II Niedziela Adwentu – 07.12.2014 r.

I. W dzisiejszą niedziele:

 1. Dzisiaj rozpoczęliśmy Rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy. Dziś jeszcze zapraszamy młodzież na spotkanie z rekolekcjonistą w amfiteatrze o godzinie 19.15 poświęcone sposobom budowania udanych związków. W poniedziałek, wtorek  i środę – Msze św. z naukami dla dorosłych będą o godz.: 6.30 ( Roraty), 8.00, 10.00 i 18.00. Dla dzieci o 16.30. Natomiast dla młodzieży o godz. 19.30. Z racji rekolekcji od poniedziałku do środy nie będzie Mszy św. o godzinie 7.15. Program jest wywieszony gablotach ogłoszeń, na stronie internetowej parafii. Podczas rekolekcji będzie okazja do spowiedzi już pół godziny przed każdą Mszą św. Ofiary na tacę w środę jako dar wdzięczności  przeznaczone są na potrzeby klasztoru w Białej Podlaskiej, w którym o. Piotr Zajączkowski jest gwardianem. Jak Co roku w czasie rekolekcji adwentowych będziemy zbierać do koszy wystawionych przy wyjściach z kościoła trwałe produkty żywnościowe rodzin dotkniętych bezrobociem w naszej parafii na paczki świąteczne. Od jutra do środy na pomoc rodzinom biednym z naszej parafii będzie  także można  złożyć ofiarę do skarbon wystawionych przy wyjściach z kościoła.

 2. W ramach ogólnopolskiej akcji Wigilijne Dzieło pomocy dzieciom – przy wyjściach z kościoła można nabyć dziś i za tydzień wigilijne świece CARITAS w cenie 5, i 15 zł. Przez ten dar materialny wspomagamy leczenie i wakacje dla dzieci  z rodzin ubogich. Za tydzień odbędzie się kiermasz stroików i kartek świątecznych wykonanych przez młodzież z Gimnazjum nr 7.

 3. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i zbiórki ofiar do puszek na dzieło ?Pomoc Kościołowi na Wschodzie?. Skarbony znajdują się przy wyjściach z kościoła. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

 II. W tym tygodniu:.

 4. W poniedziałek   ? 8  grudnia, przypada liturgiczna uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Porządek Mszy św.  – rekolekcyjny. Tego dnia ofiary składane na tace przeznaczone są na Fundusz obrony życia.  O godz. 12.00 zapraszamy na modlitwę zwaną ?Godziną łaski?. O tę modlitwę prosi Matka Boża, obiecując niezliczone łaski dla duszy i ciała.

 5. W ramach Dni Guadalupiańskich zapraszamy na wzruszający Musical Życie Maryi  – w piątek  o godzinie 19.30 w amfiteatrze. Wstęp wolny. Szczegóły na plakatach przed kościołem

 6. W tym tygodniu swoje imieniny obchodzą: we wtorek O. Wiesław Wyszyński ?duszpasterz chorych i w czwartek O. Waldemar Grubka ? proboszcz naszej parafii. Msza św. w ich intencji w czwartek o godzinie 6.30. Polecamy Solenizantów Waszym modlitwom.

 7. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w sobotę na Msze św. z Nieszporami o godzinie 18.00 i nabożeństwo fatimskie. 

 8. Otwarty dzień skupienia Grupy modlitwy O. Pio w najbliższą sobotę w starym kościele. Pisemny egzamin dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w sobotę o godzinie 9.00 dziewczęta a o godzinie 10.00 chłopcy ? w sali konferencyjnej.

 9. Chorych potrzebujących spowiedzi w domach przed Świętami, prosimy zgłaszać w najbliższym tygodniu w zakrystii, kancelarii lub przy furcie, także telefonicznie z podaniem nazwiska, wieku, adresu i telefonu.

 III. W przyszłą niedzielę:

10. Duszpasterstwo Akademickie Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej z Torunia zaprasza na projekcję spektaklu teatralno-filmowego pt. ?Brat naszego Boga?, na motywach dramatu Karola Wojtyły, w reż. Witolda Ludwiga. Projekcja w przyszłą niedzielę o godzinie 15.00 w amfiteatrze. 

 11. Harcerze włączają się w ogólnopolski projekt Akcja paczka przygotowujący paczki żywnościowe dla Polaków mieszkających na Ukrainie. Potrzebne są słodycze  i odzież i żywność długoterminową. Te produkty można przynieść w przyszłą niedzielę do kawiarenki parafialnej u Franka, gdzie harcerze będą pełnić dyżur.

 IV. Ogłoszenia inne:

 12. Rekolekcje adwentowe dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych  odbędą się w kościele pw. Wieczerzy Pańskiej przy Al. Warszawskiej w Lublinie w dniach 13-14 grudnia 2014 r. Nauki rekolekcyjne w sobotę o godz. 19.00 i niedzielę o godz.15.00. Na te rekolekcje zaproszone są nie tylko osoby żyjące w związkach niesakramentalnych, ale także ich bliscy i  przyjaciele.

13. Poświęcone opłatki świąteczne na terenie naszej parafii zostały rozniesione przez Braci w minionym tygodniu. Bóg zapłać za ofiary złożone przy tej okazji. Gdyby ktoś nie otrzymał opłatka, zapraszamy do zakrystii, kancelarii lub furty klasztornej.

 14. Dziś do kawiarenki u Franka zaprasza nas młodzież z Ruchu Światło -Życie.

 15. Dziękujemy za życzliwość i wszelkie ofiary wspierające naszą parafie i klasztor. Życzmy, aby rozpoczynający się tydzień, był czasem zasłuchania w Słowo Boże na rekolekcjach i ożywił nasze relacje z Bogiem przez sakrament pojednania.