I Niedziela Wielkiego Postu – 22.02.2015 r.

 I. W tę niedzielę:

 1. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne dziś o godzinie 18.00.

 II. W tym tygodniu:

2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

  •  Droga Krzyżowa – w piątki: dla dzieci o godz. 16.00, dla gimnazjum  i młodzieży o godz. 19.00  a dla dorosłych o 8.30 i 17.00.
  •  Nabożeństwo Gorzkich Żali – w niedzielę o godz. 17.00 wraz z nauką pasyjną. W tym roku kazania pasyjne głoszą w naszej parafii O. Ryszard Gumkowski i O. Dariusz Miastowski.

 Prosimy bardzo Rodziców, aby zatroszczyli się o uczestnictwo swoich dzieci i młodzieży w nabożeństwach wielkopostnych.

3. Okres Wielkiego Postu daje nam okazję do podejmowania wyrzeczeń w formie tzw. Jałmużny Wielkopostnej, również w wymiarze materialnym, na rzecz bardziej potrzebujących w naszej parafii. Skarbony na Jałmużnę Wielkopostną znajduje się przy wyjściu bocznym od strony zakrystii i przy głównych drzwiach.

 4. Msza św. nowennowa za wstawiennictwem O. Pio w poniedziałek o godzinie 18.00. Intencje do nowenny można składać w zakrystii.

 5. Medytacje nad Słowem Bożym w czwartki o godzinie 19.00 w kaplicy Matki Bożej. Zapraszamy do pochylenia się nad Słowem Bożym z niedzieli.

 6. Warsztaty Muzyki Uwielbienia – Golgota Młodych odbędą się w naszej parafii. Początek w piątek o godzinie 20.00 w amfiteatrze – zakończenie wspólnym śpiewem na Mszy św. w niedzielę o godzinie 13.00. Zapisy u O. Tomasza Mantyka  lub droga mailową do wtorku. Szczegóły na plakatach przed kościołem i na stronie internetowej parafii. Wydarzenie jest realizowane w ramach działań Franciszkańskiego Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Lublin.

 II. W przyszłą niedzielę:

 7. Ogólnopolska zbiórka do puszek na pomoc Polskim Misjonarzom – odbędzie się w przyszłą niedzielę.

 III. Ogłoszenia inne:

 8. Są jeszcze pojedyncze miejsca wolne na pielgrzymki organizowane przez naszą parafię. Zachęcamy do skorzystania. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

 9. Członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Parafii Poczekajka w czwartki oferują bezpłatną pomoc w wypełnianiu Pit-ów podatkowych w zamian za ofiarowanie 1% na Stowarzyszenie  – w godzinach 16.00-18.00 w  Klubie Seniora – sala nr 3. Zapraszamy tez wolontariuszy, którzy chcieliby pomoc w wypełnianiu  zeznań podatkowych.

 10.Trwa akcja zbiórki makulatury. Wspieramy w ten sposób materialnie misje w Gabonie, gdzie pracują nasi Bracia Kapucyni. Kontener na makulaturę stoi przy kancelarii do poniedziałku włącznie.

 11.Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym ?Miłosierny Samarytanin?, działająca przy naszej parafii zaprasza na Seminarium Odnowy Wiary. Seminarium jest propozycją ożywienia swojej relacji z Bogiem i ma charakter rekolekcji skierowanych do osób dorosłych. Jest to cykl 10 spotkań obejmujących wspólną modlitwę, konferencje i spotkania w grupach, całość dopełnia indywidualna modlitwa i rozważanie Pisma świętego. Serdecznie zapraszamy wszystkich pragnących pogłębić swoje życie duchowe, a także osoby szukające Boga i swojej drogi życiowej. Pierwsze spotkanie odbędzie się 9 marca o godzinie 19.00. w Sali Franciszkańskiego Zakonu Świeckich

 12 Dziś do naszej kawiarenki parafialnej U Franka zaprasza grupa Modlitwy O. Pio.

 13. Dziękujemy za modlitwę i wspierani materialne potrzeb kościoła i klasztoru oraz dzieł podejmowanych przez parafie. Życzymy wierności podjętym postanowieniom wielkopostnym wspartych Bożym Błogosławieństwem.

 14. Z naszej wspólnoty parafialnej  w tym tygodniu do wieczności odeszli: Janusz Kudlicki z ul. Juranda i Stefania Todorowska z ul. Wołodyjowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ?..