4 Niedziela Zwykła – 01.02.2015 r.

 I. W tę niedziele:

1. Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na spotkanie z Małgorzatą i Pawłem Rokickimi: “(Trudna) droga do raju – o małżeństwie świeżym okiem“. Spotkanie odbędzie się dziś w amfiteatrze o godz. 19:15.

 II. W tym tygodniu:

2. Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Matki Bożej Gromnicznej w tym roku przypada w poniedziałek –  2 lutego.  Jest to jednocześnie Dzień Życia Konsekrowanego, Dziękować będziemy Bogu za dar osób konsekrowanych i prosić o nowe powołania. Msze św. będą sprawowane w  porządku świątecznym: 6.30, 7.30, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00. Podczas każdej Mszy św. poświęcać będziemy gromnice. Godzinki o NMP będą śpiewane o godz. 6.05. Ofiary składane na tace przeznaczone są na zakony kontemplacyjne. Z racji święta kancelaria parafialna nie będzie czynna w poniedziałek.

3. Studentów zapraszamy na Mszę o pomyślność w sesji, w poniedziałek o 20.00 a po Mszy na ciastko i herbatę w sali Duszpasterstwa Młodzieży.

4. W poniedziałek rozpoczyna się u nas zimowisko dla dzieci ze szkół podstawowych. Nie ma już wolnych miejsc.

5. W tym tygodniu dni odnowy wewnętrznej:

  •  I czwartek – zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu od godziny 15.00 ?w okrągłej kaplicy.
  •  I piątek ? spowiedź pól godziny przed Msza św. O godzinie  17.30 nabożeństwo wynagradzające.  Z racji ferii nie będzie Mszy św. dla dzieci  godzinie 16.30. Dzieci zapraszamy na Msze sw. poranne lub wieczorną.
  •  I sobota – zapraszamy o 17.30 na Różaniec a następnie Mszę św. z Nieszporami i czuwanie  modlitewne zakończone procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

6. W ramach działań Franciszkańskiego Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej zapraszamy na bardzo dynamiczny spektakl muzyczny Bałkańska fiesta. Wystąpią w nim znani nam artyści ze spektaklu Flamenco i goście z zagranicy. Spektakl odbędzie się w sobotę o godzinie 19.30 w amfiteatrze w ramach projektu: Z Kulturą do nieba ? III edycja. Wstęp wolny.

 III W przyszłą niedziele:

7. Spotkanie z Redaktorem Wojciechem Reszczyńskim i dr Pawłem Skrzydlewskim na temat: ?Walka cywilizacji ? zagrożenie islamem? ? w przyszłą niedzielę w Amfiteatrze o godz. 14:15

 IV. Ogłoszenia inne:

8. Programy pielgrzymek organizowanych w tym roku w parafii znajdziemy w gablocie ogłoszeń i stronie internetowej parafii.

9. Dziś do kawiarenki parafialnej ?U Franka? zaprasza nas na karnawałowe ciasto kandydaci do bierzmowania z naszej parafii.

 10. Dziękujemy za modlitwę, ofiary materialne i wszelkie działania podejmowane na rzecz parafii wszystkim zaangażowanym w to dzieło. Dziękujemy tym, którzy ofiarowali ciasto na Kiermasz ciast i tym, którzy je kupili.  Ze sprzedaży udało się zebrać kwotę 2910 zł na pomoc trędowatym.

 11. W imieniu Rodziny i kolegów Marcina Hemperka dziękujemy tym wszystkim,, którzy wsparli materialnie dalsze  jego leczenie podczas zbiórki w ubiegła niedzielę. Udało się pomóc na kwotę 10 765 zl.  Pieniądze zostały przekazane Rodzinie. Wielkie Bóg zapałać za wspaniałe świadectwo szlachetności.

12. Życzymy Wam odczuwania łaski Bożej i opieki Maryi. Dzieciom i młodzieży rozpoczynającym przerwę semestralną życzymy miłego odpoczynku i nabrania sił do zdobywania wiedzy a studentom pokonującym egzaminy asystencji Ducha Świętego i owocnych egzaminów.

13. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: Ludwik Cywiński z ul. Skrzetuskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie?