20 Niedziela Zwykła – 17.08.2014 r.

1. Wszystkim pielgrzymom, którzy uczestniczyli w Lubelskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę dziękujemy za ich modlitwę w naszych intencjach oraz parafii i klasztoru. Dziękujemy wszystkim, którzy trudzili się nad przygotowaniem pielgrzymki, zorganizowaniem transportu, miejsc noclegowych, opieki medycznej, wyżywienia i porządku. W szczególny sposób dziękujemy przewodnikowi naszej grupy 3 ?brązowej?, O. Tomaszowi Mantykowi  i O. Dariuszowi Miastkowskiemu, kapłanom a także Braciom uczestniczącym w tej pielgrzymce i innych pielgrzymkach.

 2. Msza św. za wstawiennictwem św. O. Pio w sobotę o godzinie 18.00. Intencje nowennowe można składać w zakrystii.

 3. Do wtorku można się jeszcze zapisać  na furcie klasztornej na Golgotę Młodych w  Serpelicach – w dniach 22 -26 sierpnia. Informacje na naszej stronie internetowej.

 4. Zachęcamy do uczestnictwa w pielgrzymkach organizowanych przez naszą parafię:

  •  Licheń ? Gniezno-Rokitno ? Berlin ? we wrześniu
  •  Ziemia Święta z Jordanią –  pielgrzymka samolotowa w listopadzie ? jest  jeszcze 5 wolnych miejsc.

 Szczegółowe informacje na temat programu i zapisów w gablocie ogłoszeń od strony zakrystii i na sonie internetowej.

 5. Caritas w Żytomierzu na Ukrainie zawraca się do ludzi dobrej woli o pomoc dla rannych żołnierzy na Ukrainie. Odpowiadając na tę prośbę w naszej parafii odbędzie się zbiórka nowych materiałów opatrunkowych dla ukraińskich żołnierzy. Potrzebne są bandaże, gazy, chusty trójkątne, koce ratunkowe. Od poniedziałku do soboty karton na materiały opatrunkowe będzie stał przy zakrystii. Natomiast w przyszłą niedzielę przyjaciele parafii i harcerze będą prowadzić zbiórkę przed kościołem.

 6. Niech nadchodzący tydzień obfituje w obecność Boga w naszym życiu i dawanie świadectwa wierności przykazaniom.