V Niedziela Wielkiego Postu – 22.03.2015 r.

 I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Zasłonięte krzyże w kościołach uświadamiają nam wejście w druga cześć Wielkiego Postu. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Drodze krzyżowej  i Gorzkich żalach, szczególnie tych, którzy do tej pory nie znaleźli jeszcze czasu, aby wejść w rozważania  tajemnicy miłości Boga do człowieka.

 2. Harcerze działający przy naszej parafii –  dziś przed kościołem prowadzą Kiermasz  palm.

3. Koncert Wielkopostny  Zawitaj Ukrzyżowany pod kierownictwem artystycznym p. Gabrieli Klauza –  dziś o godzinie 19.15 w naszym kościele. W programie polskie pieśni pasyjne i utwory instrumentalne. Wystąpi chór Kantylena i instrumentaliści. Szczegóły na temat wykonawców na plakatach przed kościołem i na stronie internetowej parafii. Wstęp wolny. Zapraszamy.

 II. W tym tygodniu:

4.. Czcicieli św. O. Pio zapraszamy w poniedziałek na Msze św. wotywną o godzinie 18.00. Intencje do modlitwy można składać w zakrystii.

5. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym ?Miłosierny Samarytanin?, zaprasza na Seminarium Odnowy Wiary. Spotkania odbywają się w poniedziałki  o godzinie 19.00 w Sali Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

6. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego we środę? to Dzień Świętości Życia. Nabożeństwa według porządku świątecznego. O godzinie 6.05 Godzinki o Niepokalanym Pocz. Najśw. Maryi Panny. Msze św. o godzinie.: 6.30, 7.30, 8,30, 10.00, 16.30 i o godzinie 18.00. Na Mszy św. o godzinie o 10.00 i 18.00 będzie można podjąć Dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego – modląc się codziennie przez 9 miesięcy intencji dziecka nienarodzonego. Deklaracje dzieła Duchowej adopcji są wyłożone na stolikach z prasą. Wypełnione deklaracje przez cały dzień można składać do koszyczków na stolikach z prasą. Uroczyście złożymy je w darach ołtarza podczas Mszy św.  o godzinie 18.00. Zachęcamy do podjęcia tej formy troski o życie.

7. Przepiękny Musical ?Zycie Maryi? w wykonaniu wspólnoty Guadelupe  w najbliższa sobotę o godzinie 19.00 w naszym amfiteatrze. Koncert realizowany jest przez Franciszkańskie centrum Kultury Chrześcijańskiej w ramach projektu z Kulturą do Nieba – organizowany przy wsparciu finansowym Miasta Lublin. Wstęp wolny.

 8. W sobotę spowiedź przedświąteczna już od godziny 16.00 ? do zakończenia wieczornej Mszy św.

 III. W przyszłą niedzielę:

 9. Niedziela Męki Pańskiej – w przyszłą niedzielę. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Uroczyste poświecenie palm wraz z procesją odbędzie się o godzinie 13.00. Będą w niej uczestniczyć wszystkie wspólnoty neokatechumenalne z naszej parafii.

10. Niedziela Palmowa obchodzona jest także po raz 30 jako Światowy Dzień Młodzieży. W piątek o godzinie 18.00 Droga krzyżowa na Majdanku. W sobotę na KUL-u Forum Młodych pod hasłem: Jak zbudować dobry związek. Głównym punktem spotkania Młodych w naszej diecezji będzie w niedzielę  o godz. 11.30 spotkanie ewangelizacyjne na  Placu Litewskiego  i procesja a o godzinie 13.00 Msza św. pod przew. Ks. Arcybiskupa Stanisława Budzika w archikatedrze lubelskiej. Szczegóły na plakacie.

 11. W ramach akcji Caritas, rozprowadzany będzie w przyszłą niedzielę wielkanocny ?chlebek dobroci?. Szkolne kolo Caritas przy Gimnazjum nr 7 organizuje tego dnia również kiermasz Wielkanocy na którym będzie można kupić karty świąteczne i stroiki.

 12. Msza sw. z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne w przyszłą niedzielę o godzinie 18.00.

 IV. Ogłoszenia inne:

13. Ostatni tydzień zapisów na samolotową pielgrzymkę do Ziemi św. na przełomie kwietnia i  maja. Zostało juzu tylko 4 miejsca.  Zachęcamy do uczestnictwa małżonków obchodzących rocznice ślubu do odnowienia przymierza małżeńskiego podczas pielgrzymki. Są jeszcze miejsca na pielgrzymki: na wystawienie Całunu Turyńskiego, do Bułgarii i Rumuni w lipcu i na Bałkany we wrzeniu. Szczegóły w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej.

14. Parafialny Zespół Caritas serdecznie dziękuje za dary materialne i rzeczowe złożone podczas rekolekcji dla parafian potrzebujących wsparcia, z których zrobiono ponad 100 paczek.

15. Zachęcamy do obejrzenia film ?Doonby.  Każdy jest Kimś? ? to mocny głos za życiem, z bardzo świeżą i  oryginalną argumentacją. Bohaterem jest dorosły człowiek, któremu aborcja skradła 40 lat historii życia. Film grany jest w kinie Bajka.

16. Do kawiarenki u Franka na domowe ciasto i zdrową sałatkę owocową zapraszają wolontariusze z siłowni Wyciskajka. Dodatkowo opiekunowie mają niespodziankę dla chętnych.

17. Dziękujemy tym wszystkim, którzy zaangażowali się czynnie w organizacje i uczestnictwo w rekolekcjach: dzieci, młodzieży i dorosłych. Wygłoszone w naszym kościele rekolekcje ks. Piotra Pawlukiewicza są w plikach mp3  i kazania dla młodzieży również w wersji video na naszej stronie internetowej. Niech łaska płynąca z przeżytych rekolekcji umocni Wasze serca do dobrego przeżycia nowego tygodnia.

18. Z naszej wspólnoty parafialnej  w tym tygodniu do wieczności odeszli: Danuta Latosiewicz z ul. Rogińskiego,  Genowefa Skoczylas z ul. Krasińskiego,  Kazimierz Krusiński z ul. Dragonów i Święcisław Janczak z ul. Leonarda. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ?..

19. Zatroskani o rozwój sytuacji za naszą wschodnią granicą, biskupi apelują do nas w dzisiejszą niedzielę o modlitwę za naszych Braci Ukraińców i o pomoc dla nich. Pamiętamy, że kiedy my walczyliśmy o wolność, Europa nam pomagała. Dziś ? pomagając Ukrainie ? mamy okazję choć w części spłacić ów dług.