VI Niedziela Wielkanocna- 10.05.2015 r.

 I W dzisiejszą niedzielę:

1. Modlitwą i ofiarami materialnymi do skarbon przy wyjściach z kościoła wspieramy dziś ofiary trzęsienia ziemi w Nepalu  i państwach ościennych.

II. W tym tygodniu: 

2. Ruch Światło-Życie zaprasza na Godzinę Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem we wtorek po wieczornej Mszy Świętej. Zachęcamy do wspólnego uwielbiania Pana3.

3. W środę wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Czcicieli Matki Bożej zapraszamy na Msze św. o godzinie 18.00 i na nabożeństwo fatimskie po Mszy św. Nabożeństwo zakończymy procesją z figurą Matki Bożej

4.  W pierwszą rocznicę śmierci O. Czesława Studnickiego zapraszamy na Mszę św. w jego intencji w czwartek o godzinie 6.30.

 5. Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego rozpocznie się w piątek. Modlitwy nowennowe będą odmawiane na nabożeństwie majowym.

6.  Msza sw. zbiorowa za wstawiennictwem św. Jana Pawla II w najbliższą sobotę o godzinie 18.00. intencje do modlitwy można skaldac w zakrystii.

7. Trwają zapisy nowych kandydatów do przyjęcia  Sakramentu Bierzmowania w 2016 r. młodzieży z klas II gimnazjum i starszej, która nie przyjęła jeszcze tego Sakramentu ? w kancelarii parafialnej lub drogą mailową (bierzmowanie.poczekajka@gmail.com)  ? do 25 maja. Zapisać można się również w u katechetów w Gimnazjum nr 7.Przypominamy, że przygotowanie do tego sakramentu i przyjęcie go odbywa się w parafii na terenie której kandydat mieszka a nie w parafii na terenie której jest gimnazjum.

 III. W przyszłą niedzielę:

 8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tego dnia będą głoszone kazania katechizmowe.

9.  Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 38 przystąpią w przyszłą niedzielę do I komunii św. na Mszy św. o godzinie 11.30. Spowiedź dzieci i rodziców w sobotę o godzinie 9.00.

 10. Uroczysty Koncert w rocznicę urodzin św. Jana Pawła II p.t. Wybrzeża ciszy?. – w przyszłą niedziele o godzinie 19.30 w naszym kościele. W programie kompozycje Piotra Selima do wierszy Karola Wojtyły, Tryptyk ?Moje miejsca? oraz inne kompozycje do tekstów Hanny Lewandowskiej.  W koncercie wystąpi Piotr Selim z chórem ?Śpiewająca Polska? składającym się z kilku chórów lubelskich szkól i Orkiestrą Symfoniczna Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. w Lublinie.  Szczegółowe informacje na temat wykonawców na plakatach przed kościołem i na stronie internetowej. Koncert jest realizowany przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta  Lublin.

 IV. Ogłoszenia różne:

11.Zapraszamy bardzo ciekawe Warsztaty Medialne Katolik w świecie mediów w dniach 23-24 maja.   Warsztaty są skierowane do uczniów szkól średnich i studentów. Warsztaty prowadzą: osoby z Grupy Medialnej Golgoty Młodych z 5 letnim doświadczeniem. Zapisy tylko drogą mailową do 20 maja. Liczba miejsc ograniczona. Szczegóły na plakatach przed kościołem i na stronie internetowej parafii.

 12. Dziś do kawiarenki parafialnej zapraszają nas uczniowie i nauczyciele Gimnazjum nr 7. 

13. Dziękujemy za wszelkie dobro płynące z waszych serc. Na nadchodzący tydzień życzmy Wam  dobra ze strony  ludzi i nieustannego pragnienia obecności Jezusa Eucharystycznego w codziennym życiu.

14. Z naszej wspólnoty parafialnej  w tym tygodniu do wieczności odeszli: Halina Dziurka z ul. Leonarda, Henryka Góra-Kupińska z ul. Krasińskiego i Elżbieta Pilecka z ul. Skrzetuskiego.

15. Dziś podejmujemy odpowiedzialność za dobro wspólne, jakim jest nasza Ojczyzna, biorąc udział w wyborach prezydenckich i głosując zgodnie z własnym sumieniem i w oparciu o zasady wiary. Zachęcamy  do udziału w wyborach i modlimy się w intencji Ojczyzny prosząc Maryję Królową Polski o opiekę nad naszym Narodem: Pod twoją Obronę?.