IV Niedziela Wielkanocna – 11.05.2014

 I. W dzisiejszą niedzielę:

 1. Dziś rozpoczyna się Tydzień modlitw o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Zachęcamy do gorącej modlitwy otwarte serca młodych ludzi na Chrystusowe zaproszenie.

 II. W tym tygodniu:

 2. We wtorek wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Czcicieli Matki Bożej zapraszamy na Msze św. o godzinie 18.00 i na nabożeństwo fatimskie po Mszy św. Nabożeństwo zakończymy procesją z figurą Matki Bożej.

 III. W przyszłą niedzielę:

 3. Odpust św. Feliksa z Cantalice – kapucyna ? patrona dzieci przypada w przyszłą niedzielę. Specjalne błogosławieństwo i namaszczenie dzieci olejem św. Feliksa podczas Mszy świętych dla dzieci o godzinie 11.30 w Starym i Nowym Kościele.

 4. Kolejne warsztaty z zakresu duchowości dotyczące problematyki uzależnień i współuzależnień, zwłaszcza od alkoholu – w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w “Starym kościele”. Osoby zainteresowane serdecznie zapraszamy.

 5. Uroczysty Koncert dziękczynny za kanonizację Jana Pawła II w rocznicę jego urodzin p.t. Szukam Twoich śladów?. – w przyszłą niedziele o godzinie 19.15 w naszym kościele. Koncert oparty na kompozycjach Piotra Selima do tekstów Hanny Lewandowskiej, Karola Wojtyły i ks. Jana Twardowskiego. W koncercie wystąpi Piotr Selim z kwartetem i Chórem UMCS-u Szczegółowe informacje na temat wykonawców na plakatach przed kościołem i na stronie internetowej. Koncert jest realizowany przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta  Lublin.

6. Rocznica I Pierwszej komunii św. dzieci w niedzielę 25 maja o godzinie 11.30. 

 7. Przypominamy, że jest możliwość przyjmowania komunii św. niskoglutenowej. Taką prośbę należy skierować do osoby udzielającej komunii św. podchodząc na końcu procesji komunijnej.

 8. Zachęcamy do uczestnictwa w pielgrzymkach organizowanych przez naszą parafię:

  •  Do Sokółki, Drohiczyna i Wigier ?dziękczynna za kanonizacje Jana Pawła II
  •  Do krajów Benelux i Londynu-  tylko 3 miejsca wolne
  •  Do Ziemi św. z Jordanią w listopadzie

 Szczegółowe informacje w gablocie ogłoszeń od strony zakrystii i na stronie internetowej.

 Są także wolne miejsca na jednodniową pielgrzymkę do Częstochowy na II Kongres Żywego Różańca – w sobotę 7 czerwca. Zapisy na tę pielgrzymkę w Punkcie ksiązki.

9. Z okazji kanonizacji papieża Polaka, dzieci z naszej parafii przygotowały mini wystawę swoich prac konkursowych o Janie Pawle II. Wystawa jest w górnej części amfiteatru, wejście przez kawiarnie przy Punkcie książki. Serdecznie zapraszamy

 10. Dziś po świątecznej przerwie do kawiarenki parafialnej na ciasto domowej roboty i smaczną kawę zaprasza Młodzież z Gimnazjum nr 7.

 11. Dziękujemy za wszelkie oznaki dobra i życzliwości. Na nadchodzący tydzień życzymy odwagi w wyznawaniu wiary i  obfitości darów Bożych w codziennym życiu.