III Niedziela Adwentu – 14.12.2014 r.

 I. W dzisiejszą niedzielę:

1. W ramach ogólnopolskiej akcji Wigilijne Dzieło pomocy dzieciom ? w przedsionkach kościoła wyjściach z kościoła można nabyć  wigilijne świece CARITAS w cenie 5 i 15 zł. Przez ten dar materialny wspomagamy wakacje dla dzieci  z rodzin ubogich.

2. Kiermasz świąteczny Szkolnego Koła Caritas z Gimnazjum nr 7 – dzisiaj w godz. 8.00-14.00 obok Punktu Książki. Dochód ze sprzedaży stroików wykonanych przez uczniów Gimnazjum przeznaczony jest na pomoc uczniom.

3. Duszpasterstwo Akademickie Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej z Torunia zaprasza na projekcję spektaklu teatralno-filmowego pt. ?Brat naszego Boga?, na motywach dramatu Karola Wojtyły, w reż. Witolda Ludwiga. Projekcja dziś o godzinie 15.00 w amfiteatrze. Wstęp wolny.

4. Harcerze włączają się w ogólnopolski projekt Akcja paczka przygotowujący paczki żywnościowe dla Polaków mieszkających na terenach Ukrainy. Informacje na plakatach, Dary można złożyć dziś w kawiarence u Franka. 

 II. W  tym  tygodniu;

5. We wtorek rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus. Będzie ona połączona z Mszą św. Roratnią o godzinie 6.30 w dni powszednie. 

6. Zapraszamy na Monodram poetycki “Życiorys”  – utwory Zbigniewa Herberta w wykonaniu Wojciecha Wysockiego, oprawa muzyczna Piotr Kajetan Matczuk. Wydarzenie to rozpocznie się w środę o godzinie 11.30 w amfiteatrze. Wstęp wolny. Wydarzenia organizowane są dzięki wsparciu finansowemu Miasta Lublin w ramach działań Franciszkańskiego Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej w Lublinie.

7. W tym tygodniu swoje imieniny w piątek obchodzą: O. Dariusz Polak i O. Dariusz Miastowski ? ojciec duchowny naszego Seminarium. Msza św. w ich intencji w piątek o godzinie 6.30.

 III. W przyszłą niedzielę:

8. Kazania katechizmowe będą głoszone w przyszłą niedzielę. 

 IV. Ogłoszenia inne:

9. Zachęcamy do udziału w Roratach w dni powszednie o godzinie 6.30  a dla dzieci w poniedziałki i czwartki o godz.18.00.

10. Spowiedź w naszym kościele w dni powszednie: rano w godzinach 6.20 ? 8.30 i po południu od 17.30.  Od soboty dyżur spowiedzi po południu rozpocznie się od godziny 16.00 do zakończenia Mszy św. wieczornej. Prosimy, aby nie odkładać  spowiedzi na przyszłą niedzielę.

11.Dziękujemy Bogu  za przeżyte rekolekcje i za liczny udział parafian  i sympatyków naszego  kościoła. Nagrania konferencji z rekolekcji znajdziemy na internetowej stronie parafii w plikach MP3.

 12. Parafialny Zespół Caritas dziękuje wszystkim ofiarodawcom za przyniesione w ubiegłym tygodniu dary żywnościowe. Dzięki waszej pomocy mogliśmy zrobić 90 paczek świątecznych.

13. Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza wszystkich studentów na spotkania ‘grupy studenckiej’. Jest to szansa na pogłębienie swojej wiary i spotkanie z Bogiem w modlitwie, Piśmie Świętym i drugim człowieku. Spotkania w każdy wtorek o 19:00 w salce duszpasterstwa, wejście przy siłowni.

 14. Zapraszamy młodych i starszych na spotkania parafialnego koła fotograficznego, które odbywają się we wtorki w Sali konferencyjnej o godzinie 17.00.

15. Organizujemy pielgrzymkę samolotową do Ziemi świętej na przełomie kwietnia i maja przyszłego roku. Szczegóły w gablocie ogłoszeń i na stronie parafii.

16. Dziś do kawiarenki u Franka zapraszają nas harcerze z naszej parafii. Warto skorzystać.

17. Dziękujemy za życzliwość i wszelkie ofiary wspierające naszą parafie i klasztor. Niech adwentowy czas oczekiwania przyniesie Wam pragnienie bliskości Boga szczególnie w modlitwie  i życiu sakramentalnym.