6 Niedziela Zwykła – 15.02.2015 r.

 I. W tę niedzielę:

1. Dziś dobrowolna zbiórka ofiar do skarbon a na Fundusz Wschodni wspierający lokalne kościoły polonijne na terenie byłego Związku Radzieckiego

 II. W tym tygodniu

 2. Msza św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w poniedziałek o godzinie 18.00. Intencje do modlitwy można składać w zakrystii.

 3. We wtorek swoje imieniny obchodzi Br. Zbigniew Furman  furtian naszego klasztoru. Msza św.  imieninowa w jego intencji we wtorek o godzinie 6.30.

 4. Najbliższa środa będzie Środą Popielcową – rozpoczynającą okres Wielkiego Postu. W tym dniu zgodnie ze zwyczajem rozpoczynając czas pokuty, posypujemy głowy popiołem w czasie każdej Mszy św., które będą sprawowane w porządku świątecznym: 6.30, 7.30, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00 i dodatkowa Msza św. o 19.30. Ofiary złożone tego dnia na tacę będą naszą jałmużną wielkopostną na pomoc osobom potrzebującym wsparcia materialnego w naszej parafii. W tym dniu obowiązuje post ścisły, to jest łącznie jakościowy i ilościowy. ?Prawem o wstrzemięźliwości (w piątki całego roku) są związane osoby, które ukończyły 14 rok życia, prawem zaś o poście (jeden posiłek do syta) ? w Środę Popielcową i W. Piątek –  są związane wszystkie osoby pełnoletnie aż do rozpoczęcia 60 roku życia? (KPK kan. 1252). Przykazanie kościelne zobowiązuje nas w okresie pokuty powstrzymać się od udziału w zabawach. Zachęcamy do podjęcia postanowień wielkopostnych, w tym także rezygnacji z  picia alkoholu czy palenia tytoniu. W środę popielcową rozpoczyna się 48 Tydzień modlitw o trzeźwość Narodu.

 5. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki –  Droga Krzyżowa: dla dzieci i gimnazjum o godz. 16.00, dla młodzieży o godz. 19.00, dla dorosłych o 8.30 i 17.00. Natomiast w niedzielę o godz. 17.00 będzie sprawowane nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Za udział w każdym z tych nabożeństw można uzyskać odpust zupełny.

 6. Zapraszamy na Warsztaty muzyczne Triduum Paschalnego, przygotowujące chór, który będzie animował śpiew podczas Triduum na Poczekajce. Zapraszamy młodych i dorosłych w każdy piątek o godzinie 19.00 w sali nr 2.

 7. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania w najbliższą sobotę o godzinie 9.00 w kościele.

 III. W przyszłą niedzielę:

8. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duchowe i w przyszłą niedzielę o godzinie 18.00.

 IV. Ogłoszenia inne:

9. Trwają w naszej parafii katechezy ewangelizacyjne prowadzone przez wspólnoty neokatechumenalne. Spotkania w poniedziałki  czwartki  godzinie 19.30 w starym kościele.

910 Zachęcamy do uczestnictwa II Pielgrzymce Wielkopostnej po kościołach stacyjnych Lublina według tradycji rzymskiej zapoczątkowanej przez papieża Grzegorza Wielkiego w VI w.  Szczegóły w gablocie ogłoszeń i natronie internetowekj. Zapisy przy kawiarence w godzinach 8.00 -11.00.

 11 Na stronie internetowej parafii jest bezpłatna aplikacja do wypełniania PIT-ów z wpisanym już  z KRS-em Stowarzyszenia. Zachęcamy   do przekazania 1% z podatku na potrzeby Stowarzyszenia i parafii.

 12.Dziś do naszej kawiarenki parafialnej U Franka – przy Punkcie książki, zaprasza nas na zakonne ciasto i włoską kawę nasze Siostry Kapucynki 

 13.  Kolejny raz na Poczekajce będziemy zbierać makulaturę, wspierając materialnie misje w Gabonie, gdzie pracują nasi Bracia Kapucyni. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję. Kontener na makulaturę będzie stał przy kancelarii od południa w piątek do poniedziałku włącznie.

 14. Dziękujemy za modlitwę i wspieranie materialne potrzeb kościoła i klasztoru oraz dzieł podejmowanych przez parafie. Życzymy Wam codziennej wierności Ewangelii, wspartej Bożym Błogosławieństwem a młodzieży i dzieciom rozpoczynającym nowy semestr nauki zapału do zdobywania wiedzy i obfitych owoców swoje pracy .

 15. Z   naszej wspólnoty parafialnej  w tym tygodniu do wieczności odeszli: Jan Pietrasiński z ul. Herbowej, Bronisława Chlebowicz z ul. Krasińskiego, Marianna Krukowska z ul. Leonarda, Janina Magier z ul. Ułanów i Józef Korzeniowski z ul. Herbowej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ?..