12 Niedziela Zwykła – 22.06.2014 r.

 I. W dzisiejszą niedzielę:

 1. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne – dziś o godzinie 18.00.

II. W tym tygodniu:

 2. Msza św. zbiorowa za wstawiennictwem O. Pio  – w poniedziałek o  godzinie 18.00. 

 3. Uroczystość św. Jana Chrzciciela we wtorek. Porządek Mszy św. powszedni.

 4. Msze Św. na zakończenie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży we wtorek: dla Szkoły im. B. Chrobrego i Króla Jana III Sobieskiego o godzinie 8.30: dla Gimnazjum nr 7 o godzinie 9.30 a w czwartek: dla IX L.O. o godzinie 9.00 w starym kościele. i o godzinie 11.00  dla Szkoły Podstawowej  nr  38.

5. Trwa Oktawa uroczystości Bożego Ciała daje nam doskonałą sposobność do wyrażenia wdzięczności wobec Boga za Jego obecność w Najświętszym Sakramencie. Procesje eucharystyczne podczas nabożeństwa czerwcowego, które odprawiamy codziennie o 17.30. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów.

 6. W środę  rozpoczynają się Dni Parafii na Poczekajce pod hasłem Wspólnota to ty i ja. Główną ideą tych dni jest umocnienie więzi naszych parafian a także podziękowanie Bogu  i Maryi za opiekę nad naszą parafią. Program tych dni jest następujący:

  • Środa –  szczególnie zapraszamy seniorów z naszej parafii, za których będziemy się modlić podczas Mszy św. o godz. 18.00. Po Mszy św.  o godzinie 19.00 w amfiteatrze bardzo ciekawe spotkanie autorskie z ks. Arkadiuszem Paśnikiem i promocja ksiązki OBIETNICA ? wspomnienia z zsyłki na Sybir.
  •  Czwartek ? dzień modlitwy za Rodziny. Zapraszamy na Msze św. o godzinie 18.00. Na koniec Mszy św.- rodziny będą mogły podejść do indywidualnego błogosławieństwa. Tego dnia zakończenie oktawy Bożego Ciała i poświecenie ziół  po wieczornej procesji podczas nabożeństwa czerwcowego. Po Mszy św. w amfiteatrze Spektakl – komedia ?Rosja według Czechowa? ? w wykonaniu amatorskiego Teatru Towarzyskiego.
  •  Piątek ? to uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i zarazem Dzień modlitw o świętość  życia kapłanów. Msze św. według porządku dnia powszedniego. Tego dnia z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Szczególnie zapraszamy do naszego kościoła młodzież gimnazjalną, szkół średnich i studentów  – za których będziemy się modlić podczas Mszy św. o godzinie 18.00. Msza św. zakończy się uroczystym rozesłaniem na wakacje.
  •  Sobota  to Patronalny Odpust Parafialny ? Niepokalanego Serca Maryi ?  imieniny naszej parafii.  Msze św. według porządku świątecznego. Rano o 6.05 Godzinki o NMP. Msze św. o godzinie 6.30, 7.30, 8.30.  O  godzinie 10.00 modlitwą ogarniemy tegorocznych jubilatów obchodzących 25 i 50 rocznicę sakramentu małżeństwa. Jubilaci mogą zgłosić jeszcze dziś w zakrystii swój jubileusz. Po południu Msze św. o godzinie 16.30 i główna Suma odpustowa o godzinie 18.00 ? której będzie przewodniczył prodziekan KUL-u ks. prof. Marek Chmielewski. Po Mszy św. oddamy się na nowo naszą parafię w opiekę Niepokalanemu Sercu Maryi.
  •  Niedziela ? uroczysty koncert Dwadzieścia lat potrójnych organów w kościele na Poczekajce. W koncercie wystąpią: p. prof. Gabriela Klauza ? organy, Orkiestra Trybunału Koronnego, Akademicki Chór Politechniki Lubelskiej pod dyr. Elżbiety Krzemińskiej wraz z zespołem instrumentalnym, Koncert jest realizowany przy wsparciu finansowym urzędu Miasta Lublin. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.15 w kościele. Wstęp wolny. Gorąco zapraszamy. 

 II. W przyszłą niedzielę:

7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny używając z pobożną intencją przedmiotu pobożności pobłogosławionego przez Papieża albo przez biskupa albo nawiedzając Archikatedrę albo Bazylikę Mniejszą, z dodaniem wyznania wiary. Jest to dzień szczególnej modlitwy za papieża Franciszka. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

8. Tego dnia swoje imieniny obchodzą: O. Piotr Stasiński – rektor naszego seminarium i wikary klasztoru i O. Piotr Gudalewski kapelan szpitala. Msza św. w intencji O. Piotra Stasińskiego  w poniedziałek 30 czerwca o godzinie 6.30.

   III. Ogłoszenia inne

 9. Na nadchodzący tydzień życzmy dobra ze strony  ludzi i pragnienia bliskości Boga w życiu sakramentalnym a wszystkim ojcom z okazji jutrzejszego ich święta opieki św. Józefa i odwagi bycia autorytetem dla swoich dzieci.