23 Niedziela Zwykła – 07.09.2014 r.

 I. W tę niedzielę:

 1. Kolejne Warsztaty z zakresu duchowości dotyczące problematyki uzależnień, zwłaszcza od alkoholu ? dziś, o godz. 16.00 w “Starym kościele”.

 II.W  tym tygodniu:

2. Święto Narodzenia Najśiętrzej Maryi Panny w poniedziełk. Porządek Mszy św. z dnia powszedniego.  

3. Pierwsze po wakacjach spotkanie dla chłopców przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w sobotę o  godzinie  9.00 w Sali konferencyjnej.

 4. Czcicieli Matki Bożej zapraszamy w sobotę – na Różaniec o 17.30, na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej na czuwanie modlitewne i procesję z Figurą Matki Bożej Fatimskiej.

 III. W przyszłą niedzielę:

5. Święto Podwyższenia Krzyża Świętego  w przyszłą niedzielę. Odpust u Ojców Dominikanów. Główne uroczystości rozpoczną się w bazylice o godzinie 18.00.

6. Msza św. dla dzieci przedszkolnych od przyszłej niedzieli o godzinie 11.30 w starym kościele.

 IV. Ogłoszenia różne:

 7. Rodziców dzieci uczęszczających do szkół poza naszą parafią a chcących, aby ich dziecko  przygotowywało się do I Komunii św. w naszej parafii, prosimy o zapisanie tych dzieci za tydzień  lub za dwa po Mszy św. o godz. 11.30 w sali konferencyjnej Msza św. dla dzieci klas III. grup komunijnych z rodzicami będzie w niedzielę 26 września o godz. 14.10. 

8. Klub Seniora działający przy naszej parafii zaprasza po wakacyjnej przerwie na spotkania we wtorki od godziny 16.00 w Sali nr 3. Zapraszamy również nowych członków.

 9. Siłownia również czynna jest już po wakacjach.

 10. Bardzo prosimy Rodziców dzieci, które uczęszczają do przedszkoli o zatroszczenie się o katechezę dzieci. Należy złożyć deklaracje u Dyrekcji Przedszkola o woli uczestnictwa dzieci w katechezie. Katecheza objęte są dzieci od 3 roku.

 11. Za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i klasztoru składamy  Bóg zapłać. Na nadchodzący tydzień życzymy trwania w łasce Bożej  i odwagi życia według przykazań Bożych.