Uroczystość św. Piotra i Pawla – 29.06.2014 r.

 I. W tę niedzielę:

1. Dziś uroczysty koncert Dwadzieścia lat potrójnych organów w kościele na Poczekajce. W koncercie wystąpią: p. prof. Gabriela Klauza ? organy, Orkiestra Trybunału Koronnego, Akademicki Chór Politechniki Lubelskiej pod dyr. Elżbiety Krzemińskiej wraz z zespołem instrumentalnym, Koncert jest realizowany przy wsparciu finansowym urzędu Miasta Lublin. Koncert rozpocznie się  o godzinie 19.15 w kościele. Wstęp wolny. Gorąco zapraszamy. 

 II. w tym tygodniu:

2. Dni odnowy wewnętrznej:

      I  czwartek ?  adoracja Najświętszego Sakramentu  dziękczynno-błagalna o nowe powołania kapłańskie i zakonne ? od   godziny 15.00 w okrągłej kaplicy.

     I piątek ? Nabożeństwo wynagradzające  będzie o godz. 17.30.Spowiedź pół godziny przed Mszami św.  

     I sobota – zapraszamy o 17.30 na Różaniec a następnie Mszę św. z Nieszporami i czuwanie  modlitewne zakończone procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

 II. Ogłoszenia inne:

 3. Od przyszłej  niedzieli w miesiącu lipcu i sierpniu nie będzie po południu Mszy św. o godzinie 16.00. Natomiast przez okres wakacji będzie dodatkowa Msza św.  godzinie 19.30.

4. W lipcu, sierpniu i wrześniu konferencje przed Chrztem odbywać się będą w I  i III  sobotę miesiąca.

 5. Poradnia Rodzinna i Klub Seniora w lipcu i sierpniu nie będzie czynne. Czynna jest jedynie w środy –  poradnia przedmałżeńska.

 6. Wakacje na Poczekajce dla dzieci ze szkoł podstawowych organizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka odbędą się w dwóch turnusach: 28 lipca  -1 sierpnia i  4 -8 sierpnia od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 15.00. Zapisy w kancelarii parafii.

7. Dziś do kawiarenki parafialnej u Franka na ostanie przed wakacjami domowe ciasto zapraszają nas członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Parafii Poczekajka. W kawiarni jest dziś możliwość wypełnienia deklaracji wstąpienia do Stowarzyszenia. W wakacje Kawiarenka nie będzie czynna.

8. Dziękujemy  tym, którzy znaleźli czas i  ochotę, aby uczestniczyć w Dniach Parafii na Poczekajce i we wczorajszym odpuście budując wież i przynależność do wspólnoty parafialnej a także tym, którzy zagazowali się w ich przeprowadzenie.

 9. Panu Pawłowi Skakowskiemu naszemu organiście w dniu imienin Dziękujemy za jego piękną posługę w naszej wspólnocie i naukę wielu nowych pieśni i życzymy łaski Bożej, opieki patronów i dużo dobra i życzliwości w Rodzinie. Życzeniami i modlitwa ogarniamy wszystkich solenizantów dnia dzisiejszego.

10. Pamiętajmy, że od Pana Boga i jego przykazań nie ma wakacji. Nie zapominajmy, że każda niedzielna Msza św. jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Nie bójmy się manifestować naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła. Zwróćmy uwagę na nasz ubiór w kościele, niech to będzie strój godny tego miejsca. Na nadchodzący tydzień życzmy dobra ze strony  ludzi i udanego wypoczynku dla rozpoczynających wakacje.