IV Niedziela Adwentu – 21.12.2014 r.

I. W tym tygodniu:

 1. Msza św. za wstawiennictwem św. O. Pio we wtorek o godzinie 18.00. Intencje do   modlitwy można składać w zakrystii.

2. ?Światło betlejemskie?, przybędzie do naszego kościoła dziś na wieczornej Mszy św. przyniesione przez harcerzy.   Od jutra będziemy mogli zabrać je w lampionach do naszych domów.

3. W tym tygodniu swoje imieniny obchodzą: w środę O. Adam Dobrodziej ? gwardian i ekonom klasztoru. Msza św. w jego intencji w środę o godzinie 6.30:  A piątek O. Szczepan Dzyr – katecheta i duszpasterz młodzieży. Msza św. w jego intencji w sobotę o godzinie 6.30.

4. W środę Wigilia. Ostatnie Roraty o godz. 6.30 poprzedzone  o 6.05 śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu.  Nie będzie Mszy św. o godzinie 18.00. Kościół będzie zamknięty od 15.00 do 23.00. Wierni tradycji polskiej zachowajmy zwyczaj dnia postnego.

5. Przypominamy, aby zasiadając do stołu wigilijnego zachować porządek wieczerzy wigilijnej, który jest następujący:

 Kolęda : ?Wśród nocnej ciszy?

 Czytanie Ewangelii według św. Łukasza rozdział 2.1-20

 Wspólna modlitwa

 Łamanie się opłatkiem i składanie życzeń

 Wspólny śpiew kolęd.

 Podczas wieczerzy i czuwania do Pasterki w rodzinach katolickich nie podaje się alkoholu.

 6. Uroczysta Msza św. ?PASTERKA? odprawiana będzie w naszym kościele o  godzinie 24.00. Zapraszamy już  do naszego kościoła o godz. 23.20 na modlitwę zwaną Godziną Czytań . Ofiary na tacę z tej Mszy św. są przeznaczone na diecezjalny ?Fundusz Obrony Życia?.

W pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Msze św. odprawiane będą według porządku niedzielnego. W pierwszy dzień świąt w naszym kościele nie będzie spowiedzi. W drugi dzień świąt ofiary składane na tace przeznaczone są na potrzeby KUL-u. Biskupi Polscy udzielają dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w drugi dzień świat z racji przypadającego święta św. Szczepana.

7. Opłatki wigilijne można jeszcze nabyć w zakrystii i przy furcie klasztornej.

 II. Ogłoszenia inne:

8. Wizytę duszpasterską zwaną ?Kolędą? rozpoczniemy w naszej parafii od piątku 2 stycznia. Kolejność osiedli będzie następująca: oś. Krasińskiego a następnie,   os. Sienkiewicza, os. Błonie  i os. Konstantynów.  Szczegółowy wykaz na pierwszy tydzień podamy w przyszłą niedzielę.

9. Za nami akcja Święty Mikołaj na Poczekajce. Dzięki ogromnej życzliwości i wsparciu wielu osób udało się przygotować:  206 paczek tematycznych i 310 paczek ze słodyczami dla dzieci z naszej parafii i uczących się na terenie naszej parafii. W ramach wsparcia materialnego Pomocnik św. Mikołaja zebraliśmy od osób prywatnych i życzliwych firm 17 090 zł. Dziękujemy również uczniom i nauczycielom ze szkół: Szkoły Podstawowej im. Chrobrego, Gimnazjum nr 7, Zespołowi Szkół Elektronicznych, Gimnazjum i Liceum im. Króla Jana Sobieskiego, IX Liceum Ogólnokształcącego, XIX Liceum Ogólnokształcącego za włączenie się w pomoc i przygotowanie z własnych środków 117 paczek. Dziękujemy również grupom duszpasterskim za pomoc w zorganizowaniu jutrzejszej Wigilii dla samotnych z naszej parafii. Niech to dobro, które popłynęło z Waszych serc będzie nagrodzone Łaską Bożą. Wielkie Bóg zapłać !!! Film i zdjęcia ze spotkania ze św. Mikołajem znajdziemy na stronie internetowej parafii.

 10. Dziękujemy darczyńcom za ofiary złożone  w ostatnim okresie w formie darowizny na cele kultu religijnego w ramach odpisu od podatku dochodowego. Jednocześnie zachęcamy przez tę formę do wsparcia działań parafii czy Stowarzyszenia. Darowizny od osób fizycznych nie mogą być wyższe niż 6% a prawne nie więcej niż 10% dochodu. Darowizna musi być wpłacona na konto i dokonana w danym roku podatkowym. Konto bankowe parafii można znaleźć na stronie internetowej parafii i w Zwiastunie.

11. Trwają zapisy na pielgrzymkę samolotową do Ziemi świetej na przełomie kwietnia i  maja przyszłego roku. Szczegółowe informacje w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Zapisy u proboszcza.

12. Dziś do kawiarenki U Franka zapraszają nas na świąteczne ciasto i kawę członkowie wspólnot neokatechumenalnych.

 13. Wszystkim ludziom okazującym nam życzliwość poprzez modlitwę, wsparcie materialne podejmowanych zadań i pomocy ubogim szczególnie w tym okresie przedświątecznym składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy  także tym, którzy angażują się w dekoracje świąteczne w kościele i przed kościołem. Życzymy Wam wszystkim, aby wieczerza wigilijna była w waszych Rodzinach czasem obdzielenia się miłością płynąca od Jezusa i czasem pojednania.