VI Niedziela Wielkanocna – 25.05.2014 r.

I W dzisiejszą niedzielę:

 1. Studenci KUL-u przed kościołem zbierają dobrowolne ofiary na potrzeby Uczelni.

2.  Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duchowe i cielesne  – dziś o godzinie 18.00.

 3. Członkowie Stowarzyszenia zbierają przed kościołem podpisy pod projektem zmian w kodeksie karnym chroniących małoletnich przed demoralizacją.

 II. W tym tygodniu:

 4. Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego rozpocznie się w piątek. Modlitwy nowennowe będą odmawiane na nabożeństwie majowym

 5. Kolejna zbiórka makulatury na Poczekajce od piątku do niedzieli, wspierając materialnie wykończenie przychodni zdrowia w Essassa w Gabonie, gdzie pracują nasi bracia Kapucyni. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję. Kontener na makulaturę będzie stał przy kancelarii

 6. Ostatni tydzień zapisów nowych kandydatów do przyjęcia  Sakramentu Bierzmowania w 2015 r. młodzieży z klas II gimnazjum i starszej, która nie przyjęła jeszcze tego Sakramentu ? w kancelarii parafialnej lub drogą mailową ? do 30 maja. Zapisać można się również w u katechetów w Gimnazjum nr 7.Przypominamy, że przygotowanie do tego sakramentu i przyjęcie go odbywa się w parafii na terenie której kandydat mieszka a nie w parafii na terenie której jest gimnazjum. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się w piątek o godzinie 19.00 w amfiteatrze. Bardzo prosimy o obecność także rodziców.

7. Walne zebranie Stowarzyszenia Przyjaciół Parafii Poczekajka w sobotę o godzinie 11.00. Członkowie wybiorą nowy zarząd Stowarzyszenia na najbliższe dwa lata.    

     III. W przyszłą niedzielę:

 8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 9. Marsz Życia w Lublinie w przyszłą niedzielę pod hasłem: ?Rodzina obywatelska. Rodzina, wspólnota, samorząd?. Sam Marsz jest formą wypowiedzenia się wobec tych wartości i świadectwem potrzeby zauważenia i respektowania ich w życiu współczesnego świata. Zachęcamy do licznego uczestnictwa całych Rodzin, aby dać świadectwo wobec ludzi i instytucji negujących wartość Rodziny i małżeństwa. Marsz wyruszy o godzinie 16.00 z pod gmachu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II . Poprzedzi go program słowno-muzyczny na scenie o godz. 14.30 przed Collegium Jana Pawła II. Szczegóły na plakacie przed kościołem.

 10. W ramach pomocy dzieciom z naszej parafii, wspierając materialnie wyjazdy na wakacje  – w przyszłą niedzielę w Dzień Dziecka, będą rozprowadzane przez młodzież – słodkie cegiełki w formie kapucyńskich serc i  słodycz Poczekajki. Jest to nasza konkretna pomoc wobec dzieci, które dzięki naszemu wsparciu będą mogły cieszyć się wyjazdem na wakacje. Liczymy na waszą hojność.

 IV. Ogłoszenia różne:

11.  Spotkanie z dr Gabriele Kuby na temat Gender ? globalna rewolucja seksualna ? w amfiteatrze w poniedziałek o godzinie 18.00.

12. Dziś do kawiarenki parafialnej zapraszają wspólnoty neokatechumenalne.

13. Dziękujemy za wszelkie dobro płynące z waszych serc. Na nadchodzący tydzień życzmy Wam  dobra ze strony  ludzi i nieustannego pragnienia obecności Jezusa Eucharystycznego w codziennym życiu, a wszystkim Mamom z racji jutrzejszego ich święta życzy odczuwania Miłości Boga i ludzkiej miłości płynącej od najbliższych.