Uroczystośc Zesłania Ducha Świętego – 24.05.2015 r.

 I. W dzisiejszą niedzielę:

 1. W dniu dzisiejszym za odśpiewanie lub odmówienie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź można uzyskać odpust zupełny.

2. Diakon Kamil Sochacki  w naszym kościele we Włodawie Orchówku przyjmie   święcenia kapłańskie z rąk Ks. biskupa Antoniego Dydycza. Pamiętajmy o nim w modlitwie.

3. Duszpasterstwo Młodych zaprasza na spotkanie z p. dr Jackiem Pulikowskim zatytułowane: Kobiecość – męskość: błogosławieństwo czy przekleństwo?. Jacek Pulikowski jest znanym ekspertem w zakresie poradnictwa rodzinnego i autorem licznych książek na ten temat. Spotkanie dziś o 14:30 w amfiteatrze. Zapraszamy.

 4. Spotkanie członków Duszpasterskiej Rady Parafii  – dziś o godzinie 17.00 w sali konferencyjnej. 

5. Relikwie Bł. Księdza Jerzego Popiełuszki  – patrona Solidarności przez ostatni tydzień przebywały w kaplicy szpitalnej Szpitala Wojewódzkiego. Dziś relikwie żegnamy w naszym koiciele podczas Mszy sw.  o godzinie 16.00.

 II. W tym tygodniu:

6. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt –  święto NMP Matki Kościoła. O godz. 6.05 będą śpiewane Godzinki. Porządek Mszy św. będzie świąteczny: 6.30, 7.30, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00, – kiedy neoprezbiter odprawi prymicyjną Mszę św.  Z racji święta kancelaria parafialna bęzie nieczynna.

7. Pielgrzymka dzieci które w tym roku przystąpiły do I komunii św. w naszej parafii i ich rodziców do Katedry Lubelskiej w środę o godzinie 17.00.

8. Ostatni tydzień zapisów nowych kandydatów do przyjęcia  Sakramentu Bierzmowania w 2015 r. młodzieży z klas II gimnazjum i starszej, która nie przyjęła jeszcze tego Sakramentu ? w kancelarii parafialnej lub drogą mailową ? do 29 maja. Zapisać można się również w u katechetów w Gimnazjum nr 7.Przypominamy, że przygotowanie do tego sakramentu i przyjęcie go odbywa się w parafii na terenie której kandydat mieszka a nie w parafii na terenie której jest gimnazjum. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się w piątek o godzinie 19.00 w amfiteatrze. Bardzo prosimy o obecność także rodziców.

9. Walne zebranie Stowarzyszenia Przyjaciół Parafii Poczekajka w sobotę o godzinie 10.00.

III. W przyszłą niedzielę;

10. Uroczystość Najświętszej Trójcy – w przyszłą niedzielę  kończy ona okres wypełnienia obowiązku Komunii św. wielkanocnej.

11. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duchowe i cielesne  – w przyszłą niedzielę o godzinie 18.00.

12. Marsz Życia w Lublinie w przyszłą niedzielę pod hasłem: ?Rodzina ? Wspólnota -, Polska?. Sam Marsz jest formą wypowiedzenia się wobec tych wartości i świadectwem potrzeby zauważenia i respektowania ich w życiu współczesnego świata. Zachęcamy do licznego uczestnictwa całych Rodzin, aby dać świadectwo wobec ludzi i instytucji negujących wartość Rodziny i małżeństwa. Marsz wyruszy o godzinie 16.00 z pod gmachu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II . Poprzedzi go program słowno-muzyczny na scenie o godz. 14.30 przed Collegium Jana Pawła II. Szczegóły na plakacie przed kościołem.

13. W ramach pomocy dzieciom z naszej parafii, wspierając materialnie wyjazdy na wakacje  – w przyszłą niedzielę w przeddzień Dnioa Dziecka, będą rozprowadzane przez młodzież – słodkie cegiełki w formie kapucyńskich serc i  słodyczy Poczekajki. Jest to nasza konkretna pomoc wobec dzieci, które dzięki naszemu wsparciu będą mogły cieszyć się wyjazdem na wakacje. Liczymy na waszą hojność

IV. Ogłoszenia różne:

14. Dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów zapraszamy na letnie oazy Ruchu Światło-Życie. Są to piętnastodniowe wyjazdy rekolekcyjne, które łączą udany wypoczynek z rozwojem wiary i budowaniem głębokich relacji międzyludzkich. Koszt wyjazdu to 600 zł w wypadku szkół podstawowych i 750 zł w wypadku gimnazjum. Szczegółowe informacje u o. Tomasza Mantyk. [tel. 513233184]”

15. W odpust parafialny Niepokalanego  Serca Maryi – w sobotę 13 czerwca –   o 10.00 odbędzie się jubileusz małżonków obchodzących rocznicę 25 i 50-lecia sakramentu  małżeństwa. Zainteresowanych zapraszamy do zapisania się w zakrystii lub w kancelarii.

16. Kolejna zbiórka makulatury na Poczekajce od piątku do niedzieli, wspierając materialnie misje w Gabonie, gdzie pracują nasi bracia Kapucyni. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję. Kontener na makulaturę będzie stał przy kancelarii od piątku południa do poniedziałku włącznie.

17. Dziś do kawiarenki parafialnej U Franka zapraszają nas wspólnoty neokatechumenalne na dobre ciacho.

18. W ostatnim tygodniu w kaplicy Matki Bożej została zamontowana gablota, w której wystawione są do publicznego kultu relikwiarze z relikwiami Krzyża św. i Świętych. Został tez wykonany komplet 5 foteli, które będą używane podczas uroczystych koncelebr. Koszt tych inwestycji 15 500 zł.   Dziękujemy za wszelkie dobro płynące z waszych serc i ofiary składane na wsparcie prac remontowych  w naszym kościele. Życzymy dobrego tygodnia i otwartości na dary Ducha Świętego a wszystkim Mamom z racji zbliżającego się ich święta życzy odczuwania Miłości Boga i ludzkiej miłości płynącej od najbliższych.

19. Z naszej wspólnoty parafialnej  w tym tygodniu do wieczności odszedł: Józef Magier z ul. Ułanów. Wieczny odpoczynek racz  Mu dać Panie?.

20. Dziś druga tura wyborów. Zachęcamy do udziału w glosowaniu na najwyższy urząd w państwie. Podejmujemy w ten sposób odpowiedzialność za dobro wspólne, jakim jest nasza Ojczyzna, głosując zgodnie z własnym sumieniem i w oparciu o zasady wiary. Modlimy się w intencji Ojczyzny prosząc za św. Janem Pawłem II, aby stąpił Duch Święty i odnowił oblicze ziemi, tej ziemi  i  Maryję Królową Polski o opiekę nad naszym Narodem: Pod twoją Obronę?.