki parafialnej U Franka zapraszają nas członkowie Biura Radia Maryja.

 11. Dziś w naszej parafii dzień szczególnej troski o dzieci w przeddzień ich święta. Przed kościołem przez młodzież rozprowadzane są słodkie cegiełki: słodycz Poczekajki- z krówkami w środku i  Kapucyńskie serca w pięknych kuferkach. Cena wyjściowa 5 zł. Przez tę formę wsparcia materialnego wspomożemy  materialnie wakacje dla dzieci i młodzieży z naszej parafii. Wierząc w wasze szlachetne serca liczymy na pozytywną odpowiedź na to wspólne dzieło szczególnie tych, którzy biernie uczestniczą w akcjach parafialnych. W ubiegłym roku wyjazdy wakacyjne wsparliśmy na ponad 25 tys. zł.

12. Dziękujemy za wszelkie dobro płynące z waszych serc. Na nadchodzący tydzień życzmy Wam  dobra ze strony  ludzi i nieustannego pragnienia obecności Jezusa Eucharystycznego w codziennym życiu a wszystkim dzieciom z okazji ich jutrzejszego święta życzymy dużo radości w sercu, kochanych ludzi wokół siebie i nieustannej przyjaźni z Jezusem.

13. Z naszej wspólnoty parafialnej  w tym tygodniu do wieczności odeszli: Tadeusz Głusiec z ul. Namysłowskiego i Janusz Kacprzyk z ul. Ułanów. Wieczny odpoczynek racz  im  dać Panie?.