18 Niedziela Zwykła – 03.08.2014 r.

I.  W tym tygodniu:

 1. Dziś  wyrusza Lubelska Pielgrzymka na Jasną Górę. W grupie nr 3 prowadzonej przez naszą parafię wyruszyło 140 pielgrzymów. Zachęcamy do uczestnictwa na miejscu w białej grupie. Codziennie przez czas trwania pielgrzymki zapraszamy na różaniec o godzinie 17.25 i Msze św. o godzinie 18.00 a w godzinie Apelu Jasnogórskiego o duchowe łączenie się z pielgrzymami.  

 2. W środę  Święto Przemienia Pańskiego. Msze św. według porządku dnia powszedniego. Odpust w parafii Przemienienia Pańskiego przy ul Nadbystrzyckiej i poświecenia kamienia węgielnego przy nowo budującej się świątyni. Głowna suma odpustowa o godzinie 18.00.

 3. W czwartek ? I czwartek miesiąca ? dzień szczególnej modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne – adoracja od godziny 15.00 w kaplicy okrągłej.   

II. W przyszłą  niedzielę;

5. W przyszłą niedziele ofiary składane na tace w kościołach diecezji lubelskiej  będą przeznaczone na pokrycie remontu lubelskiego Biskupiaka. 

III. Ogłoszenia inne:

6. Zachęcamy ludzi dobrej woli do oddawania krwi w punkcie krwiodawstwa przy szpitalu. Jest to konkretny dar miłości bliźniego. Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, kiedy sam będzie potrzebował tego bezcennego daru. 

7. Zapraszamy na spotkanie ?GOLGOTA MŁODYCH”, które odbędzie się w dniach 22-26 sierpnia w Serpelicach nad Bugiem. Młodzi ludzie zgromadzeni z całej Polski wspólnie trwają na modlitwie, dzielą się doświadczeniami swojego życia i razem się bawią. Chętnych prosimy o zgłaszanie się i zapisywanie na furcie klasztornej. Uczestnictwo w spotkaniu 50 zł.  + koszt przejazdu w obie strony 50 zł.

8.Przypominamy, że w miesiącu sierpniu kancelaria parafialna czynna jest tylko po południu w godz. 17.00-19.00.

9. Dziękujemy za wspieranie inicjatyw i prac podejmowanych na rzecz naszej parafii i klasztoru i za dzisiejsze ofiary składane na pokrycie kosztów związanych z remontem wnęk zewnętrznych. Niech Maryja – Patronka naszej parafii wyprasza wam potrzebne łaski i dary w drodze do świętości.