I Niedziela Adwentu – 30.11.2014 r.

 I. W dzisiejszą niedzielę:

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Nowy Rok Kościelny. W Adwencie Roraty będą odprawiane w dni powszednie o godz. 6.30. Poprzedzać je będzie o godz. 6.05 śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu. Zapraszamy dzieci, dorosłych, młodzież i  studentów. Na  Roraty przynosimy lampiony.  Natomiast Roraty dla dzieci i  młodzieży z gimnazjum także w poniedziałki  i czwartki o godz. 18.00. Zachęcamy do tej formy adwentowego czuwania i wspólnej modlitwy.

 2. Decyzją papieża Franciszka pierwsza niedziela adwentu rozpoczyna w całym Kościele Rok Życia Konsekrowanego. Związany jest on z przypadającą w 2015 roku 50. rocznicą ogłoszenia dekretu ?Perfecta caritatis? Soboru Watykańskiego II, poświęconego życiu konsekrowanemu. Przebiegać będzie pod hasłem: Ewangelia, proroctwo, nadzieja – życie konsekrowane w Kościele dzisiaj. Zachęcamy Was  do wytrwałej modlitwy o nowe powołania do zakonów i o wierność i wytrwanie dla zaślubionych  już Chrystusowi.

 3. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne dziś o godzinie 18.00

 II. W tym tygodniu:

4. Trwa Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Kazania i modlitwy nowennowe będą głoszone na Mszy św. o 6.30.

 5. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii ?Poczekajka? wraz z Lubelskim Towarzystwem Fotograficznym, zaprasza na pierwsze spotkanie parafialnego koła fotograficznego, które odbędzie we wtorek w Sali konferencyjnej o godzinie 17.

 6. Dni odnowy wewnętrznej:

  • I czwartek – od 15.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy okrąglej.
  •  I piątek miesiąca ? spowiedź rozpoczyna się pól godziny przed Mszami  św. Spowiedź dla dzieci od godziny 16.00 i Msza św. o godzinie 16.30. Nabożeństwo wynagradzające Najśw. Sercu Pana Jezusa  o godzinie 17.30.
  •  I sobota ? Msza św.  z Nieszporami i po niej czuwanie Maryjne zakończone procesją.

 7. Św. Mikołaj został zaproszony do dzieci naszej parafii przez Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka. Spotkanie odbędzie się w sobotę  o godzinie 14.00 w amfiteatrze. Dziś jeszcze można złożyć ofiarę na ten cel w ramach akcji Pomocnik św. Mikołaja w  sekretariacie św. Mikołaja przy kawiarence parafialnej lub wpałcic na konto bankowe parafii z dopiskiem ?Pomocnik św. Mikołaja?.

 8. W tym tygodniu  będą roznoszone opłatki świąteczne na terenie naszej parafii przez Braci kleryków.

 poniedziałek – ulice: Namysłowskiego i  Krasińskiego. Zana, Struga,  Irydiona, Leonarda,

 wtorek – ulice: Skrzetuskiego, Wołodyjowskiego, Juranda, Herbowa bloki nr 3, 5, 6, 7,  8,  9, 10, 11.

 środa  ulice: Herbowa 15, 16, 18, 20. Szpitalna,  Ułanów 1, 5, 7, 9, 11, 15, 17, 19

 czwartek ulice: Ułanów 21, 23, 25, 27, 29, 33,  Dragonów, Al. Kraśnica ?(numery nieparzyste), Śnieżyńskiego  4,6,8,10., Wojciechowska 36, 36 A

 piątek ulice: Wojciechowska ?domy,  Śnieżyńskiego –  domy, Konstantynów,  Al. Kraśnicka (numery parzyste),  Pielęgniarek, Rogińskiego, Borelowskiego, Farmaceutyczna, Cieszkowskiego, Magierskiego, Monte Cassino, Barszczewskiego, Krajewskiego,

 sobota ul., Powstania Styczniowego, ks. Brzóski, , Pustowójtówny, Parady, Błońskiego, Molickiego, Frankowskiego, Jeziorańskiego, Żulińskiego, Romanowskiego, Paśnikowskiego, Dubieckiego. Hanke Bosaka, Czarkowskiego. Bogdanowicza, Ruckiego, Kruka, Toczyskiego, Jankowskiego

 Tylko Bracia Kapucyni są upoważnieni do roznoszenia opłatków  na terenie naszej parafii. . Opłatki będą roznoszone od godz. 17.00. a w sobotę od godziny 10.00

 III. W przyszłą niedzielę:

 9. Za tydzień rozpoczną się rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Poprowadzi je  O. Piotr Zajączkowski? gwardian z naszego klasztoru w Białej Podlaskiej.  Nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. Szczegółowy program  w gablotach ogłoszeń. Zaplanujmy już teraz czas, aby w rekolekcjach uczestniczyć. Są one szansą, aby uporządkować swoje sprawy przed Bogiem i  ludźmi.

10. Warsztaty z zakresu duchowości dotyczące problematyki uzależnienia od alkoholu i współuzależnienia ?w przyszłą w niedzielę, o godz. 16.00 w “Starym kościele”.

11. Za tydzień  ogólnopolska zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

 12. W przyszłą niedzielę w ramach ogólnopolskiej akcji Wigilijne Dzieło pomocy dzieciom będzie można nabyć wigilijne świece CARITAS. Przez ten dar materialny wspomagamy wakacje dla dzieci  z rodzin ubogich.

 IV. Ogłoszenia inne:

 13. Na dobrą jesienna kawę z domowym ciastem zapraszają dziś do kawiarenki parafialnej u Franka zakrasza nas wspołnoty neokatechumenalne.

 14. Dziękujemy za wszelkie oznaki  życzliwości, modlitwy wsparcia materialnego z jakim się na co dzień spotykamy. Życzymy Wam owocnego Adwentu wypełnionego dobrem i wrażliwością na potrzeby innych.