22 Niedziela Zwykła – 31.08.2014

I. W tym tygodniu:

1. W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Msze św. szkolne będą odprawiane w następującym porządku:

  •  O godz. 8.00 dla uczniów z Gimnazjum nr 7
  •  O godz. 9.00 dla uczniów Technikum Elektronicznego i IX Liceum     Ogólnokształcącego  – w ramach Wojewódzkiego rozpoczęcia Roku szkolnego.

 Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców i nauczycieli. Rodziców ponadto prosimy o przypomnienie swoim dzieciom o Mszy św.

2. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej:

  • I czwartek ?  adoracja Najświętszego Sakramentu  dziękczynno-błagalna o nowe powołania kapłańskie i zakonne ? od godziny 15.00 w okrągłej kaplicy
  • I piątek – dodatklowa Msza św. dla dzieci o godzinie 16.30. Spowiedz od godziny 16.00. Nabożeństwo wynagradzajace  o godzinie 17.30.
  • I sobota ? Msza św. z  Nieszporami o godzinie 18.00 i  nabożeństwo zakończone procesją.

3. Pielgrzymka do Wąwolnicy na uroczystości odpustowe wyruszy z naszej parafii w przyszłą sobotę. Rozpocznie się Mszą św. o godzinie 6.30. Po Mszy św. pielgrzymi wyruszą do Wąwolnicy.

 II. W przyszłą niedzielę:   

4. Od przyszłej niedzieli nie będzie juz wakacyjnej Mszy św. o godzinie 19.30. Powróci Msza św. o godzinie 16.00.

 5. Poświecenie tornistrów i przyborów szkolnych za tydzień na Mszy św. o godzinie 11.30.

 6. Kolejne Warsztaty z zakresu duchowości dotyczące problematyki uzależnień, zwłaszcza od alkoholu ? w przyszłą niedzielę, o godz. 16.00 w “Starym kościele”.

 III. Ogłoszenia różne:

7.  Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymki:

  •  Licheń ? Gniezno-Rokitno ? Berlin ? we wrześniu
  •  Ziemia Święta z Jordanią –  pielgrzymka samolotowa w listopadzie  

8. Pierwsza po wakacjach próba chóru parafialnego odbędzie się w piątek o godzinie 19.00 w sali nr 2. Zapraszamy wszystkie osoby chętne do śpiewania, bez przygotowania muzycznego, zwłaszcza mężczyzn posiadających chociażby minimum słuchu muzycznego.

9. Po wakacyjnej przerwie wznawia działalność Klub Seniora. Klub będzie czynny w każdy wtorek od godz. 16 do 19. Pierwsze spotkanie odbędzie się 9 września. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby starsze do uczestnictwa w ciekawych zajęciach.

10. Dzieci ze scholii ?Barka? zapraszamy na pierwszą próbę po wakacjach w sobotę o  godz. 16.30 w Sali nr 2.  Zapraszamy też te dzieci, które chcą śpiewać w scholii.

11. W tym tygodniu, od wtorku, będziemy gościli w naszym klasztorze na Poczekajce grupę czterdziestu młodych kapucynów z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, przygotowujących się do ślubów wieczystych w naszym Zakonie i do święceń kapłańskich. Dziękujemy parafianom za życzliwe przyjęcie naszych braci i za modlitwę w intencji tego spotkania.

12. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i klasztoru. dziękujemy  rozwnież za właczenie sie w akcje zbiórki elektrośmieci. Dzieciom i młodzieży rozpoczynającym nowy rok szkolny życzymy darów Ducha Świętego w poznawaniu wiedzy i kształtowaniu swego charakteru, Nauczycielom sil do przekazywania wiedzy a Wam  wszystkim wytrwałości w codziennej modlitwie i odwagi świadczenia o Chrystusie w Rodzinach.