II Niedziela Wielkiego Postu – 01.03.2015 r.

 I. W dzisiejszą Niedzielę:

1. Dzisiaj ogólnopolska zbiórka dobrowolnych  ofiar na rzecz Polskich Misjonarzy pracujących na wszystkich kontynentach. Obecnie w 97 krajach pracuje 2065 polskich misjonarzy i misjonarek.  Skarbony ustawione są przy wyjściach z kościoła. Bóg zapłać za każdy dar.

 II. W tym tygodniu:

2. Jutro rozpoczynają się Rekolekcje szkolne dla młodzieży: IX L.O., Zespołu Szkół Elektronicznych i L.O. Im. Króla Jana III Sobieskiego –  i potrwają do środy. Poprowadzi je Ks. Jan Dzionek. Z programem rekolekcji uczniowie zostali zapoznani w szkołach.

3. W tym tygodniu dni odnowy wewnętrznej:   

  • I czwartek – adroacja dziękczynno-błagalna o nowe powolania od godziny 15.00 w kaplicy okrągłej.
  • I piątek – spowiedź dzieci od godz. 15.30, Droga krzyżowa o  godz. 16.00. a po niej komunia św. Spowiedź dla dorosłych pól godziny przed Mszami św.
  •  I sobota  – Msza św. wieczorna z nieszporami i  nabożeństwo zakończone procesją.

III. W przyszłą niedziele:

4. Duszpasterstwo młodzieży zaprasza studentów, i starszych, a zwłaszcza małżeństwa na spotkanie z O. Ksawerym Knotzem, kapucynem: “Miłość, małżeństwo, seks – Boża instrukcja obsługi” w  przyszłą niedzielę o godzinie 19:15 w amfiteatrze. 

 IV. Ogłoszenia różne:

5. Są już tylko 4 wolne miejsca na pielgrzymkę samolotową do Ziemi św.  ? śladami Jezusa Chrystusa, na przełomie  kwietnia i maja. Szczegółowe informacje w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej.  

6. Zaproszenia do szkół 

Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Balladyny ? Dzień otwarty 7 marca w godz.10.00- 12.00

 Palotyńskie Gimnazjum i Liceum im. Stefana Batorego  przy ul. Al. Warszawskiej  zaprasza 8 marca na Dzień Otwartych Drzwi w godzinach 10.00-14.00.

7. Rekolekcje dla pracowników Służby Zdrowia w dniach ? 6 – 8 marca w kaplicy szpitalnej SPSK 4 przy ul. Jaczewskiego. Spotkania w piątek i sobotę o godzinie 19.00 a w niedziele o godz.18.00.

 8. Dziś do  kawiarenki parafialnej u Franka przy Punkcie Ksiązki zapraszają nas wspólnoty neokatechumenalne na smaczne domowe ciasto i kawę.

9.  Dziękujemy tym, którzy włączyli się w akcje zbiórki makulatury na misje. Zebraliśmy  ponad 8,5 tony, co dało kwotę  2646 zł. Pieniądze zostaną przekazane na misje w Gabonie. Następna zbiórka pod koniec maja.

10. Dziś przy Punkcie ksiązki zbierane są podpisy pod protestem przeciw powstaniu spalarni śmieci i osadów z oczyszczalni ścieków z Hajdowa przy ul. Mełgiewskiej. Inwestycja ta według wielu środowisk jest poważnym zagrożeniem dla zdrowia mieszkańców Lublina.

 11. Przed głównym wyjściem z kościoła znajduje się wizualizacja projektu naszego prezbiterium przedstawiająca  6 scen z życia Maryi zwieńczone nad tabernakulum  Ostatnią Wieczerzą. Wszystkie stacje wykonane będą z drzewa lipowego w podobnej konwencji do stacji Drogi krzyżowej. Nad ołtarzem głównym znajduje się duży krzyż franciszkański. Autor projektu starał się zachować skromność kościoła franciszkańskiego.   Opinie i uwagi można przekazywać drogą elektroniczną.

12. Dziękujemy za wspieranie dzieła pomocy potrzebujących i za wszelkie dobro, z którym się na co dzień spotkamy i życzymy Bożego Błogosławieństwa w nowym tygodniu.

13. Z naszej wspólnoty parafialnej  w tym tygodniu do wieczności odeszli: Bogumiła Rozdoba z ul. Herbowej, Marian Spuz vel Szpos z ul. Krasińskiego, Wacława Rękas z ul. Magierskiego  i Bronisław Kurek z ul. Wołodyjowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ?