21 Niedziela Zwykła – 24.08.2014

 I. W tym tygodniu:

1. Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej we wtorek. Msze św. w naszym kościele według porządku świątecznego. O godzinie 6.05 Godzinki o N.M.P. Msze św. o godzinie 6.30.7.30, 8.30, 10.00, 16.30,  i 18.00. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św., aby podziękować naszej Królowej za opiekę nad naszym narodem.

 2. Odpowiadając, w imieniu całego Kościoła w Polsce, na apel Ojca Świętego Franciszka oraz katolickiego Patriarchy Babilonii obrządku chaldejskiego, Biskupi Polscy proszą, aby dzień 26 sierpnia br., który jest obchodzony w Polsce jako uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej, był Dniem modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy świętej i ofiarowania Komunii św. w intencji ustania prześladowań w Iraku i na całym Bliskim Wschodzie. Prosimy także o podjęcie praktyk pokutnych (droga krzyżowa, różaniec, post, jałmużna), aby w ten sposób wyrazić jedność z cierpiącymi braćmi i uprosić u Boga łaskę pokoju dla nich.

 II. Ogłoszenia inne:.

4. Kirche in Not ? Pomoc Kościołowi w Potrzebie ? jest Stowarzyszeniem Kościoła Katolickiego, pomaga ludziom będącym w trudnej sytuacji. Wspiera także polskie zgromadzenia kontemplacyjne oraz polskich misjonarzy na całym świecie. Polska Sekcja Kirche in Not prowadzi w całej Polsce akcję zbiórki zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego (zużyte komputery, drukarki, telewizory, sprzęt  AGD, pralki, odkurzacze itp.).  Na stolikach z prasą są wyłożone ulotki. W naszej parafii zbiórkę zużytego sprzętu planujemy na dzień 28 sierpnia (w czwartek) w godz. od 8.00 do 12.00 przy wejściu do Punktu ksiązki  od strony bocznego wejścia do kościoła od strony zakrystii (na dole). Zachęcamy do włączenia się do tej akcji.

 5. Dziś przed naszym kościołem prowadzona jest  zbiórka nowych materiałów opatrunkowych dla ukraińskich żołnierzy na prośbie Caritas z Żytomierza na Ukrainie.

 6. Dziękujemy za wszelkie dobro z jakim się spotykamy z Waszej  strony. Życzymy Wam wszystkim wytrwałości w czynieniu dobra wspartej Bożym Błogosławieństwem.