Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego -17.05.2015 r.

W dzisiejszą niedzielę:

1. Uroczysty Koncert w rocznicę urodzin św. Jana Pawła II p.t. Wybrzeża ciszy?. w dziś o godzinie 19.30 w naszym kościele. W programie kompozycje Piotra Selima do wierszy Karola Wojtyły, Tryptyk ?Moje miejsca? oraz inne kompozycje do tekstów Hanny Lewandowskiej.  W koncercie wystąpi Piotr Selim z chórem ?Śpiewająca Polska? składającym się z 6 chórów lubelskich Szkól (ok. 220 osób) i Orkiestrą Symfoniczna Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. w Lublinie (ok. 70 osób).  Szczegółowe informacje na temat wykonawców na plakatach przed kościołem i na stronie internetowej. Koncert jest realizowany przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta  Lublin.

II. W tym tygodniu:

2. Jutro wspominamyśw. Feliksa z Cantalice. – patrona dzieci. Namaszenie olejem św. Feliksa po każdej Mszy św.  

3. Społeczne Stowarzyszenie ?Konstantynów? oraz Komitet Organizacyjny budowy pomnika ?Bohaterom Monte Cassino? zapraszają mieszkańców dzielnicy na uroczystość odsłonięcia, poświecenia i przekazania Miastu pomnika usytuowanego na skwerze przy Bohaterów Monte Cassino. Uroczystość rozpocznie się  jutro Mszą św. o godzinie 9.00 w naszym kościele. szczegółowy program uroczystości patriotycznej w gablocie ogłoszeń.

4. Góry droga do Nieba ? kulturowy i religijny wymiar wspinaczki ? spotkanie dla młodzieży z himalaistą Jackiem Telerem w IX  L .O. Szczegółowe informacje w gablocie ogłoszeni  i na  stronie internetowej.

5. Zapraszamy bardzo ciekawe Warsztaty Medialne Katolik w świecie mediów w dniach 23-24 maja.   Warsztaty są skierowane do uczniów szkól średnich i studentów. Warsztaty prowadzą: osoby z Grupy Medialnej Golgoty Młodych z 5 letnim doświadczeniem. Zapisy tylko drogą mailową do 20 maja. Liczba miejsc ograniczona. Szczegóły na plakatach przed kościołem i na stronie internetowej parafii.

6. Msza św. za wstawiennictwem O. Pio  w sobotę o godzinie 18.00. Intencje na Msze św. zbiorową można składać w zakrystii.

7. Trwa Nowenna  do Ducha Świętego. Modlitwy nowennowe są odmawiane na  nabożeństwie majowym. Zapraszamy także na Triduum modlitewne prowadzone przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym: w czwartek, i  piątek o godzinie 19.00 w kościele.   W sobotę o godzinie 20.00, wraz z pozostałymi wspólnotami parafialnymi, zapraszamy na wspólne świętowanie Wigilii Zesłania Ducha Świętego, które połączone będzie z modlitwami wstawienniczymi i zakończone o północy Eucharystią z nałożeniem rąk i agapą. Szczegóły czuwania na stronie internetowej.

III. W przyszłą niedzielę:

8. W przyszłą niedzielę – w uroczystość Zesłania Ducha Świętego  – diakon brat Kamil Sochacki z naszego Seminarium ? przyjmie świecenia kapłańskie  w naszym kościele we Włodawie Orchówku. Zachęcamy do modlitwy w jego intencji aby Duch święty napełnił go swoja mocą.

9. Dzieci ze Szkoły Podstawowej im Króla Bolesława Chrobrego przystąpią w przyszłą niedzielę do I komunii św. na Mszy św. o godzinie 11.30. Spowiedź dzieci i rodziców w sobotę o godzinie 9.00.

10. Duszpasterstwo Młodych zaprasza na spotkanie z Jackiem Pulikowskim, znanym konferencjonistą i autorem licznych książek o związkach, miłości i rodzinie. Spotkanie odbędzie się w przyszłą niedzielę amfiteatrze o 14:30″.

11. Spotkanie członków Duszpasterskiej Rady Parafii  – w przyszłą niedzielę o godzinie 17.00 w sali ko1ferencyjnej.

IV. Ogłoszenia inne:

12 Zachęcamy do uczestnictwa w pielgrzymkach organizowanych przez naszą parafię:

Na wystawienie Całunu Turyńskiego-  w czerwcu

Do Bułgarii i Rumunii w lipcu  zostały tylko 4 miejsca wolne

Po krajach Bałkańskich z nawiedzeniem Medugorje  ? 4 miejsca wolne.

Szczegółowe informacje w gablocie ogłoszeń od strony zakrystii i na stronie internetowej.

13. Są jeszcze wolne miejsca na jednodniową pielgrzymkę na Jasną Górę w sobotę 6 czerwca. Koszt 60 zł. Zapisy w Punkcie Książki. 

14. Dziś na smaczne ciasto i włoską kawę do kawiarenki parafialnej zapraszają  Harcerze.

15. Na początku maja  rozpoczęła się realizacja projektu prezbiterium. Jest wykonywana pierwsza stacja maryjna ? Zwiastowanie. Dziękujemy tym, którzy już włączyli się wspierając finansowo to dzieło. Zachęcamy do włączenia się w to wspólne dzieło poprzez fundacje poszczególnych Stacji Maryjnych. Dziękujemy za wszelkie dobro płynące z waszych serc. Życzymy dobrego tygodnia i otwartości na dary Ducha Świętego.

16. Z naszej wspólnoty parafialnej  w tym tygodniu do wieczności odeszli: Janina Barańska z al. Kraśnickiej, Dionizy Kozak z ul. Krasińskiego, Kazimiera Szponarowicz z ul. Farmaceutycznej i Witold Słoboda z ul. Krasińskiego.. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie?.